Mogłoby się wydawać, że XXI wiek będzie pozbawiony problemu chorób pasożytniczych. Pasożyty, pomimo coraz większej wiedzy zdobywanej na ich temat i poprawy warunków sanitarnych, nadal stanowią duże zagrożenie dla zdrowia człowieka. Jak pozbyć się pasożytów samodzielnie i poprawić kondycję zdrowotną? Istnieje wiele sprawdzonych i naturalnych sposobów na ich usunięcie z organizmu. Jednym z nich jest kuracja ziołowa, która, systematycznie prowadzona, szybko przyniesie pozytywne efekty. Warto jednak udać się do lekarza.
Czym jest pasożytnictwo?
Pasożytnictwo to antagonistyczny związek, w którym pasożyty, czyli osobniki jednego gatunku, wykorzystują żywiciela, czyli osobniki innego gatunku, jako źródło pokarmu i środowisko życia, wyrządzając mu tym samym liczne szkody. W organizmie człowieka może przebywać nawet 300 gatunków pasożytów, które lokalizują się niemalże w każdej części ciała, najczęściej w przewodzie pokarmowym.
Jak pozbyć się pasożytów?
Istnieje wiele naturalnych i sprawdzonych rozwiązań, jakimi można skutecznie pozbyć się pasożytów z organizmu. Najbardziej znane są jednak ziołowe terapie. Jest to bezpieczny sposób nie tylko na detoksykację organizmu, ale także na podniesienie odporności, poprawienie samopoczucia czy uregulowanie procesów trawiennych. Zastosowanie mają zioła o właściwościach moczopędnych, żółciopędnych, wspomagające pracę wątroby i pobudzające pracę układu pokarmowego, wśród których na szczególną uwagę zasługują: fiołek trójbarwny, mniszek lekarski, tatarak, łopian, dziurawiec, skrzyp polny, tymianek, mięta pieprzowa, korzeń omanu, liść orzecha włoskiego, piołun, oregano i kora kruszyny.
Ziołowa kuracja przeciw tasiemcowi składa się z kwiatów wrotyczu, koszyczka rumianku i ziela piołunu. Zioła w równych częściach miesza się. Następnie 1 łyżkę mieszanki zalewa się 1 szklanką wody. Napar należy spożywać rano i wieczorem po pół szklanki, przez 3–5 dni.
Z kolei na usunięcie glisty ludzkiej sprawdza się mieszanka następujących ziół: 100 g liścia borówki czarnej, 100 g owocu kminku, 100 g ziela bylicy pospolitej, 50 g liści szałwii, 50 g koszyczka rumianku, 50 g ziela krwawnika, 50 g ziela dziurawca i 50 g szyszek chmielowych. Należy 4 łyżeczki mieszanki zalać 1/2 l wody i zagotować, a następnie odstawić pod przykryciem na 10 minut i odcedzić. Tak przygotowaną ziołową herbatę powinno się pić 2 razy dziennie po pół szklanki.
Jak wyleczyć się z pasożytów czosnkiem?
Czosnek, znany też jako naturalny antybiotyk, nie tylko wykazuje działanie bakteriobójcze, ale także niszczy inne drobnoustroje chorobotwórcze, takie jak wirusy czy grzyby. Ponadto częste spożywanie czosnku to doskonały sposób, w jaki pozbywa się pasożytów jelitowych.
Sprawdzone przeciwpasożytnicze działanie ma mikstura przyrządzona z 10 główek czosnku i 200–300 ml soku z kiszonych ogórków. Czosnek po obraniu należy dokładnie zmiażdżyć, wrzucić do słoika i zalać sokiem z kiszonych ogórków. Miksturę odstawia się w zaciemnione miejsce na 10 dni. Po tym czasie zaleca się spożywanie go (10 ml dorośli i 5 ml dzieci) codziennie przed snem. Po upływie około 2 tygodni zauważalne są pierwsze efekty stosowania preparatu.
Pasożyty – jak się ich pozbyć, wykorzystując pestki z dyni?
Kolejnym naturalnym produktem, jakim można usunąć pasożyty z organizmu, są pestki dyni, które zwalczają owsiki, tasiemce i glisty ludzkie. Zawarta w nich kukurbitacyna uszkadza układ nerwowy pasożytów oraz przyspiesza proces usuwania substancji toksycznych i drobnoustrojów chorobotwórczych z organizmu.
Odrobaczanie osób dorosłych polega na spożyciu na czczo mieszanki sporządzonej z 3 łyżek startej marchewki, 25–30 g (2 łyżki stołowe) pozbawionych łupin, świeżych i mocno rozdrobnionych pestek dyni i 2 łyżek oleju słonecznikowego. Po upływie 2–3 godzin należy zjeść 1 łyżkę oleju rycynowego. Kurację powinno się powtórzyć po 2 dniach, aby osiągnąć lepszy efekt oczyszczenia. Dzieciom należy podać na czczo 15–30 g świeżo wyłuskanych pestek zmiksowanych z mlekiem ryżowym, a po 3 godzinach 1–2 łyżeczki oleju rycynowego lub oliwy z oliwek.
W walce z pasożytami z dużym powodzeniem sprawdza się też olej z pestek dyni. Kuracja polega na codziennym spożywaniu rano, na czczo, około pół godziny przed posiłkiem 1 małej łyżeczki oleju. Kolejną jego porcję pije się pół godziny przed kolacją. Terapię trzeba stosować przez minimum 2 tygodnie.
Jak usunąć pasożyty z organizmu – mieszanka z cebuli i mleka oraz nawadnianie
W zwalczaniu pasożytów jelitowych zastosowanie znajduje mieszanka cebuli i mleka. Dużą, obraną z łupin cebulę należy gotować przez około 20 minut w 0,5 l mleka. Wystudzony napar powinno się spożywać na czczo, rano. Doskonałą metodą na to, jak pozbyć się pasożytów z organizmu domowymi sposobami, jest jego nawadnianie. Specjaliści donoszą, że należy w tym celu spożywać 30 ml wody na każdy kilogram masy ciała.
Jak usunąć pasożyty z organizmu za pomocą ziemi okrzemkowej?
Ziemia okrzemkowa to skały organogeniczne, które są utworzone głównie z pancerzyków okrzemek, czyli glonów jednokomórkowych. Przypomina wyglądem mąkę. Jest to doskonałe źródło krzemu, żelaza, magnezu i wapnia. Jej regularne spożywanie to kolejny sposób, w jaki można wyleczyć się z pasożytów. Pozwoli na usunięcie z przewodu pokarmowego nie tylko pasożytów, ale i metali ciężkich. Ziemię okrzemkową można dodawać po 1 czubatej łyżeczce do smoothie lub wody spożywanych rano, przed posiłkiem.
Bibliografia:
1. Hadaś E., Derda M., Pasożyty – zagrożenie nadal aktualne, „Problemy Higieny i Epidemiologii”, 2014, 95(1), s. 6-13.
2. Skarżyński A., Zioła czynią cuda, Warszawa, Comes, 1994.
Dagma 02.09.2020r.
no siemię lniane to wiadomo, ja mam mieszankę z babką płesznik i jajowatą i zero problemów, jak się ma podejrzenie pasożytów to myślę że w pierwszej kolejności lekarz a te mieszanki zapobiegawczo ratują skórę
Marcelina 25.06.2019r.
Sansa, z jakimi?
Sansa 19.06.2019r.
Mi zamiast pestki dyni lepiej sprawdzilo sie siemie lniane z dodatkami.