Eksperyment: Jak brak snu wpływa na funkcjonowanie organizmu? Odpowiedź w programie 36,6°C już w sobotę o godz. 18.00 na antenie TVN

Zobacz film: 36,6, odcinek 12. Źródło: 36,6.

Zdarza wam się zarywać noce? W najbliższym odcinku programu 36,6°C zobaczycie eksperyment, który pokazuje, co się dzieje z ciałem niewyspanego człowieka. Ponadto Ewa Drzyzga i prof. Krzysztof Łabuzek podpowiedzą, jak wybrać naprawdę zdrowy i dobrej jakości chleb. Dowiecie się także, czym jest bruksizn i jak prawidłowo dbać o higienę części intymnych. Zapraszamy w sobotę 12 maja o 18.00.

Zgrzytasz zębami? To może być niebezpieczne!

Bruksizm, czyli zgrzytanie zębami może być początkiem bardzo poważnych problemów. Co gorsza, nie tylko z zębami. Skąd się bierze choroba? Według specjalistów aż 60 procent ludzi zgrzytając zębami odreagowuje stres. Najczęściej dzieje się to nocą. Osoby cierpiące na bruksizm, ścierają swoje zęby, które w ekstremalnych przypadkach kruszą się i łamią. Jak relaksować mięśnie twarzy oraz gdzie szukać pomocy, jeśli już zgrzytacie zębami? Odpowiedź poznacie już w najbliższą sobotę w najnowszym odcinku programu 36,6°C.

Które pieczywo jest najzdrowsze?

Dobry chleb może poprawić pracę układu pokarmowego i dostarczyć sporą dawkę energii. Ale jak znaleźć pieczywo naprawdę dobrej jakości? Oglądając program 36,6°C zobaczycie, jak bardzo mogą różnić się od siebie dwa, pozornie identyczne bochenki chleba. Ewa Drzyzga i prof. Krzysztof Łabuzek zdradzą, na co trzeba zwrócić uwagę oraz wyjaśnią czy to prawda, że do produkcji pieczywa wykorzystywane są ludzkie włosy?

Jak uniknąć infekcji intymnych?

Infekcje miejsc intymnych to problem, który może dotknąć każdą kobietę, szczególnie w okresie urlopowym. Co zrobić, aby nie zachorować i nie popsuć sobie wakacji? Odpowiedź poznacie już w sobotę o 18.00 na antenie stacji TVN. Ekspert programu 36,6°C podpowie jak się chronić, jakich kosmetyków do higieny intymnej używać. Wyjaśni także, czy leczenie zapalenia pęcherza moczowego żurawiną naprawdę działa.

Jak brak snu wpływa na funkcjonowanie organizmu?

Sen to najlepszy sposób na regenerację organizmu. Co się dzieje z ciałem człowieka, kiedy ma go za mało? Ewa Drzyzga i prof. Krzysztof Łabuzek postanowili to sprawdzić. Oglądając program 36,6°C w najbliższą sobotę, 12 maja, dowiecie się ile godzin rzeczywiście powinniśmy sypiać, do której godziny uczyć się, żeby następnego dnia dobrze zdać egzamin oraz o której wstawać.

Zobacz film: 36,6, odcinek 12. Źródło: 36,6.

Data aktualizacji: 11.05.2018,
Opublikowano: 10.05.2018 r.

Komentarze (0)

Trwa dodawanie...
Komentarz dodany!
Komentarz nie mógł zostać dodany
Alzheimerem można się zarazić? Niepokojące odkrycie badaczy

Priony to groźne białka, które przyczyniają się do rozwoju choroby Creutzfeldta-Jakoba. Najnowsze badania sugerują, że związki te mają swój udział w powstawaniu zmian w mózgu typowych dla schorzeń otępiennych, w tym alzheimera. Jak to możliwe?  

Czytaj więcej
W tym wieku przestań pić alkohol, aby uniknąć demencji. Lekarze potwierdzają

Picie alkoholu jest groźne dla zdrowia. Badacze przekonują, że w pewnym wieku sięganie po napoje wyskokowe staje się wyjątkowo niebezpieczne. Kiedy należy go zupełnie odstawić? 

Czytaj więcej
Pacjenci po zmianach w mózgu po przejściu COVID-19. Niepokojące badania 

O tym, że zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 może wpływać na działanie układu nerwowego, badacze informowali już wielokrotnie. Najnowsze analizy pokazują, że u osób, które przeszły COVID-19 mogą się pojawić nawracające bóle głowy, zaburzenia kojarzenia, koncentracji i pamięci, lęki oraz objawy depresji. Czy dolegliwości zostaną z pacjentami już na stałe? 

Czytaj więcej
Udar mózgu - jak wygląda rehabilitacja po chorobie?

Rehabilitacja po udarze to długotrwały proces, który nie zawsze gwarantuje pełne przywrócenie utraconych funkcji. Zajmuje się nią interdyscyplinarny zespół specjalistów, m.in. neuropsycholog, fizjoterapeuta i logopeda.

Czytaj więcej
Nawyki, które postarzają twój mózg. Na co uważać?

Mózg to centrum dowodzenia naszego organizmu. Podobnie, jak w przypadku innych narządów - z biegiem czasu - zaczyna działać mniej sprawnie. Co gorsza, często jest to skutek naszych niezdrowych nawyków. Które zachowania mu nie służą? 

Czytaj więcej
7 etapów w chorobie Alzheimera - czym się charakteryzują?

Etapy choroby Alzheimera różnią się od siebie nasileniem objawów, takich jak zaburzenia pamięci i problemy z codziennym funkcjonowaniem. Chorzy mają kłopoty z komunikacją, a z biegiem czasu z wykonywaniem najprostszych czynności, np. ubieraniem się.

Czytaj więcej
Lek na schizofrenię został wycofany z obrotu. Dlaczego? 

Główny Inspektorat Farmaceutyczny zdecydował o wycofaniu z obrotu preparatu stosowanego w leczeniu schizofrenii. Co stoi za tą decyzją i o jaki farmaceutyk chodzi? 

Czytaj więcej
Masz kłopoty z zasypianiem? Poznaj techniki, dzięki którym zaśniesz nawet w 10 sekund!

Oglądasz w łóżku telewizję, a może sprawdzasz coś w telefonie? Takie zachowania mogą utrudnić zasypianie. Na szczęście istnieją techniki, które pozwalają zasnąć nawet w 10 sekund. Sprawdź, jak szybko zasnąć? 

Czytaj więcej
Marihuana sprzyja schizofrenii. Badacze mają nowe ustalenia 

Naużywanie marihuany może się przyczynić do rozwoju chorób psychicznych. Naukowcy ze Stanów Zjednoczonych i Dani dowiedli, że narkotyk - zwłaszcza u młodych mężczyzn - może prowadzić do rozwoju schizofrenii. 

Czytaj więcej
Powszechnie stosowany związek chemiczny sprzyja chorobie Parkinsona. Gdzie go znajdziemy?

Trichloroetylen (TCE) to związek chemiczny, który wykorzystywany jest m.in. do chemicznego czyszczenia ubrań.  Najnowsze badania pokazują, że substancja może być bardzo niebezpieczna i przyczynić się do rozwoju choroby Parkinsona. W jaki sposób?

Czytaj więcej