Czy powstanie nowy lek na cukrzycę? Odpowiedź znajdziecie w najnowszym odcinku 36,6°C!

Fot: 36,6

Czy naukowcy są bliscy znalezienia leku na cukrzycę? Jak działa komora hiperbaryczna? To tylko niektóre tematy, jakie zostaną poruszone w najnowszym odcinku 36,6°C. O czym jeszcze będzie w programie?

Ewa Drzyzga i prof. Krzysztof Łabuzek robią wszystko, aby zachęcić Polaków do większej dbałości o własne zdrowie. W najnowszym odcinku poszli o krok dalej i postanowili sprawdzić, jak działa komora hiperbaryczna. To jednak nie koniec atrakcji! O czym jeszcze będzie mowa w najbliższą sobotę, 4 kwietnia, o 18.00?

Choroba naszych czasów

Depresja to, zdaniem niektórych ekspertów, chorobą naszych czasów. Od wielu lat zmaga się z nią Michał Czernecki, aktor znany m.in. z roli w serialu „Diagnoza”. Już w najbliższą sobotę, 4 kwietnia, o 18.00 opowie jak, mimo dwóch prób samobójczych, pokonać depresję.

Z programu dowiecie się także, że psychoterapia i leki to niejedyne metody leczenie depresji. W niektórych przypadkach stosuje się elektrowstrząsy czy specjalne elektrody wszczepienie pacjentom wokół nerwu biegnącego do mózgu. Która z tych metod jest najskuteczniejsza? Dowiecie się tego z najnowszego odcinka programu 36,6°C!

Lek na cukrzycę

Prof. Krzysztof Łabuzek przyjrzał się projektowi badawczemu z udziałem maleńkich dzieci, nawet 4-miesięcznych niemowląt, którym codziennie podawana jest razem z pokarmem określona dawka insuliny. Czy to oznacza, że zbliżamy się do wynalezienia nowego leku na cukrzycę? Okazuje się, że naukowcy i lekarze idą nawet krok dalej- pracują nad sposobem na to, żeby zapobiec cukrzycy typu pierwszego. Czy czeka nas rewolucja w leczeniu cukrzycy typu 1? Odpowiedź poznacie już w sobotę, 4 kwietnia, o 18.00! 

O czym będzie mowa w nowym odcinku programu 36,6°C? Dowiesz się tego z filmu:

Zobacz film: Zobacz zapowiedź drugiego odcinka programu 36,6 Źródło: 36,6

Jak działa komora hiperbaryczna?

Ewa Drzyzga postanowiła sprawdzić na własnej skórze jak wygląda terapia czystym tlenem i na godzinę pozwoliła zamknąć się w komorze hiperbarycznej. Co tak naprawdę dzieje się z organizmem podczas seansu w takiej komorze? Które schorzenie naprawdę pomaga wyleczyć? Czy prawdą jest pobyt w komorze odmładza i odchudza? Dowiecie się tego już w najbliższą sobotę, 4 kwietnia, o godzinie 18.00!

Porażenie piorunem - jak go uniknąć?

Ewa Drzyzga wybrała się też pod Giewont, żeby porozmawiać z ratownikiem TOPR. Powiemy jak to możliwe, że porażenie piorunem nierzadko powoduje…eksplozję buta, a o tym, jak cudem uniknął śmierci opowie jeden z turystów rażony piorunem w trakcie burzy na Giewoncie. Przygotowaliśmy też poradnik, z którego dowiecie się jak bezpiecznie przetrwać burzę w górach.

Co trzeba wiedzieć o nowotworach głowy i szyi?

Terminem „raki głowy i szyi” określa są nowotwory zlokalizowane w obrębie gardła, ucha, jamy ustnej czy szyjnych węzłach chłonnych. Mogą być spowodowane nawet np. źle dopasowaną protezą zębową, która długotrwale uraża błonę śluzową jamy ustnej. Coraz częściej chorują ludzie młodzi, często jest to związane z zarażeniem wirusem HPV. Ratunkiem dla chorych są operacje połączone z jednoczesną rekonstrukcją tkanek. Warto jednak pamiętać, że nic nie zastąpi profilaktyki.

Oglądajcie najzdrowszy program w telewizji już w najbliższą sobotę, 4 kwietnia, o 18.00!

Data aktualizacji: 03.04.2020,
Opublikowano: 03.04.2020 r.

Komentarze (0)

Trwa dodawanie...
Komentarz dodany!
Komentarz nie mógł zostać dodany
Alzheimerem można się zarazić? Niepokojące odkrycie badaczy

Priony to groźne białka, które przyczyniają się do rozwoju choroby Creutzfeldta-Jakoba. Najnowsze badania sugerują, że związki te mają swój udział w powstawaniu zmian w mózgu typowych dla schorzeń otępiennych, w tym alzheimera. Jak to możliwe?  

Czytaj więcej
Te objawy mogą wskazywać na cukrzycę, można je łatwo rozpoznać 

Cukrzyca to poważna choroba, z którą zmaga się coraz więcej osób. Jej najbardziej charakterystycznym objawem jest wysoki poziom glukozy we krwi. Co może o nim świadczyć? 

Czytaj więcej
Rak szyjki macicy, jak się przed nim chronić? W Polsce kobiety umierają z jego powodu codziennie

Rak szyjki macicy to choroba, którą w wielu krajach udało się niemal całkowicie wyeliminować. Niestety Polska znajduje się w grupie państw, w których nowotwór wciąż stanowi poważny problem.  

Czytaj więcej
Kiedy zaszczepić dziecko na odrę? WHO alarmuje, niepokojący wzrost zachorowań

W minionym roku odnotowano aż 45-krotny wzrost zachorowań na odrę. W ocenie WHO ten skok spowodowany jest mniejszą liczbą szczepień ochronnych wykonanych w czasie pandemii COVID-19. Czy grozi nam powrót tej niebezpiecznej choroby? 

Czytaj więcej
Sanepid apeluje: Ruszyły sczepienia przeciw odrze, uzupełnijmy zaległości 

Odra to wyjątkowo niebezpieczna i trochę zapomniana choroba. Niestety rezygnacja ze szczepień ochronnych może sprawić, że choroba wróci. Jak bardzo jest groźna?  

Czytaj więcej
W tym wieku przestań pić alkohol, aby uniknąć demencji. Lekarze potwierdzają

Picie alkoholu jest groźne dla zdrowia. Badacze przekonują, że w pewnym wieku sięganie po napoje wyskokowe staje się wyjątkowo niebezpieczne. Kiedy należy go zupełnie odstawić? 

Czytaj więcej
Nowe objawy COVID-19. To już nie utrata węchu i słuchu. Nowy wariant koronawirusa

Mimo że pandemii już nie ma, to koronawirus SARS-CoV-2 nie zniknął. Wirus mutuje i cały czas stanowi zagrożenie dla naszego zdrowia. Od pewnego czasu najbardziej aktywny jest wariant JN.1. Co o nim wiadomo? Jak bardzo jest niebezpieczny?  

Czytaj więcej
Alkohol na mrozie? To może być śmiertelnie niebezpieczne połączenie 

Wiele osób uważa, że nic tak nie rozgrzewa w zimie, jak alkohol. Tymczasem sięganie po tego rodzaju trunki, gdy przebywamy na mrozie może być bardzo niebezpieczne. Dlaczego i jakie mogą być tego konsekwencje? 

Czytaj więcej
Wirus RSV dominuje w polskich gabinetach, szaleje wśród dzieci i dorosłych 

Przybywa małych pacjentów zakażonych wirus RSV. Co gorsza, infekcja bywa na tyle niebezpieczne, że część dzieci wymaga hospitalizacji. Co warto wiedzieć o tym patogenie? Jak rozpoznać, że to właśnie on stoi za chorobą dziecka?  

Czytaj więcej
Niedobór witaminy B12, może doprowadzić do poważnych konsekwencji 

Witamina B 12 to jedna z ważniejszych substancji, bez których organizm człowieka nie może się obejść. Co może przemawiać za jej niedoborem? 

Czytaj więcej