Kolejny sezon programu 36,6°C! Zobacz jakie tematy zostaną poruszone w kolejnych odcinkach

O zdrowiu rozmawiają wszyscy, ale tylko na antenie TVN, w sobotę o godzinie 18.00 mówi się o nim rzetelnie, w przystępny i zrozumiały dla każdego sposób. W kolejnej, czwartej już odsłonie programu 36,6°C Ewa Drzyzga i prof. Krzysztof Łabuzek będą podpowiadać, jak dbać o zdrowie. Jakie tematy poruszą w nowym sezonie?

W pierwszym odcinku 36,6°C prowadzący, czyli Ewa Drzyzga i prof. Krzysztof Łabuzek wypowiedzą wojnę rakowi jelita grubego! Z pomocą największych autorytetów medycznych, najlepszych specjalistów, ale także gwiazd postarają się sprawić, że kolonoskopia i inne profilaktyczne zabiegi ratujące życie przestaną być tematem tabu. Oglądając program dowiecie się jakie są najnowsze możliwości leczenia tego bardzo groźnego nowotworu.

Czytaj więcej:  Rak jelita grubego – leczenie i diagnostyka

W kolejnych odcinkach poruszony zostanie także temat migreny – zmory i przekleństwa wielu Polaków. Ten koszmarny i bardzo trudny do zniesienia ból głowy jak się okazuje można skutecznie leczyć. Wyjątkowy specjalista zaprezentuje przełomową metodę leczenia migreny, która w końcu uwalnia od bólu.

Zobacz film i dowiedz się co o migrenie mówiono w poprzednim sezonie programu

Zobacz film: Czy akupunktura przyniesie jej w końcu ulgę? Źródło: 36,6.

Ewa Drzyzga i prof. Krzysztof Łabuzek wezmą na warsztat popularne diety. Rozłożą na czynniki pierwsze produkty zaliczane do tzw. superfood i podpowiedzą, które z nich faktycznie są super, a które lepiej omijać szerokim łukiem. Ale to nie koniec nowości!

Jesienią będziecie mogli na własne oczy przekonać się jak dokonuje się przełom w leczeniu przewlekłego bólu kręgosłupa. Pionierski zabieg – niemal na oczach widzów programu 36,6 °C – przeprowadzi zespół najlepszych chirurgów.

Czytaj więcej: Jak złagodzić ból i leczyć złamany kręgosłup?

Eksperci zaproszeni do nowego sezonu programu 36,6°C udzielą jednoznacznej odpowiedzi na pytania: czy i jaki cholesterol jest zdrowy, a jaki nie? Jakie ryby warto jeść, żeby nasza dieta była zdrowa? Czym słodzić – żeby było i smacznie i zdrowo?

Czytaj także: Sorbitol – zdrowy czy szkodliwy zamiennik cukru?

Chcesz wiedzieć więcej o tym jak walczyć z podwyższonym cholesterolem? Zobacz film i dowiedz się co mówiono o nim w poprzednim sezonie 

Zobacz film: Cholesterol - dobry i zły...Źródło: 36,6.

Twórcy programu 36,6°C przyjrzą się także naszym zębom. Poznacie najnowocześniejsze metody leczenia, dzięki czemu lęk przed wizytą u dentysty zniknie na zawsze, a zęby będą nie tylko piękne, ale i zdrowe.

Chcesz wiedzieć jak prawidłowo dbać o zęby? Dowiesz się tego z jednego z odcinków z poprzedniej serii

Zobacz film: Jak i czym myć zęby? Źródło: 36,6.

Tak samo, jak w poprzednich sezonach Ewa Drzyzga zaprosi do studia 36,6°C najlepszych specjalistów i najbardziej utytułowanych lekarzy. A z pomocą prof. Krzysztofa Łabuzka sprawi, że wiedza, którą otrzymujemy od lekarza podczas wizyty będzie w końcu jasna i zrozumiała.

Program 36,6°C emitowany jest w każdą sobotę o godzinie 18.00 na antenie stacji TVN.

Data aktualizacji: 12.09.2018,
Opublikowano: 05.09.2018 r.

Polecamy

Komentarze (0)

Trwa dodawanie...
Komentarz dodany!
Komentarz nie mógł zostać dodany
Alzheimerem można się zarazić? Niepokojące odkrycie badaczy

Priony to groźne białka, które przyczyniają się do rozwoju choroby Creutzfeldta-Jakoba. Najnowsze badania sugerują, że związki te mają swój udział w powstawaniu zmian w mózgu typowych dla schorzeń otępiennych, w tym alzheimera. Jak to możliwe?  

Czytaj więcej
Te objawy mogą wskazywać na cukrzycę, można je łatwo rozpoznać 

Cukrzyca to poważna choroba, z którą zmaga się coraz więcej osób. Jej najbardziej charakterystycznym objawem jest wysoki poziom glukozy we krwi. Co może o nim świadczyć? 

Czytaj więcej
Rak szyjki macicy, jak się przed nim chronić? W Polsce kobiety umierają z jego powodu codziennie

Rak szyjki macicy to choroba, którą w wielu krajach udało się niemal całkowicie wyeliminować. Niestety Polska znajduje się w grupie państw, w których nowotwór wciąż stanowi poważny problem.  

Czytaj więcej
Kiedy zaszczepić dziecko na odrę? WHO alarmuje, niepokojący wzrost zachorowań

W minionym roku odnotowano aż 45-krotny wzrost zachorowań na odrę. W ocenie WHO ten skok spowodowany jest mniejszą liczbą szczepień ochronnych wykonanych w czasie pandemii COVID-19. Czy grozi nam powrót tej niebezpiecznej choroby? 

Czytaj więcej
Sanepid apeluje: Ruszyły sczepienia przeciw odrze, uzupełnijmy zaległości 

Odra to wyjątkowo niebezpieczna i trochę zapomniana choroba. Niestety rezygnacja ze szczepień ochronnych może sprawić, że choroba wróci. Jak bardzo jest groźna?  

Czytaj więcej
W tym wieku przestań pić alkohol, aby uniknąć demencji. Lekarze potwierdzają

Picie alkoholu jest groźne dla zdrowia. Badacze przekonują, że w pewnym wieku sięganie po napoje wyskokowe staje się wyjątkowo niebezpieczne. Kiedy należy go zupełnie odstawić? 

Czytaj więcej
Nowe objawy COVID-19. To już nie utrata węchu i słuchu. Nowy wariant koronawirusa

Mimo że pandemii już nie ma, to koronawirus SARS-CoV-2 nie zniknął. Wirus mutuje i cały czas stanowi zagrożenie dla naszego zdrowia. Od pewnego czasu najbardziej aktywny jest wariant JN.1. Co o nim wiadomo? Jak bardzo jest niebezpieczny?  

Czytaj więcej
Alkohol na mrozie? To może być śmiertelnie niebezpieczne połączenie 

Wiele osób uważa, że nic tak nie rozgrzewa w zimie, jak alkohol. Tymczasem sięganie po tego rodzaju trunki, gdy przebywamy na mrozie może być bardzo niebezpieczne. Dlaczego i jakie mogą być tego konsekwencje? 

Czytaj więcej
Wirus RSV dominuje w polskich gabinetach, szaleje wśród dzieci i dorosłych 

Przybywa małych pacjentów zakażonych wirus RSV. Co gorsza, infekcja bywa na tyle niebezpieczne, że część dzieci wymaga hospitalizacji. Co warto wiedzieć o tym patogenie? Jak rozpoznać, że to właśnie on stoi za chorobą dziecka?  

Czytaj więcej
Niedobór witaminy B12, może doprowadzić do poważnych konsekwencji 

Witamina B 12 to jedna z ważniejszych substancji, bez których organizm człowieka nie może się obejść. Co może przemawiać za jej niedoborem? 

Czytaj więcej