Olej lniany na twarz – efekty, jak stosować i kosmetyczne właściwości naturalnego kosmetyku

Fot: al62 / gettyimages.com

Olej lniany do twarzy, dzięki swoim właściwościom nawilżającym i antyoksydacyjnym, sprawdza się w pielęgnacji cery suchej oraz starzejącej się. Preparat łagodzi również stany zapalne i podrażnienia, dlatego można go stosować do skóry trądzikowej. Olej lniany stosuje się bezpośrednio na cerę lub dodaje do kosmetyków do pielęgnacji twarzy, np. kremów czy maseczek.

Naturalny kosmetyk można stosować do pielęgnacji nie tylko skóry twarzy, ale i całego ciała a nawet włosów. Olej lniany rewelacyjnie sprawdza się do nawilżania suchych miejsc na ciele, takich jak: łokcie, pięty czy dłonie.

Olej lniany – właściwości naturalnego kosmetyku

Naturalny olej powstaje z tłoczenia na zimno dojrzałych nasion lnu. Preparat można kupić zarówno w drogerii, aptece, jak i sklepie spożywczym, ponieważ do pielęgnacji skóry używa się tego samego oleju, co w kuchni. Aby nie stracił swoich cennych właściwości należy go tylko przechowywać w ciemnym miejscu, w temperaturze pokojowej. Olej lniany jest bogatym źródłem nienasyconych kwasów tłuszczowych, które stanowią budulec dla licznych komórek ludzkiego organizmu. Kwasy omega-3 oraz omega-6 zawarte w produkcie chronią skórę przed utratą wody, której niedobór w warstwie rogowej przez dłuższy czas prowadzi do zmniejszenia się elastyczności skóry i tworzenie się przedwczesnych zmarszczek. Nienasycone kwasy tłuszczowe zawarte w oleju lnianym przywracają cerze prawidłową gospodarkę wodno-tłuszczową oraz hamują proces rogowacenia się naskórka. Naturalny kosmetyk zawiera w sobie również witaminę E, czyli jeden z najsilniejszych przeciwutleniaczy. Olej lniany zatem wspomaga usuwanie wolnych rodników, które przyczyniają się do przyspieszania procesów starzenia się skóry i powstawania zmarszczek.

Olej lniany do twarzy – na jakie problemy skórne pomaga?

Olej lniany, dzięki swoim cennym właściwościom, można stosować do pielęgnacji skóry twarzy, zwłaszcza suchej oraz z pierwszymi oznakami starzenia się. Naturalny kosmetyk działa również przeciwzapalnie, dzięki czemu pomaga łagodzić stany zapalne, a także podrażnienia. Olej lniany na twarz sprawdza się zatem do pielęgnacji cery trądzikowej. Zawiera on w sobie kwas alfa-linolenowy, który reguluje produkcję łoju, przez co ilość nieestetycznych pryszczy i krostek zmniejsza się. Olej lniany na skórę twarzy stosowany regularnie pomoże pozbyć się łagodnych zmarszczek, nawilży cerę, złagodzi podrażnienia i nada skórze ładny i promienny wygląd.

Zobacz film: Produkty na jędrną cerę. Źródło: Stylowy Magazyn

Olej lniany do twarzy – jak stosować?

Lniany olej tłoczony na zimno można stosować bezpośrednio na skórę twarzy, szyi oraz dekoltu. Wystarczy niewielką ilość cieczy rozgrzać w dłoniach i okrężnymi ruchami delikatnie wsmarować w określone miejsca. Olej lniany do twarzy można również wymieszać z ulubioną maseczką nawilżającą lub kremem do twarzy.

Olej lniany do twarzy zamiast kremu

Olej roślinny można również stosować jako całkowity zamiennik kremu. Ze względu na dość tłustą konsystencję preparatu, najlepiej sprawdza się jako krem na noc. Wystarczy wieczorem na oczyszczoną skórę twarzy, kilka kropel oleju lnianego wmasować w cerę i pozostawić do wchłonięcia. Naturalny kosmetyk, ze względu na swoje regeneracyjne i łagodzące podrażnienia właściwości, sprawdza się również jako balsam na spaloną słońcem skórę lub przemarzniętą wiatrem. Olej lniany można także stosować jako serum pod oczy o właściwościach przeciwzmarszczkowych i ujędrniających.

Olej lniany – płyn do demakijażu

Właściwości oleju lnianego można również wykorzystać do codziennego oczyszczania twarzy. Naturalny kosmetyk skutecznie usuwa resztki makijażu, a nawet wodoodporny tusz czy kredkę do oczu. Olej lniany oprócz demakijażu twarzy, odżywi rzęsy, brwi oraz delikatną skórę wokół oczu. Wystarczy zwykły wacik kosmetyczny zmoczyć lekko w wodzie i zwilżyć go olejem roślinnym. Po zmyciu makijażu twarz można dodatkowo umyć delikatnym żelem do mycia oczyszczającym, aby uniknąć efektu świecenia się skóry.

Olej lniany jako tonik do twarzy

Naturalny olej roślinny sprawdza się jako tonik do twarzy, zwłaszcza do pielęgnacji skóry trądzikowej i wrażliwej. Wystarczy przed nałożeniem kremu, delikatnie przetrzeć twarz wacikiem nasączonym preparatem.

Olej lniany na twarz – efekty

Olej lniany dzięki zawartości nienasyconych kwasów tłuszczowych i witaminy E działa przeciwzmarszczkowo i opóźnia procesy starzenia się skóry. Regularne stosowanie naturalnego kosmetyku wygładzi cerę a także doda jej jędrności i sprężystości, przez co zmarszczki staną się mniej widoczne. Kwasy omega-3 i omega-6 zawarte w produkcie biorą udział w produkcji fosfolipidów, przez co wykazują działanie silnie nawilżające.

Zobacz film: Odżywcze oleje do skóry. Źródło: 36,6.



Data aktualizacji: 14.06.2018,
Opublikowano: 12.03.2018 r.

Polecamy

Komentarze (13)

Trwa dodawanie...
Komentarz dodany!
Komentarz nie mógł zostać dodany

lawandaa 01.09.2020r.

w sumie to dzięki lockdownowi znalazłam fajne stronki i kosmetyki do zamówienia online, ja postawiłam na polską firmę z naturalnymi i zamówiłam buatic i jestem mega zadowolona, już chyba zostanę przy zamówieniach internetowych bo jest o wiele większy wybór no i może się wreszcie człowiek zastanowić nad składem bo w biegu w sklepie nigdy nie miałam czasu i tak kupowałam byle co

mazurkowa 08.04.2020r.

No teraz ogólnie jesteśmy między młotem a kowadłem bo mimo że taki rossman i inne są otwarte to i tak są braki no i jednak głupio teraz chodzić i szukać kremów. Z drugiej strony zawsze zostaje zamówienie richevon najprostszą możliwą metodą, czyli kupienie kosmetyku online, teraz producenci oferują często zamówienia z rabatami i odbiorem w paczkomacie albo bezkontaktowym kurierem i to chyba teraz najrozsądniejsza opcja.

anna rogalska 01.04.2020r.

Skąd polecacie teraz brać naturalne kremy jak sklepy są pozamykane?

Oszka 09.03.2020r.

Regeneracja i wzmacnianie naczyń, nawilżanie, regeneracja, ujędrnianie i zmniejszanie widoczności zmarszczek głównie.

toofast 17.02.2020r.

A co one wogóle robią?

Oszka 17.02.2020r.

np naturalne jakieś z rzeczami typu euleterokok, lawenda, topola, guarana czy dipalmitynian

toofast 13.02.2020r.

Np jakie?

Krecia 06.02.2020r.

Jest sporo kremów które nie są tłuste i nie rolują się.

toofast 03.02.2020r.

Ja to bym chciała nawet po prostu krem który ma przyjemny skład i nie jest mega tłusty jak większość kremów. Do tego kupiłam ostatnio jakieś serum z nakomi bo niby jest mało tłuste a okazało się ze się mocno roluje. Jak żyć?

miernik_piernik 27.11.2019r.

@natural_ka trudno się z tobą nie zgodzić... też ostatnio się trochę skupiłam na tych składach i faktycznie w większości to takie buble, że aż przykro. Jakieś pojedyncze sztuki dobrych kosmetykow. Dlatego ja już odchodze od zakupow w takich sieciowkach, zamawiam sobie przez internet, szukam jakis eko-sklepów, czy producentow kosmetykow naturalnych, i oszczedzam w sumie czas. teraz np moje ostatnie odkycie to jest buatic, i wlasnie jesli o zmarszckzi chodzi to jego polecam. Oleje tez jak najbardziej, czytajcie, testujcie, ale przede wszystkim sprawdzajcie jak ich uzywac, bo oleje tez mogą wysuszac. a tego nie chcemy ;)

natural_ka 18.11.2019r.

ja miałam zawsze problem z doborem kremu przeciwzmarszczkowego bo większość przeze mnie używanych była tak.. treściwa? tłusta? no w każdym razie kompletnie mi się nie sprawdzały, chyba, że na noc, bo na dzień bym po prostu na nie makijażu nie nałożyła. Poza tym jak zaczęłam świadomie wybierać kosmetyki, sprawdzać składy, obserwuje trochę instagramerki które mówią o naturalnych kosmetykach, to się okazuje, że te wszystkie kremy dostępne w drogeriach to w większości takie średniaki no :/ w większości nawet nie pomogą na zmarszczki tylko je wypełnią silikonami w składzie... Każdy powinien być świadomy tego, co codziennie nakłada na cerę, i ja odkąd stosuje naturalne produkty widzę ogromną różnicę. Oleje są super, i polecam każdemu, ale kremy to podstawa.

minisokolka 25.09.2019r.

No kremy to jest ważna rzecz, a ty czego używasz?

Pauka 02.09.2019r.

Olej jest fajny do kuracji skory w domu, ale tak na co dzien to jednak sie nie nada bo np. pod makijazem go nie będziesz nosić jak jakiegoś dobrego kremu.

Zobacz wszystkie 13 komentarzy
Jakie są przyczyny trądziku różowatego? 

Trądzik różowaty jest powszechną chorobą skórną, która dotyka miliony ludzi na całym świecie. Choć myli się go z tradycyjnym trądzikiem, ma unikalne cechy i objawy. Charakteryzuje się przede wszystkim zaczerwienieniem skóry, wypryskami, a także uczuciem pieczenia i swędzenia. Chociaż nie jest groźny dla zdrowia, może znacząco wpływać na jakość życia i samopoczucie osób dotkniętych tą chorobą. 

Czytaj więcej
Jak czytać skład kosmetyków i na co zwracać uwagę? 

Odpowiednio dobrane produkty kosmetyczne pomagają maskować niedoskonałości skóry, podkreślają jej naturalne piękno, a także chronią przed skutkami negatywnego wpływu środowiska. Zrozumienie składu kosmetyków ma ogromne znaczenie z perspektywy naszego zdrowia i pielęgnacji. Warto dowiedzieć się, co kryje się pod nazwami poszczególnych składników, aby świadomie wybierać produkty, które będą korzystne dla naszej skóry i naszego ciała. 

Czytaj więcej
Jaki kolagen jest najlepszy na skórę i włosy? 

Kolagen, często określany „białkiem młodości”, uznawany jest za kluczowy składnik wspierający zachowanie zdrowej, promiennej skóry oraz lśniących włosów. Mimo że producenci suplementów diety prześcigają się w tworzeniu kolejnych preparatów, wybór najlepszego kolagenu wcale nie jest łatwy. Zatem jak wybrać najlepszy kolagen na skórę? Czy opinie użytkowników powinny być czynnikiem wpływającym na zakup? Czy kolagen pomaga w zachowaniu młodego wyglądu? 

Czytaj więcej
Przykłady ziół fotouczulających. Fotouczulenie – objawy i sposoby leczenia

Zioła fotouczulające to takie, w składzie których znajdują się substancje reagujące negatywnie na promieniowanie UV. Fotoalergia charakteryzuje się powstaniem dolegliwości skórnych w postaci m.in.: zaczerwienienia, swędzenia, pieczenia, obrzęku, złuszczenia i przebarwienia skóry.

Czytaj więcej
Ugryzienie meszki – jakie mogą wystąpić objawy i kiedy należy zgłosić się do lekarza?

Ugryzienie meszki dosyć łatwo rozpoznać. Charakteryzuje je widoczny i krwawiący ślad, wokół którego kształtuje się bolesny obrzęk. Drobne rany po ukąszeniu meszki dosyć długo się goją, a ból może utrzymywać się przez kilka dni.

Czytaj więcej
Brodawki na twarzy – nieestetyczny problem. Jak się ich pozbyć?

Brodawki na twarzy to problem estetyczny niejednego pacjenta, który udaje się do dermatologa. Popularnym preparatem na brodawki na twarzy jest maść z kwasem salicylowym. Oprócz niej istnieje wiele innych metod na brodawki na twarzy.

Czytaj więcej
Zbliżające się lato to czas wyzwań dla skóry – o czym musisz pamiętać

Promienie słoneczne przynoszą wiele pożytku dla naszego zdrowia i samopoczucia. Z ich działaniem wiążą się jednak również negatywne aspekty. Czy powinnyśmy zatem opierać się pokusie przebywania na zewnątrz? W żadnym wypadku Podpowiadamy, jak mądrze korzystać z letnich dni, aby nie ucierpiała na tym nasza skóra.

Czytaj więcej
Jak zatrzymać siwienie w młodym wieku? Poznaj przyczyny przedwczesnego siwienia

Siwienie włosów w młodym wieku to proces, na który mają wpływ geny, styl życia, niedobór witamin i substancji odżywczych oraz zaburzenia funkcjonowania tarczycy. W niektórych przypadkach przedwczesnemu siwieniu można zapobiegać lub skutecznie je spowolnić.

Czytaj więcej
Kolagen rybi – właściwości zdrowotne. Jaki wpływ kolagen rybi ma na stawy, skórę czy włosy

Kolagen rybi stosowany jest nie tylko jako substancja spowalniająca starzenie się skóry czy włosów. Hydrolizat kolagenu z ryb morski może łagodzić bóle i przyspieszać regenerację stawów.

Czytaj więcej
Łysienie plackowate u dzieci – objawy, przyczyny, sposoby leczenia

Łysienie plackowate uważa się za najczęstszą przyczynę utraty włosów u dzieci. Ta przewlekła choroba zapalna ma niejasną patogenezę, choć często wymienia się wpływ czynników autoimmunologicznych. Niewiele jest fachowych publikacji na jej temat, zwłaszcza tych dotyczących leczenia.

Czytaj więcej