Joga twarzy - czy można nią zastąpić zabiegi medycyny estetycznej?
neoblues/GettyImages
Chodząc na zajęcia fitness, regularnie dbamy o nasze ciało, by było piękne i zdrowe. Dlaczego wiec nie ćwiczyć mięśni twarzy, które również są częścią naszego ciała? Tylko jak ćwiczyć, żeby nie narobić sobie zmarszczek, a zlikwidować obecne? Odpowiedzi udzieliła instruktorka jogi twarzy w programie 36,6.
Badania udowadniają, że po 26 roku życia produkcja kolagenu zaczyna znacznie spadać, co oznacza pojawieniem się cellulitu i zwiotczałej skóry. Joga twarzy to metoda, dzięki której dbamy o swoją, nie ingerując w nią chirurgicznie. Regularne wykonywanie, we właściwy sposób, ćwiczeń lepiej niż kremy poprawi owal twarzy, zredukuje głębokość zmarszczek i zapewni relaks zmęczonej skórze.
Czy joga twarzy odmładza?
Joga twarzy 50-letnim kobietom odejmuje nawet 2 lata po zaledwie 20 tygodniach praktyki. Treningi polegające na marszczeniu brwi i wciąganiu policzków zwiększają rozmiar mięśni twarzy, sprawiając, że policzki wydają się pełniejsze i bardziej jędrne. Pierwsze efekty widać już po 2-3 tygodniach – skóra jest wyraźnie napięta.
Jodze twarzy - efekty
Gimnastyka twarzy ma na celu przywrócenie skórze jędrności, poprawienie krążenia krwi, eliminację toksyn, wygładzenie zmarszczek, a w efekcie rozjaśnienie skóry i jej odmłodzenie. Ćwiczenia mobilizują całą twarz: uruchamiamy czoło, brwi i okolice pod oczami. To między innymi zapobiega opadaniu powiek. Ćwiczenia na policzki działają liftingująco, unosząc je łagodnie do góry. Następuje naturalna likwidacja podwójnego podbródka – udręki wielu kobiet, również młodych.
Zobacz kilka bardzo prostych i przyjemnych ćwiczeń jogi twarzy:
Zobacz film: Joga twarzy - czy to działa? Źródło: 36,6
Data aktualizacji: 26.07.2020,
Opublikowano: 26.07.2020 r.
Zdrowie uchodzi za najważniejszą wartość. Mimo to z dbaniem o nie mamy spore problemy. Doskonale pokazuje to badanie przeprowadzone wśród mam. Wynika z niego, że kobiety przedkładają dziecko i obowiązki domowe nad swoje samopoczucie i kondycję.
Wysiłkowe nietrzymanie moczu to przypadłość, która bardzo utrudnia życie – powoduje dyskomfort, kompleksy i wycofanie z kontaktów towarzyskich. Osoby, które zmagają się z tym problemem, poszukują skutecznych sposobów na pozbycie się wstydliwych objawów, aby znów poczuć się swobodnie na co dzień. W leczeniu nietrzymania moczu pomóc mogą zabiegi ginekologii estetycznej.
Zmiana czasu z letniego na zimowy odbywa się zawsze w ostatni weekend października - w 2023 r. dzień zmiany czasu wypada z soboty 28.10 na niedzielę 29.10. W nocy przesuwamy zegarki o godzinę do tyłu, czyli z 3.00 na 2.00. Zmiana czasu ma wielu zwolenników, ale są i przeciwnicy, którzy podkreślają, że jest niekorzystna dla zdrowia.
Na zdrowie kobiecych części intymnych wpływa wiele czynników. Wśród nich są nie tylko właściwa higiena, czy dieta, ale także odpowiednio dobrana bielizna. Jaka jest najbezpieczniejsza?
Każda kobieta, która nie jest zadowolona ze swojego biustu może poddać go operacji. Jednak tylko te panie, którym on utrudnia życie mogą wykonać zabieg na NFZ. Jakie trzeba spełniać warunki, aby za operację zapłacił fundusz? Jak przygotować się do zabiegu i o czym trzeba pamiętać przed i po zabiegu?
Objawy zawału serca u kobiet mogą różnić się od ogólnie uznawanych, typowych symptomów zawału mięśnia sercowego. Częściej pojawiają się objawy nieswoiste zawału serca w postaci duszności, uczucia pieczenia w klatce piersiowej, bólu ramion czy po prostu osłabienia.
Higiena intymna ma ogromne znaczenie dla naszego zdrowia. Zarówno zbyt częste, jak i za rzadkie mycie części intymnych może być szkodliwe. Zatem, o czym pamiętać i jakich błędów nie popełniać?
Problem występowania pierwszych mdłości w ciąży jest często bagatelizowany. Wiele osób uważa je za „obowiązkowe” dolegliwości w ciąży, o których nie warto nawet informować swojego lekarza. Z tego względu niektóre ciężarne podczas wizyty pomijają temat mdłości i wymiotów w ciąży. To błąd – te objawy mogą niekorzystnie wpłynąć na komfort życia oraz mieć poważne konsekwencje dla zdrowia mamy i maluszka.