Do czego służy korek analny? Wybrać z ogonem, z diamentem czy szklany?

Fot: bayurov / fotolia.com

Korek analny to seksualny gadżet, którego używają zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Zatyczkę, zwykle o charakterystycznym, stożkowatym kształcie, umieszcza się w odbytnicy, by dostarczać przyjemności i podniecenia. Często służy przygotowaniu do stosunku analnego.

Kontakty analne bywają trudne, zwłaszcza dla osób niedoświadczonych i przystępujących do nich bez odpowiedniego przygotowania. Problemem okazuje się nie tylko bariera psychiczna, ale również ból czy krwawienie spowodowane podrażnieniem mięśnia zwieracza odbytu. 

Używanie korków analnych pozwala zapobiec tego typu nieprzyjemnościom, choć trzeba mieć świadomość, że niekiedy powoduje też problemy zdrowotne.

Zobacz też: Seks analny – jak przygotować się do stosunku? Skutki jego uprawiania

Zobacz film: Dlaczego niektóre kobiety nie mają orgazmu? Źródło: Stylowy Magazyn

Korek analny – do czego służy?

Korek analny przypomina inne popularne gadżety erotyczne, zwłaszcza sztuczne członki i wibratory, jednak zazwyczaj jest od nich krótszy, a także ma charakterystyczny stożkowy kształt, zwężający się na jednym z końców, co ułatwia całkowite wsunięcie zatyczki do odbytnicy

Jego rozmiar, a także zaokrąglone czubki minimalizują ryzyko uszkodzeń wrażliwych części ciała, czyli odbytu, odbytnicy oraz esicy – najbardziej krętego, około 40-centymetrowego odcinka jelita grubego, który rozpoczyna się na wysokości grzebienia biodrowego, a kończy, przechodząc w odbytnicę na krążku międzykręgowym.

Korki analne wykonuje się najczęściej z gładkich materiałów: silikonu, plastiku, metalu, drewna, kamienia lub szkła, co również pozwala uniknąć niebezpieczeństwa urazów i podrażnień odbytnicy. Koniec, który nie służy penetracji, zazwyczaj jest spłaszczony, dzięki czemu zwieracz odbytu utrzymuje korek analny na miejscu, zapobiega także wysunięciu zatyczki.

Korek analny z ogonem

Korki analne dostępne są w wielu kształtach, kolorach i rozmiarach. Osobom rozpoczynającym dopiero przygodę z tego typu gadżetami zalecane są raczej zatyczki małe, które nie powodują urazów w okolicach odbytu. Liczne grono zwolenników, np. wśród fetyszystów i wielbicieli doświadczeń sado-masochistycznych, mają korki analne z ogonem, a dokładniej zatyczki z puszystą kitą imitującą zwierzęcy ogon: lisa, królika, konia czy świni. Takie akcesoria mogą skutecznie urozmaicić życie seksualne, jednak – podobnie jak w przypadku samych korków analnych – należy pamiętać o przestrzeganiu zasad higieny, po każdorazowym użyciu dokładnie myjąc przyrząd w ciepłej wodzie z mydłem.

Zobacz też: Kulki analne – Co to są kulki analne, do czego służą i jak ich używać?

Korek analny na co dzień

Korki analne są przez najbardziej zagorzałych miłośników stosowane nie tylko podczas zabaw seksualnych, ale noszone także na co dzień i wyjmowane wyłącznie podczas pobytu w toalecie, współżycia czy masturbacji. Zdaniem niektórych użytkowników korków analnych może to zapewnić dużą dawkę pobudzenia i przyjemności.

Korki analne stosowane na co dzień powinny być wykonane ze szkła, stali, aluminium lub innego materiału, który nie powoduje podrażnień i reakcji alergicznych, co może zdarzyć się w przypadku zatyczek gumowych albo silikonowych. Zdecydowanie zapomnijmy również o wytwarzaniu korków analnych w domowych warunkach, z surowców, które akurat mamy pod ręką. Niektórzy własnoręcznie odlewają je z silikonu, choć materiał niewiadomego pochodzenia, użyty w tak wrażliwej części ciała, może spowodować poważne problemy zdrowotne, na przykład zakażenia czy stany zapalne.

Zbyt długotrwałe używanie korka analnego też grozi różnymi dolegliwościami, chociażby rozwojem tzw. szczeliny odbytu, objawiającej się:

  • bólem i krwawieniem podczas oddawania stolca,
  • świądem, pieczeniem i wrażeniem dyskomfortu w okolicy odbytu i krocza,
  • ciągłym uczuciem silnego parcia na stolec.

Korek analny, a w zasadzie jego nadużywanie, może zaburzyć funkcjonowanie zwieracza odbytu, czyli grupy mięśni blokujących wydostawanie się kału, co w konsekwencji prowadzi niekiedy do nietrzymania stolca.

Korki analne powodują też czasem nadmierne naprężanie się naczyń żylnych w okolicach odbytu, co wywołuje obrzęk i ucisk na otaczające nerwy, a w konsekwencji – pojawianie się hemoroidów, zwanych też żylakami odbytu, wywołujących ostry ból (zwłaszcza podczas oddawania stolca) oraz swędzenie, któremu niekiedy towarzyszy ciągłe uczucie wilgoci w okolicy odbytu – chory ciągle ma wrażenie niepełnego wypróżnienia.

Korek analny z diamentem

Korki analne z kolorowymi kryształkami, imitującymi np. diament, to ciekawa forma biżuterii erotycznej. Jednak o walorach tego typu zatyczek nie powinien decydować tylko wygląd, ale przede wszystkim wpływ na zdrowie. Najbardziej przyjazny skórze i niepowodujący podrażnień jest korek analny wykonany z dobrej jakości stali nierdzewnej, ewentualnie ze szkła. Musi mieć także odpowiednią wielkość oraz ergonomiczny kształt, pozwalający dopasować się do odbytnicy i niepowodujący dyskomfortu.

Zobacz też: Libido – czym jest pociąg seksualny, jak zwiększyć libido?

Pompowany korek analny

Niektóre korki analne, zwykle wykonane z lateksu, wyposażone są w prostą w użyciu ręczną pompkę oraz zawór spustowy, co sprawia, że bez większych trudności możemy dostosować rozmiar zatyczki do swoich potrzeb. Czasem tego typu produkty mają też przyssawkę umożliwiającą umocowanie na każdej gładkiej powierzchni. Z kolei korek analny z wibracjami zapewnia użytkownikowi dodatkowe doznania seksualne.

Zobacz film: Jedzenie, które zwiększa i zmniejsza libido. Źródło: Stylowy Magazyn

Data aktualizacji: 06.05.2020,
Opublikowano: 03.09.2017 r.

Komentarze (11)

Trwa dodawanie...
Komentarz dodany!
Komentarz nie mógł zostać dodany

Fanka 09.06.2021r.

Super uczucie w trakcie sexu pochwa wydaje się bardzo ciasna i bardzo czuć ruchy penisa a wkładam sobie z dwie godz przed sexem więc jestem napalona do czerwoności Polecam spróbować

Fanka 09.06.2021r.

Super uczucie w trakcie sexu pochwa wydaje się bardzo ciasna i bardzo czuć ruchy penisa a wkładam sobie z dwie godz przed sexem więc jestem napalona do czerwoności Polecam spróbować

Agoooo 01.10.2020r.

Kupilam i zaczęłam na 2 godz nosic jest mega jestem ciągłe podniecona.

Agoooo 01.10.2020r.

Kupilam i zaczęłam na 2 godz nosic jest mega jestem ciągłe podniecona. Radze spróbować nie pożałujecie

Asia 06.03.2020r.

Spruboj a nie komentoj

Baśka35 23.08.2018r.

Ja jestem chyba starej daty, bo nie lubię żadnych takich udziwnień. nawet seks lubie tylko tradycyjny, nie włożyłabym tego wżyciu, a co dopiero na cały dzień!

Jaga79 17.08.2018r.

Jak można używać czegoś takiego? Nosić korek analny przez cały czas?! Przecież to musi być okropne i bardzo bolesne. Zupełnie nie rozumiem jak można dać sobie coś takiego wsadzić. To obrzydliwe!

Michał 07 03.08.2018r.

Również uwielbiam nosić korek, ostatnio nosze go całodobowo, co sprawia, ze jest mi cały czas przyjemnie

Michasia 18.07.2018r.

W domu noszę cały czas a do pracy to sporadycznie idę z korkiem

ania 17.06.2018r.

Najlepiej z nim chodzic caly czas

Michał81 28.11.2017r.

Czy to prawda, że taki korek poprawia sprawność? Tak iak w przypadku kobiet kulki gejszy.

Zobacz wszystkie 11 komentarzy
Infekcje intymne u kobiet. Poznaj 9 sposobów, które pomogą ci ich uniknąć 

Pieczenie, upławy czy swędzenie to najbardziej charakterystyczne objawy infekcji intymnych. Choć problem może się pojawić praktycznie w dowolnym momencie, to latem dolegliwości zdarzają się wyjątkowo często. Jak sobie poradzić z infekcją w czasie urlopu i co zrobić, aby dolegliwość nie wracała? 

Czytaj więcej
Jak działa wkładka domaciczna? Kiedy nie należy jej stosować?

Jest wiele przeciwwskazań do stosowania spirali. Skuteczność wkładek domacicznych mierzona wskaźnikiem Pearla wynosi poniżej 1. Niestety ten środek antykoncepcyjny, mimo wysokiej skuteczności, obarczony jest wieloma skutkami ubocznymi.

Czytaj więcej
Naturalne leczenie zakażeń chlamydią – czy może być skuteczne?

Naturalne leczenie zakażeń chlamydią najczęściej nie przynosi rezultatów. Bytujące wewnątrz komórek bakterie nie są podatne na czynniki fizyczne ani działanie domowych środków stosowanych zwykle przeciw drobnoustrojom.

Czytaj więcej
Metody antykoncepcji – naturalne, skuteczne, niehormonalne. Które są najlepsze?

Istnieje wiele metod antykoncepcji. Większość z nich ingeruje w organizm kobiety, co może powodować skutki uboczne. Z tego powodu naturalne metody antykoncepcji są nadal stosowane, mimo iż odznaczają się niższą skutecznością.

Czytaj więcej
Aptos - Skuteczne rozwiązania w problemach natury intymnej

Z biegiem lat, nie tylko twarz zaczyna wykazywać oznaki starzenia, problem ten dotyczy także innych części ciała, w tym stref intymnych. Zmniejsza się produkcja kolagenu, skóra staje się wiotka, a naskórek coraz cieńszy. Przebyte porody, karmienie piersią, nagłe wahania wagi i zmiany hormonalne nie pomagają w zachowaniu młodego, sprężystego ciała i poczucia atrakcyjności.

Czytaj więcej
Czy łysienie androgenowe da się zatrzymać? Odpowiedź znajdziesz w kolejnym odcinku Kliniki bez tajemnic!

Medycyna estetyczna ma ogromne możliwości. Dzięki niej można nie tylko poprawić kształt nosa czy pozbyć się zmarszczek, ale także zatrzymać łysienie! Z takim problemem do kliniki dr. Marcina Ambroziaka zgłosił się Harry Jefferson - makijażysta oraz influencer. Czy specjalistą udało się rozwiązać jego problem?

Czytaj więcej
Co to jest i na czym polega luźny związek? Zalety i wady związku bez zobowiązań

Luźne związki uznać można za symbol obecnych czasów. Pragnący żyć według własnych zasad ludzie coraz częściej decydują się na niezobowiązujące relacje partnerskie. Dla tradycjonalistów taki układ wydaje się wręcz irracjonalny, gdyż stanowi zaprzeczenie uczuciowości i więzi.

Czytaj więcej
Atrofia jąder - czym jest? Jakie są przyczyny?

Atrofią jąder nazywamy stan, w którym prawidłowe dotychczas jądra ulegają zmniejszeniu. Do głównych przyczyn anomalii zaliczyć można stosowanie sterydów anabolicznych w celu zwiększenia masy mięśniowej oraz zaburzenia naczyń krwionośnych zaopatrujących jądra w krew.

Czytaj więcej
Czy penisa można powiększyć?

Czytaj więcej
Ćwiczenia na potencję – jak poprawić erekcję?

Zaburzenia erekcji są wstydliwym problemem dotykającym coraz większej liczby mężczyzn. Do ich głównych przyczyn zaliczyć można problemy natury psychicznej, uzależnienia, cukrzycę, miażdżycę oraz stosowanie niektórych leków. Do metod poprawiających erekcję u mężczyzn należą specjalne ćwiczenia i terapie farmakologiczne.

Czytaj więcej