Ćwiczenia penisa – jakie dają efekty i jak je wykonywać?

Fot. Diy13 / Getty Images

Ćwiczenia penisa pomagają uwrażliwić go na bodźce seksualne. Dzięki nim intensywność orgazmu może być większa, a sam stosunek dłuższy, z czego zapewne cieszyć się będzie również partnerka seksualna. Trening penisa może wykonywać każdy mężczyzna, u którego nie występują choroby prącia.

W internecie lub prasie można przeczytać wiele na temat ćwiczenia mięśni kegla. Kobiety wykonując je, zyskują dużo. Dzięki nim można uniknąć nietrzymania moczu, pogłębić doznania seksualne, mieć łatwiejszy poród i szybciej dojść po nim do siebie. O wiele mniej popularnym tematem są ćwiczenia penisa. Mają one na celu głównie ujędrnienie mięśni i wzmocnienie ich, a przez to również polepszenie doznań seksualnych.

Trening penisa – punkt P

U kobiet najwrażliwszym miejscem w pochwie jest punkt G, zaś u mężczyzn jest to punkt P. Stymulacja go to bardzo ważny punkt ćwiczeń penisa. Jest to element prostaty, który znajduje się pod pęcherzem moczowym. Pobudzanie tego punktu, czyli jego ćwiczenie, można wykonywać na dwa sposoby. Pierwszym z nich jest oddawanie moczu w sposób przerywany. W czasie wykonywania tej czynności należy za pomocą mięśni na moment zatrzymać ją i dalej kontynuować. Można powtórzyć ćwiczenie kilka razy – w zależności od wypełnienia pęcherza. Pobudzać punkt P może również partnerka lub partner seksualny. W czasie gry wstępnej wystarczy masować gładki trójkąt znajdujący się między jądrami a odbytem. Brak dowodów naukowych potwierdzających powyższą teorię.

Polecamy Wam przekonać się, ile powinien trwać prawidłowy stosunek seksualny:

Zobacz film: Prawidłowy stosunek seksualny, czyli jaki? Źródło: 36,6

Ćwiczenia na powiększenie prącia

Panowie niezadowoleni z długości swojego penisa mogą wykonywać określone ćwiczenia, aby go powiększyć. Metoda ta nazywana jest jelquingiem i przyszła do nas z Bliskiego Wschodu. Ćwiczenia powiększające penisa powinny być wykonywane regularnie i przez długi czas. Osiągnięcie zamierzonych efektów musi potrwać.

Trening na powiększenie penisa warto zacząć od zapisania wymiarów prącia we wzwodzie i w stanie spoczynku. Wymiary te będą punktem odniesienia, jeśli chodzi o efekty ćwiczeń. Lepsze efekty treningu osiąga się w młodym wieku. Im jest się starszym, tym dłużej trzeba pracować na oczekiwany rezultat. Przed rozpoczęciem ćwiczeń wydłużających penisa należy zaopatrzyć się w lubrykant, ponieważ niektóre z nich mogą wymagać dodatkowego nawilżenia. Ćwiczenia penisa należy rozpocząć od rozgrzewki. Wystarczające będzie włożenie członka pod strumień ciepłej, ale niezbyt gorącej, wody. W ten sposób rozszerzają się naczynia krwionośne. Zastosować można również ciepły kompres – przykłada się go do penisa, ale nie do jąder! Prącie powinno być rozgrzewane nie dłużej niż 5 minut. Następnie można wetrzeć w członka kilka kropel oliwki dla dzieci lub lubrykantu. Oto kilka ćwiczeń na powiększenie penisa:

  1. Kilkukrotne poruszanie penisem w stanie wzwodu w różnych kierunkach.
  2. Główkę penisa w stanie spoczynku należy chwycić i spróbować delikatnie rozciągnąć – w taki sposób, aby nie sprawiało to bólu. Pozycję rozciągnięcia należy utrzymać przez ok. 15 sekund, następnie puścić i dalej wykonać kilka takich powtórzeń. Po ćwiczeniu należy wstrząsnąć prąciem, aby powróciło odpowiednie krążenie.
  3. Napinanie i rozluźnianie mięśni odbytu. Aby sprawdzić, czy prawidłowo wykonuje się to ćwiczenie, wystarczy dotknąć przestrzeń między penisem a odbytem – jeśli będzie napięta, oznacza to, że ćwiczenie jest wykonywane odpowiednio.
  4. Należy użyć odrobinę lubrykantu i masować członek w taki sposób, aby doprowadzić się do podniecenia seksualnego. Przed samym wytryskiem należy zakończyć stymulację i zaczekać, aż członek opadnie.

Polecamy: Sposoby na powiększenie penisa – charakterystyka wybranych metod

Trening penisa z obciążeniem

Ten rodzaj ćwiczeń penisa jest szczególnie polecany panom mającym problemy ze zbyt niskim poziomem testosteronu. Wcale nie są potrzebne ciężarki na penisa, aby wykonywać te ćwiczenia. Oto kilka propozycji na ćwiczenia penisa z obciążeniem:

  1. Należy usiąść na krześle i lekko rozstawić nogi, do każdej ręki wziąć po butelce z wodą. Ręce należy wyciągnąć przed siebie, jak najdalej, następnie w górę i znowu jak najdalej przed siebie. Ćwiczenie należy powtórzyć 10 razy.
  2. Z butelkami w rękach należy stanąć w rozkroku. Raz jedną raz drugą rękę wyciąga się na przemian w górę. Należy ćwiczenie wykonywać tak, aby było po 10 wznoszeń na każdą rękę.
  3. Dalej należy pozostać w pozycji stojącej. Obie ręce z butelkami zakłada się na głowę. Przytrzymując butelki, należy przechylać się raz na jeden, raz na drugi bok. Wykonuje się po 10 powtórzeń.
  4. Ćwiczenie jest robione w pozycji leżącej na plecach. Ręce z butelkami wyciąga się przed siebie i należy się podnieść w ten sposób jak najdalej (przechodzenie do pozycji siedzącej). Wykonać 10 powtórzeń.

Co na to medycyna?

Niestety nie istnieją żadne badania naukowe, które potwierdzają skuteczność powyższych ćwiczeń. Są one jednak szeroko polecane na różnych stronach internetowych oraz forach, dlatego warto spróbować je zastosować, zanim sięgnie się po tak radykalne rozwiązania, jak operacja. Jelquing, czyli ćwiczenia penisa, nawet jeśli go nie powiększą, to pomogą polepszyć jego ukrwienie oraz przedłużyć stosunek. 

Data aktualizacji: 20.01.2019,
Opublikowano: 22.01.2019 r.

Polecamy

Komentarze (0)

Trwa dodawanie...
Komentarz dodany!
Komentarz nie mógł zostać dodany
Nowe badania w sprawie leczenia raka prostaty

Rak prostaty to jeden z najczęściej diagnozowanych nowotworów u mężczyzn. Jak wygląda leczenie? Co pacjentom oferuje współczesna medycyna?  

Czytaj więcej
Zmiana czasu na zimowy. Dlaczego przestawiamy zegarki? Jak zmiana czasu wpływa na organizm?

Zmiana czasu z letniego na zimowy odbywa się zawsze w ostatni weekend października - w 2023 r. dzień zmiany czasu wypada z soboty 28.10 na niedzielę 29.10. W nocy przesuwamy zegarki o godzinę do tyłu, czyli z 3.00 na 2.00.  Zmiana czasu ma wielu zwolenników, ale są i przeciwnicy, którzy podkreślają, że jest niekorzystna dla zdrowia.

Czytaj więcej
Brak snu – skutki, przyczyny. Jak sobie radzić z bezsennością?

Brak snu jest dość powszechnym problemem, z niektórych szacunków wynika, że dotyczy nawet co trzeciego dorosłego człowieka. Jego skutki mogą być bardzo poważne, zarówno dla zdrowia fizycznego, jak i psychicznego. Przeprowadzone na zwierzętach eksperymenty wykazały, że bezsenność prowadzi do śmierci.

Czytaj więcej
Otyłość brzuszna – jaką dietę stosować u kobiet i mężczyzn?

Dieta na otyłość brzuszną powinna być ubogokaloryczna, oparta na podstawowych zasad żywienia, bogata w warzywa, owoce, błonnik pokarmowy. Otyłość brzuszna występuje zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet. Może być przyczyną wielu chorób cywilizacyjnych.

Czytaj więcej
Jak zatrzymać siwienie w młodym wieku? Poznaj przyczyny przedwczesnego siwienia

Siwienie włosów w młodym wieku to proces, na który mają wpływ geny, styl życia, niedobór witamin i substancji odżywczych oraz zaburzenia funkcjonowania tarczycy. W niektórych przypadkach przedwczesnemu siwieniu można zapobiegać lub skutecznie je spowolnić.

Czytaj więcej
Bezdech senny – przyczyny, objawy, rozpoznanie i sposoby leczenia

Bezdech senny to zaburzenia oddechu w czasie snu. Czynnikiem predysponującym do jego powstania jest otyłość. Około 70% osób z bezdechem sennym ma nadmierną masę ciała. W jego leczeniu stosowane są przede wszystkim specjalne aparaty wspomagające proces oddychania. Sprawdź, jak rozpoznać bezdech senny. 

Czytaj więcej
Leczenie stopy cukrzycowej - jak przebiega? Jakie są metody?

Leczenie stopy cukrzycowej jest trudne i wymaga zaangażowania interdyscyplinarnego zespołu specjalistów. Dobór metod terapeutycznych uzależniony jest od skali objawów, a rokowania co do wyleczenia stopy cukrzycowej wzrastają, jeśli interwencja medyczna zostanie wprowadzona na początkowym etapie rozwoju schorzenia.

Czytaj więcej
Choroba Hashimoto – objawy psychiczne. Jak zapalenie tarczycy wpływa na psychikę?

Objawy psychiczne choroby Hashimoto przypominają zaburzenia depresyjne. Początkowo osoba chora smutku, przygnębienia, niezdolności do radości, problemów ze snem i utraty energii nie wiąże z nieprawidłową pracą tarczycy. Wahania nastroju są wskazaniem do wykonania badań hormonalnych.

Czytaj więcej
Czym są modzele na stopie? Jak można je leczyć domowymi sposobami?

Modzele to odciski, które powstają w wyniku nierównomiernego obciążenia stopy. Są żółtawe i miękkie, często wywołują ból. Najczęściej tworzą się na podeszwie stopy, np. na pięcie. Wymagają leczenia, ponieważ mogą prowadzić do stanów zapalnych i w konsekwencji znacznie utrudniać poruszanie się.

Czytaj więcej
10 patentów na zdrowe święta

Święta to  okres radości i beztroski. Czasem jednak przygotowania do Bożego Narodzenia bywają bardzo stresujące. Dodatkowo czas obżarstwa nie sprzyja naszemu zdrowiu... Poznajcie 10 patentów na zdrowe i spokojne święta!

Czytaj więcej