Do Kliniki Urologii szpitala im. Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi trafił młody mężczyzna, który podczas miłosnych igraszek złamał penisa. Jak to możliwe?
Mężczyzna, który trafił do łódzkiego szpitala miał dużego krwiaka i obrzęk. Na postawie badania tomograficznego udało się ustalić, gdzie doszło do uszkodzenia, które - szczęśliwie - nie było zbyt rozległe. Aby pomóc mężczyźnie konieczne było wykonanie zabiegu polegającego na zszyciu powięzi.
Zabieg został przeprowadzony w znieczuleniu ogólnym i trwał zaledwie pół godziny. Zdaniem lekarzy mężczyzna nie powinien mieć w przyszłości żadnych problemów z seksem.
Złamanie penisa - jak to możliwe?
Złamanie prącia stanowi zaledwie 1-2 proc. wszystkich urazów penisa. Jak dochodzi do złamania części ciała, w której nie ma kości? W czasie silnego podniecenia ciało gąbczaste, które otacza cewkę moczową, bardzo szybko wypełnia się krwią i twardnieje. Tak samo dzieje się z ciałami jamistymi. Mają one kształt rurek i znajdują się po obu stronach ciała gąbczastego. Ciało jamiste pokryte jest błoną białawą, która zazwyczaj jest bardzo elastyczna. Ale nie zawsze tak jest. To właśnie jej pęknięcie odpowiada za charakterystyczny trzask, który pojawia się w chwili załamania penisa.
Jak zbudowany jest męski układ rozrodczy? Dowiesz się tego z filmu:
Zobacz film: Budowa i funkcje męskiego układu rozrodczego Źródło: 36,6
Złamanie penisa - kiedy może dojść do złamania narządu?
Do złamania penisa dochodzi najczęściej podczas seksu. Szczególnie groźne mogą być trzy pozycje tj. na jeźdźca, na pieska oraz sytuacja, gdy mężczyzna stoi i trzyma kobietę na rekach. Czasem zdarza się, że do złamania penisa dochodzi podczas intensywnej masturbacji.
Autor:
Redakcja TVN
Data aktualizacji: 17.02.2020,
Opublikowano: 17.02.2020 r.
Priony to groźne białka, które przyczyniają się do rozwoju choroby Creutzfeldta-Jakoba. Najnowsze badania sugerują, że związki te mają swój udział w powstawaniu zmian w mózgu typowych dla schorzeń otępiennych, w tym alzheimera. Jak to możliwe?
Cukrzyca to poważna choroba, z którą zmaga się coraz więcej osób. Jej najbardziej charakterystycznym objawem jest wysoki poziom glukozy we krwi. Co może o nim świadczyć?
Rak szyjki macicy to choroba, którą w wielu krajach udało się niemal całkowicie wyeliminować. Niestety Polska znajduje się w grupie państw, w których nowotwór wciąż stanowi poważny problem.
W minionym roku odnotowano aż 45-krotny wzrost zachorowań na odrę. W ocenie WHO ten skok spowodowany jest mniejszą liczbą szczepień ochronnych wykonanych w czasie pandemii COVID-19. Czy grozi nam powrót tej niebezpiecznej choroby?
Odra to wyjątkowo niebezpieczna i trochę zapomniana choroba. Niestety rezygnacja ze szczepień ochronnych może sprawić, że choroba wróci. Jak bardzo jest groźna?
Picie alkoholu jest groźne dla zdrowia. Badacze przekonują, że w pewnym wieku sięganie po napoje wyskokowe staje się wyjątkowo niebezpieczne. Kiedy należy go zupełnie odstawić?
Mimo że pandemii już nie ma, to koronawirus SARS-CoV-2 nie zniknął. Wirus mutuje i cały czas stanowi zagrożenie dla naszego zdrowia. Od pewnego czasu najbardziej aktywny jest wariant JN.1. Co o nim wiadomo? Jak bardzo jest niebezpieczny?
Wiele osób uważa, że nic tak nie rozgrzewa w zimie, jak alkohol. Tymczasem sięganie po tego rodzaju trunki, gdy przebywamy na mrozie może być bardzo niebezpieczne. Dlaczego i jakie mogą być tego konsekwencje?
Przybywa małych pacjentów zakażonych wirus RSV. Co gorsza, infekcja bywa na tyle niebezpieczne, że część dzieci wymaga hospitalizacji. Co warto wiedzieć o tym patogenie? Jak rozpoznać, że to właśnie on stoi za chorobą dziecka?