Andrzej udowadnia wszystkim, że z cukrzycą można nie tylko żyć, ale i realizować podróżnicze pasje! Co roku finalizuje projekt, z którym niejeden zdrowy nie dałby sobie rady.
„Słodka Wisła” była pierwszym takim projektem. Samotny spływ kajakiem przez Wisłę zajął Andrzejowi Michalikowi 25 dni. W tym czasie pokonał blisko 1000 km! Podczas wyprawy przyszło mu się zmierzyć nie tylko z własnymi słabościami, ale i z kapryśną pogodą – dwiema wichurami i kilkoma burzami – oraz samą rzeką, która za nic nie chciała dać się okiełznać. Kilka razy zdarzyło się, że duże, niemal metrowe fale, o mały włos nie przewróciły kajaka.
Choć trasa drugiej wyprawy – „Słodki Bałtyk” – biegła tylko po lądzie, nie obeszło się bez problemów. Jak mówi Andrzej Michalik już drugiego dnia wędrówki mocno spuchła mu kostka i cała wyprawa stanęła pod znakiem zapytania. Na szczęście ból ustąpił i podróżnik przeszedł całe wybrzeże pokonując łącznie trasę 600 km!
15 sierpnia tego roku po 12 miesiącach przygotowań wyruszył w kolejną trasę. Projekt "Słodkie Punkty" zakładał, że podróżnik przejdzie ponad 700 km. Wyruszył z punktu Przylądek Rozewie i zakończył wyprawę na najwyższym szczycie Polskich Tatr. W osiągnięciu sukcesu pomogła mu świadomość swojej choroby i obowiązków z nią związanych.
"Tym razem także samotnie, pieszo, bez podwózek, z plecakiem i niezbędnym ekwipunkiem oraz oczywiście z koleżanką CUKRZYCĄ. Łatwo nie będzie, ale o to chodzi w wyzwaniach" - mówił przed wyprawą Andrzej Michalik.
Zobacz, jaką trasę pokonał Andrzej Michalik. Jego kolejne poczynania możesz śledzić za pośrednictwem profilu podróżnika na Facebooku.
Walka z własnymi słabościami i uświadamianie innym czym jest życie z cukrzycą to jedno, a panowanie nad chorobą to drugie. Podczas dwóch poprzednich wypraw Andrzej Michalik korzystał przede wszystkim z glukometru Contour Plus One i aplikacji CONTOUR DIABETES w wersji podstawowej. W tym roku kontrolę cukrzycy nadal wspiera glukometr Contour Plus One i nowa wersja aplikacji CONTOUR®DIABETES. Glukometr łączy się z aplikacją poprzez Bluetooth i zapisuje w niej wyniki kolejnych pomiarów cukru we krwi. Aplikacja na bieżąco dokonuje analizy wyników i w sytuacji powtarzających się nieprawidłowych glikemii podpowiada rozwiązanie. To doskonałe wsparcie dla pacjentów pomiędzy wizytami u lekarza, kiedy chory musi sam podejmować decyzje związane z leczeniem.
Zobacz wywiad, na którym Andrzej Michalik opowiada o realizacji projektu oraz o tym, jak radził sobie z cukrzycą podczas swojej wędrówki: