Seks w wannie – wady, zalety, zalecane pozycje

Fot: Manchan / gettyimages.com

Pieszczoty w jacuzzi czy seks w wannie to częsty element filmów romantycznych. Ma wiele zalet i jak najbardziej można uprawiać stosunek w wodzie. Pozycje w wannie są ograniczone, jednak każda para powinna znaleźć coś dla siebie.

Chcąc urozmaicić życie erotyczne, para może zdecydować się na seks w wannie. Nie ma żadnych przeciwwskazań do uprawiania seksu w wannie poza zgodą obojga partnerów. Nie wszystkie pozycje się do tego nadają i nie każdy ma wannę na tyle dużą, by komfortowo odbyć w niej stosunek seksualny. Nie wyklucza to jednak gry wstępnej i pieszczot, które można praktykować nawet w małej wannie czy pod prysznicem.

Seks w wannie – zalety

Nawet jeśli wanna nie jest za duża i partnerzy nie potrafią znaleźć komfortowej pozycji do uprawiania w niej seksu, to może stanowić miejsce pieszczot i gry wstępnej. Seks w wannie to coś, o czym marzy większość par. Kojarzy się z romantyzmem, a motyw wspólnej kąpieli w pianie wykorzystywany jest w wielu filmach. Zaletą seksu w wannie jest to, że poprzez namydlanie partnera i dotykanie całego jego ciała powoduje się większe pobudzenie seksualne. Czasami zdarza się, że partnerka ma pewne kompleksy, które próbuje zatuszować poprzez np. gaszenie światła. Seks w wannie z dużą ilością piany pomaga w zredukowaniu stresu związanego z jakimikolwiek kompleksami, ponieważ woda i piana wiele tuszują.

Ciepła woda działa odprężająco na organizm. Dlatego redukcja stresu ma znaczenie nie tylko odnośnie do kompleksów partnerów, ale również napięcia związanego z problemami dnia codziennego. Dzięki głębszemu odprężeniu partnerzy łatwiej potrafią skupić się na sobie nawzajem i czerpać większą przyjemność z seksu.

Jak podkręci atmosferę w sypialni? Dowiesz się tego z filmu

Zobacz film: Jak podgrzać atmosferę w łóżku? Źródło: Dzień Dobry TVN.

Seks w wannie – wady

Wadą dla niektórych osób chcących uprawiać seks w wannie jest utrudnienie w stosowaniu prezerwatyw jako barierowego środka antykoncepcyjnego. Teoretycznie jest możliwość założenia prezerwatywy przed wejściem do wody, natomiast istnieje ogromne ryzyko, że prezerwatywa ulegnie uszkodzeniu pod wpływem płynów i środków rozpuszczonych w wodzie, a przede wszystkim się zsunie. Kochając się w wannie, należy zwrócić także uwagę na higienę. Ciepła woda to doskonałe siedlisko dla różnych bakterii. Wanna powinna więc być regularnie myta. Absolutnie niewskazany jest sekst w publicznym jacuzzi, gdzie ilość patogenów jest ogromna. Sama kąpiel w takiej wannie stwarza ryzyko infekcji intymnych, nie mówiąc już o stosunku seksualnym, kiedy dochodzi do penetracji pochwy i dalszego wprowadzania bakterii do pochwy.

Należy też pamiętać, że jeżeli nie zastosuje się właściwych lubrykantów, to woda nie jest sprzymierzeńcem właściwego nawilżenia pochwy. Nieodpowiednie środki higieniczne w postaci mydeł czy płynów mogą ją dodatkowo wysuszać. Utrudniony „poślizg” sprzyja otarciom i mikrourazom błony śluzowej pochwy.

Dodatki do seksu w wannie

Istnieje wiele akcesoriów przydatnych podczas seksu w wannie – zapachowe płyny, olejki, mydła w formie romantycznych kształtów, płatki róż. Należy jednak pamiętać, że wiele z tych substancji może wywołać reakcję alergiczną w obrębie wrażliwych okolic intymnych. Można więc je wykorzystać np. do masażu ciała, natomiast nie do bezpośredniego stosowania na okolice narządów płciowych.

Pozycje do igraszek w wodzie

Najbezpieczniejszą i najwygodniejszą pozycją w wannie jest pozycja na jeźdźca. Polega na tym, że mężczyzna siedzi bądź przybiera półleżącą pozycję ze złączonymi nogami, a kobieta siedzi na nim w rozkroku. Istnieje wtedy najmniejsze niebezpieczeństwo ślizgania się czy też dyskomfortu związanego z niewielką ilością miejsca. Pozycja na jeźdźca może zostać zmodyfikowana, kiedy to mężczyzna siedzi, a kobieta oplata go nogami. W tej pozycji partnerzy czują dodatkowo dużo większą bliskość. W wannie wygodną pozycją może okazać się również pozycja lotosu. Jest bardzo podobna do poprzedniej, mężczyzna rozchyla nogi, kobieta siada naprzeciwko pomiędzy jego nogami, oplata go w pasie i przybliża się do partnera. Obydwoje są podparci z tyłu na prostych rękach. W wąskich wannach kobieta może siąść tyłem na partnerze, obydwoje wtedy mają nogi skierowane w tę samą stronę.

Niekiedy wanna jest na tyle mała, że nie pozwala na igraszki na siedząco. Można więc wypróbować pozycję na pieska, kiedy to kobieta klęczy i opiera się o brzeg wanny, a mężczyzna klęczy za nią.

Podczas każdej z pozycji warto dołączyć dodatkowe pobudzenie ciała partnera bądź partnerki dłońmi. Niektórzy decydują się również na dodatkowe stymulacje partnera, a nawet seks oralny w wodzie. Każda para z pewnością znajdzie coś dla siebie, biorąc pod uwagę swoje umiejętności czy wielkość wanny.

Zobacz film i dowiedz się gdzie szukać punktu G

Zobacz film: Punkt G, czyli co? Źródło: Stylowy Magazyn.

Data aktualizacji: 16.10.2018,
Opublikowano: 15.10.2018 r.

Komentarze (0)

Trwa dodawanie...
Komentarz dodany!
Komentarz nie mógł zostać dodany
Infekcje intymne u kobiet. Poznaj 9 sposobów, które pomogą ci ich uniknąć 

Pieczenie, upławy czy swędzenie to najbardziej charakterystyczne objawy infekcji intymnych. Choć problem może się pojawić praktycznie w dowolnym momencie, to latem dolegliwości zdarzają się wyjątkowo często. Jak sobie poradzić z infekcją w czasie urlopu i co zrobić, aby dolegliwość nie wracała? 

Czytaj więcej
Jak działa wkładka domaciczna? Kiedy nie należy jej stosować?

Jest wiele przeciwwskazań do stosowania spirali. Skuteczność wkładek domacicznych mierzona wskaźnikiem Pearla wynosi poniżej 1. Niestety ten środek antykoncepcyjny, mimo wysokiej skuteczności, obarczony jest wieloma skutkami ubocznymi.

Czytaj więcej
Naturalne leczenie zakażeń chlamydią – czy może być skuteczne?

Naturalne leczenie zakażeń chlamydią najczęściej nie przynosi rezultatów. Bytujące wewnątrz komórek bakterie nie są podatne na czynniki fizyczne ani działanie domowych środków stosowanych zwykle przeciw drobnoustrojom.

Czytaj więcej
Metody antykoncepcji – naturalne, skuteczne, niehormonalne. Które są najlepsze?

Istnieje wiele metod antykoncepcji. Większość z nich ingeruje w organizm kobiety, co może powodować skutki uboczne. Z tego powodu naturalne metody antykoncepcji są nadal stosowane, mimo iż odznaczają się niższą skutecznością.

Czytaj więcej
Aptos - Skuteczne rozwiązania w problemach natury intymnej

Z biegiem lat, nie tylko twarz zaczyna wykazywać oznaki starzenia, problem ten dotyczy także innych części ciała, w tym stref intymnych. Zmniejsza się produkcja kolagenu, skóra staje się wiotka, a naskórek coraz cieńszy. Przebyte porody, karmienie piersią, nagłe wahania wagi i zmiany hormonalne nie pomagają w zachowaniu młodego, sprężystego ciała i poczucia atrakcyjności.

Czytaj więcej
Czy łysienie androgenowe da się zatrzymać? Odpowiedź znajdziesz w kolejnym odcinku Kliniki bez tajemnic!

Medycyna estetyczna ma ogromne możliwości. Dzięki niej można nie tylko poprawić kształt nosa czy pozbyć się zmarszczek, ale także zatrzymać łysienie! Z takim problemem do kliniki dr. Marcina Ambroziaka zgłosił się Harry Jefferson - makijażysta oraz influencer. Czy specjalistą udało się rozwiązać jego problem?

Czytaj więcej
Co to jest i na czym polega luźny związek? Zalety i wady związku bez zobowiązań

Luźne związki uznać można za symbol obecnych czasów. Pragnący żyć według własnych zasad ludzie coraz częściej decydują się na niezobowiązujące relacje partnerskie. Dla tradycjonalistów taki układ wydaje się wręcz irracjonalny, gdyż stanowi zaprzeczenie uczuciowości i więzi.

Czytaj więcej
Atrofia jąder - czym jest? Jakie są przyczyny?

Atrofią jąder nazywamy stan, w którym prawidłowe dotychczas jądra ulegają zmniejszeniu. Do głównych przyczyn anomalii zaliczyć można stosowanie sterydów anabolicznych w celu zwiększenia masy mięśniowej oraz zaburzenia naczyń krwionośnych zaopatrujących jądra w krew.

Czytaj więcej
Czy penisa można powiększyć?

Czytaj więcej
Ćwiczenia na potencję – jak poprawić erekcję?

Zaburzenia erekcji są wstydliwym problemem dotykającym coraz większej liczby mężczyzn. Do ich głównych przyczyn zaliczyć można problemy natury psychicznej, uzależnienia, cukrzycę, miażdżycę oraz stosowanie niektórych leków. Do metod poprawiających erekcję u mężczyzn należą specjalne ćwiczenia i terapie farmakologiczne.

Czytaj więcej