Polacy wyszli na balkony i bili brawo służbie zdrowia
Getty Images
W minioną niedzielę o godzinie 17:00 Polacy wychodzili na balkony i tarasy i bili brawo. A wszystko w ramach akcji #owacjedlalekarzy
Kilka tygodni temu Polska rozpoczęła walkę z koronawirusem. Od kiedy w naszym kraju zdiagnozowano pierwszy przypadek zachorowania na COVID-19, służby medyczne pracują bez wytchnienia, nierzadko narażając przy tym swoje własne zdrowie. Dodajmy również, że żadną tajemnica nie jest fakt, iż w wielu placówkach brakuje odpowiedniego sprzętu czy też odzieży ochronnej (na przykład maseczki czy kombinezony). Taka postawa zasługuje więc z pewnością na uznanie.
A okazać mogliśmy je chociażby wczoraj podczas akcji #owacjedlalekarzy. O co konkretnie chodzi? Jest to ogólnopolska inicjatywa. Mieszkańcy w minioną niedzielę popołudniu wyszli na balkony czy tarasy i oklaskami dziękowali wszystkim pracownikom służby zdrowia za ich pracę w związku z pandemią. Brawa można było usłyszeć między innymi w Warszawie, Łodzi, Szczecinie i Poznaniu. Do akcji przyłączały się chętnie także gwiazdy, w tym między innymi Monika Olejnik, Maciej Musiałowski czy Magdalena Schejbal.
Przypomnijmy, że w tej chwili w Polsce 150 osób zarażonych jest koronawirusem. Minister Zdrowia podczas poniedziałkowej konferencji zaznaczył, że w najbliższych dniach spodziewa się prędkiego przyrostu chorych na COVID-19. Ma jednak nadzieję, że za około 10 dni będzie mozna zobaczyć już efekty wprowadzonych ostatnio zmian, a co za tym idzie, spadek liczby nowych przypadków.
Zobacz film: Kwarantanna to nie jest czas na stanie w kolejkach, wychodzenie z psem, ani kupowanie jedzenia
Źródło: TVN24
Autor:
Joanna Andrzejewska
Data aktualizacji: 17.03.2020,
Opublikowano: 16.03.2020 r.
Priony to groźne białka, które przyczyniają się do rozwoju choroby Creutzfeldta-Jakoba. Najnowsze badania sugerują, że związki te mają swój udział w powstawaniu zmian w mózgu typowych dla schorzeń otępiennych, w tym alzheimera. Jak to możliwe?
Cukrzyca to poważna choroba, z którą zmaga się coraz więcej osób. Jej najbardziej charakterystycznym objawem jest wysoki poziom glukozy we krwi. Co może o nim świadczyć?
Rak szyjki macicy to choroba, którą w wielu krajach udało się niemal całkowicie wyeliminować. Niestety Polska znajduje się w grupie państw, w których nowotwór wciąż stanowi poważny problem.
W minionym roku odnotowano aż 45-krotny wzrost zachorowań na odrę. W ocenie WHO ten skok spowodowany jest mniejszą liczbą szczepień ochronnych wykonanych w czasie pandemii COVID-19. Czy grozi nam powrót tej niebezpiecznej choroby?
Odra to wyjątkowo niebezpieczna i trochę zapomniana choroba. Niestety rezygnacja ze szczepień ochronnych może sprawić, że choroba wróci. Jak bardzo jest groźna?
Picie alkoholu jest groźne dla zdrowia. Badacze przekonują, że w pewnym wieku sięganie po napoje wyskokowe staje się wyjątkowo niebezpieczne. Kiedy należy go zupełnie odstawić?
Mimo że pandemii już nie ma, to koronawirus SARS-CoV-2 nie zniknął. Wirus mutuje i cały czas stanowi zagrożenie dla naszego zdrowia. Od pewnego czasu najbardziej aktywny jest wariant JN.1. Co o nim wiadomo? Jak bardzo jest niebezpieczny?
Wiele osób uważa, że nic tak nie rozgrzewa w zimie, jak alkohol. Tymczasem sięganie po tego rodzaju trunki, gdy przebywamy na mrozie może być bardzo niebezpieczne. Dlaczego i jakie mogą być tego konsekwencje?
Przybywa małych pacjentów zakażonych wirus RSV. Co gorsza, infekcja bywa na tyle niebezpieczne, że część dzieci wymaga hospitalizacji. Co warto wiedzieć o tym patogenie? Jak rozpoznać, że to właśnie on stoi za chorobą dziecka?