Olejek rycynowy na twarz - jak stosować? Efekty wykonywania maseczek i okładów z olejku rycynowego

Fot: bdspn / gettyimages.com

Naturalny olejek rycynowy to sposób na przebarwienia skórne, zmarszczki i trądzik. Substancja wykazuje silne działanie przeciwzapalne i antybakteryjne, a także jest bogatym źródłem witaminy A i E, które są odpowiedzialne za zdrowy i promienny wygląd skóry.

Olejek rycynowy to popularny środek przeczyszczający o łagodnym działaniu. Jego cenne właściwości antybakteryjne, przeciwzapalne i przeciwgrzybicze sprawiły, że jest on wykorzystywany również jako składnik kremów, toników i żelów do walki z trądzikiem i zmianami skórnymi. Naturalny olejek można również stosować bezpośrednio na skórę twarzy, pamiętając aby zawsze wybierać produkt o najwyższej jakości, tłoczony na zimno z nasion rącznika pospolitego.

Olejek rycynowy na twarz – pielęgnacyjne właściwości

Naturalny olejek rycynowy powstały z tłoczenia na zimno jest bogactwem witaminy A i E oraz kwasów omega-6, dzięki czemu głęboko odżywia skórę, nadając jej zdrowy i promienny wygląd. Składniki olejku pobudzają włókna kolagenowe, co poprawia jej jędrność i elastyczność. Olejek rycynowy wykazuje również silne właściwości nawilżające. Skuteczne zmiękcza i wygładza skórę.

Zobacz film: Odżywcze oleje do skóry. Źródło: 36,6.

Dzięki właściwościom antyseptycznym naturalny kosmetyk sprawdza się w pielęgnacji cery trądzikowej. Substancja oczyszcza skórę z zarazków, co zapobiega tworzeniu się nowych pryszczy i wyprysków. Olejek działa bardzo delikatnie i nie narusza warstwy lipidowej naskórka, dzięki czemu na skórze pozostaje naturalna bariera, która chroni przed szkodliwym działaniem takich czynników, jak: słońce czy wiatr. Delikatne właściwości pielęgnacyjne olejku powodują, że może być on stosowany także u osób z wrażliwą i skłonną do podrażnień cerą.

Zobacz film: Produkty na jędrną cerę. Źródło: Stylowy Magazyn

Olejek rycynowy – lecznicze właściwości

Olejek rycynowy przez działanie przeciwgrzybicze, antybakteryjne oraz przeciwzapalne, pomaga w takich problemach cery, jak: drożdżyca, grzybica, liszaj czy trądzik pospolity. Skutecznie usuwa grzyby i bakterie odpowiedzialne za choroby skórne. Rycynowy olejek wykorzystywany jest również jako środek regenerujący uszkodzenia skóry, np. wywołane poparzeniem słonecznym, otarciem czy skaleczeniem.

Olejek rycynowy na plamy na twarzy

Olej tłoczony z nasion rącznika pospolitego to sprawdzony sposób na przebarwienia i plamy na twarzy. Wystarczy ciemniejsze miejsca na cerze smarować 2 razy dziennie olejkiem rycynowym. Lepszy efekt rozjaśnienia przebarwień skórnych otrzyma się, jeśli do olejku doda się kilka kropel świeżo wyciśniętego soku z cytryny. Stosując wyciąg z cytrusa, należy jednak pamiętać, aby nie narażać skóry na działanie promieni słonecznych, ponieważ mogą one podrażnić skórę.

Zobacz film: Domowe sposoby na piękną skórę. Źródło: 36,6.

Olejek rycynowy na twarz – jak stosować?

Naturalny olejek można stosować do każdego typu cery, ale w szczególności: wrażliwej, suchej, dojrzałej i skłonnej do trądziku. Substancja jest częstym dodatkiem do różnego rodzaju kosmetyków pielęgnacyjnych do twarzy, jak: kremy, serum, balsamy, toniki, żele czy mleczka. Olejek rycynowy można stosować bezpośrednio na skórę punktowo, np. pod oczy lub na całą twarz, wmasowując płyn delikatnie opuszkami palców. Preparat skutecznie usuwa makijaż, dlatego sprawdza się do wykonywania codziennego demakijażu. Wystarczy wacik kosmetyczny zwilżyć delikatnie ciepłą wodą, a następnie dodać do niego kilka kropel olejku i zmywać makijaż jak zawsze. Z naturalnego kosmetyku można również robić domowe maseczki i okłady.

Maseczka z olejku rycynowego na twarz

Kosmetyczny olej rycynowy nierafinowany można wykorzystać do wykonania domowej maski na twarz. Przed nałożeniem preparatu należy wykonać dokładny demakijaż twarzy oraz delikatny peeling enzymatyczny. Po oczyszczeniu i wysuszeniu skóry można nałożyć na nią odżywczą i nawilżającą maseczkę. Domowy kosmetyk wykonuje się, mieszając ze sobą: 1 łyżeczkę olejku rycynowego, 1 łyżkę miodu naturalnego, 1 łyżkę śmietany. Wymieszane składniki należy nałożyć na twarz, omijając okolice oczu i zmyć po około 10 minutach. Domowa maseczka skutecznie nawilży skórę, poprawi jej koloryt i elastyczność. W przypadku problemów z przebarwieniami skórnymi do maski można dodać kilka kropel świeżego soku wyciśniętego z cytryny.

Okłady z olejku rycynowego na twarz

Z olejku rycynowego można robić okłady na twarzy. Wystarczy czystą gazę nasączyć olejkiem i przyłożyć do twarzy na 10-15 minut. Gazy można zastąpić zwykłymi bandażami. Resztki substancji, które pozostały na twarzy można zmyć czystym wacikiem kosmetycznym lub delikatnie wklepać opuszkami palców w skórę. Okłady z olejku rycynowego można stosować kilka razy w tygodniu. Odświeżą one wygląd cery, złagodzą podrażnienia, zmniejszą zmiany trądzikowe, a także delikatnie wygładzą i ujędrnią skórę twarzy.

Zobacz film: Budowa i funkcje skóry. Źródło: 36,6.

Data aktualizacji: 14.06.2018,
Opublikowano: 12.05.2018 r.

Komentarze (0)

Trwa dodawanie...
Komentarz dodany!
Komentarz nie mógł zostać dodany
Przykłady ziół fotouczulających. Fotouczulenie – objawy i sposoby leczenia

Zioła fotouczulające to takie, w składzie których znajdują się substancje reagujące negatywnie na promieniowanie UV. Fotoalergia charakteryzuje się powstaniem dolegliwości skórnych w postaci m.in.: zaczerwienienia, swędzenia, pieczenia, obrzęku, złuszczenia i przebarwienia skóry.

Czytaj więcej
Ugryzienie meszki – jakie mogą wystąpić objawy i kiedy należy zgłosić się do lekarza?

Ugryzienie meszki dosyć łatwo rozpoznać. Charakteryzuje je widoczny i krwawiący ślad, wokół którego kształtuje się bolesny obrzęk. Drobne rany po ukąszeniu meszki dosyć długo się goją, a ból może utrzymywać się przez kilka dni.

Czytaj więcej
Brodawki na twarzy – nieestetyczny problem. Jak się ich pozbyć?

Brodawki na twarzy to problem estetyczny niejednego pacjenta, który udaje się do dermatologa. Popularnym preparatem na brodawki na twarzy jest maść z kwasem salicylowym. Oprócz niej istnieje wiele innych metod na brodawki na twarzy.

Czytaj więcej
Zbliżające się lato to czas wyzwań dla skóry – o czym musisz pamiętać

Promienie słoneczne przynoszą wiele pożytku dla naszego zdrowia i samopoczucia. Z ich działaniem wiążą się jednak również negatywne aspekty. Czy powinnyśmy zatem opierać się pokusie przebywania na zewnątrz? W żadnym wypadku Podpowiadamy, jak mądrze korzystać z letnich dni, aby nie ucierpiała na tym nasza skóra.

Czytaj więcej
Jak zatrzymać siwienie w młodym wieku? Poznaj przyczyny przedwczesnego siwienia

Siwienie włosów w młodym wieku to proces, na który mają wpływ geny, styl życia, niedobór witamin i substancji odżywczych oraz zaburzenia funkcjonowania tarczycy. W niektórych przypadkach przedwczesnemu siwieniu można zapobiegać lub skutecznie je spowolnić.

Czytaj więcej
Kolagen rybi – właściwości zdrowotne. Jaki wpływ kolagen rybi ma na stawy, skórę czy włosy

Kolagen rybi stosowany jest nie tylko jako substancja spowalniająca starzenie się skóry czy włosów. Hydrolizat kolagenu z ryb morski może łagodzić bóle i przyspieszać regenerację stawów.

Czytaj więcej
Łysienie plackowate u dzieci – objawy, przyczyny, sposoby leczenia

Łysienie plackowate uważa się za najczęstszą przyczynę utraty włosów u dzieci. Ta przewlekła choroba zapalna ma niejasną patogenezę, choć często wymienia się wpływ czynników autoimmunologicznych. Niewiele jest fachowych publikacji na jej temat, zwłaszcza tych dotyczących leczenia.

Czytaj więcej
Czym są modzele na stopie? Jak można je leczyć domowymi sposobami?

Modzele to odciski, które powstają w wyniku nierównomiernego obciążenia stopy. Są żółtawe i miękkie, często wywołują ból. Najczęściej tworzą się na podeszwie stopy, np. na pięcie. Wymagają leczenia, ponieważ mogą prowadzić do stanów zapalnych i w konsekwencji znacznie utrudniać poruszanie się.

Czytaj więcej
Co wpływa na zaburzenia odczynu pH skóry twarzy i ciała?

Optymalne pH skóry człowieka wynosi około 5. Jest niższe u mężczyzn, u młodych osób, a także zależy od higieny, stosowanych kosmetyków i diety. Neutralne bądź zasadowe pH sprzyja namnażaniu się patogenów chorobotwórczych.

Czytaj więcej
Świerzb – ocet i inne metody na zakażenie świerzbowcem

Ocet na świerzb stosowano od lat w medycynie ludowej. Ze względu na silne właściwości biobójcze kwasu octowego jest to skuteczny domowy sposób zwalczania zakażenia świerzbowcem. Należy jednak pamiętać, że ocet niszczy także zdrowe komórki skóry i trzeba korzystać z tej metody z dużą ostrożnością.

Czytaj więcej