Koronawirus w Wielkiej Brytanii. Boris Johnson wciąż w szpitalu
BackyardProduction/getty images
Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson w niedzielę 5 kwietnia trafił do szpitala, ponieważ wciąż dokuczały mu uporczywe objawy COVID-19. Jaki jest obecnie stan jego zdrowia?
Premier Wielkiej Brytanii w szpitalu
Boris Johnson pozostawał w izolacji na Downing Street od 27 marca. Wówczas test na obecność koronawirusa wykazał pozytywny wynik. Niestety po 10 dniach objawy nie ustępowały. Premier wciąż uskarżał się na uporczywe objawy COVID-19, w tym wysoką gorączkę. W niedzielę 5 kwietnia został zabrany do szpitala. Tam zostanie poddany dodatkowym badaniom. Przypomnijmy, że Johnson ma 55 lat i dotychczas nie miał żadnych problemów ze zdrowiem.
Pobyt w szpitalu nie zwalnia Borisa Johnsona z zawodowych obowiązków. Rzeczniczka biura premiera wyjaśniła, że Johnson nadal kieruje rządem. Przypomnijmy, że premier Wielkiej Brytanii widywał się z Królową Elżbietą II na cotygodniowej audiencji, podczas której omawiał z monarchinią najważniejsze kwestie związane z sytuacją w kraju. W obecnej sytuacji audiencja odbyła się drogą telefoniczną.
Koronawirus w Wielkiej Brytanii
Od początku stwierdzenia epidemii koronawirusa w Wielkiej Brytanii zakażenie SARS-CoV-2 stwierdzono u 47 806. Liczba ofiar śmiertelnych wzrosła w tym kraju do 4932. Dotychczasowy bilans zgonów to 4483 w Anglii, 220 w Szkocji, 166 w Walii i 63 w Irlandii Północnej. Choć dynamika wzrostu liczby zgonów zmniejsza się, to w piątek 3 kwietnia Wielka Brytania stała się kolejnym państwem, w którym liczba zgonów z powodu koronawirusa przekroczyła tę w Chinach (3,3 tys.).
Zobacz film: Anna Senkara opowiada w Dzień dobry TVN o tym, jak koronawirus zmienił życie rodziny królewskiej.
"Jak koronawirus zmienił życie rodziny królewskiej?", źródło: Dzień dobry TVN
Autor:
Magdalena Gudowska
Data aktualizacji: 06.04.2020,
Opublikowano: 06.04.2020 r.
Priony to groźne białka, które przyczyniają się do rozwoju choroby Creutzfeldta-Jakoba. Najnowsze badania sugerują, że związki te mają swój udział w powstawaniu zmian w mózgu typowych dla schorzeń otępiennych, w tym alzheimera. Jak to możliwe?
Cukrzyca to poważna choroba, z którą zmaga się coraz więcej osób. Jej najbardziej charakterystycznym objawem jest wysoki poziom glukozy we krwi. Co może o nim świadczyć?
Rak szyjki macicy to choroba, którą w wielu krajach udało się niemal całkowicie wyeliminować. Niestety Polska znajduje się w grupie państw, w których nowotwór wciąż stanowi poważny problem.
W minionym roku odnotowano aż 45-krotny wzrost zachorowań na odrę. W ocenie WHO ten skok spowodowany jest mniejszą liczbą szczepień ochronnych wykonanych w czasie pandemii COVID-19. Czy grozi nam powrót tej niebezpiecznej choroby?
Odra to wyjątkowo niebezpieczna i trochę zapomniana choroba. Niestety rezygnacja ze szczepień ochronnych może sprawić, że choroba wróci. Jak bardzo jest groźna?
Picie alkoholu jest groźne dla zdrowia. Badacze przekonują, że w pewnym wieku sięganie po napoje wyskokowe staje się wyjątkowo niebezpieczne. Kiedy należy go zupełnie odstawić?
Mimo że pandemii już nie ma, to koronawirus SARS-CoV-2 nie zniknął. Wirus mutuje i cały czas stanowi zagrożenie dla naszego zdrowia. Od pewnego czasu najbardziej aktywny jest wariant JN.1. Co o nim wiadomo? Jak bardzo jest niebezpieczny?
Wiele osób uważa, że nic tak nie rozgrzewa w zimie, jak alkohol. Tymczasem sięganie po tego rodzaju trunki, gdy przebywamy na mrozie może być bardzo niebezpieczne. Dlaczego i jakie mogą być tego konsekwencje?
Przybywa małych pacjentów zakażonych wirus RSV. Co gorsza, infekcja bywa na tyle niebezpieczne, że część dzieci wymaga hospitalizacji. Co warto wiedzieć o tym patogenie? Jak rozpoznać, że to właśnie on stoi za chorobą dziecka?