Koronawirus w USA. Najtragiczniejsza doba od początku pandemii
cmart7327/getty images
Według najnowszych danych Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa w Baltimore w ciągu ostatniej doby zanotowano ponad 2228 ofiar śmiertelnych COVID-19. Do tej pory najtragiczniejszy bilans miał miejsce w piątek 10 kwietnia. Wówczas z powodu koronawirusa zmarło 2108 osób.
Najtragiczniejsza doba od początku pandemii
Jak podaje Uniwersytet Johnsa Hopkinsa w Baltimore, z poniedziałku na wtorek zanotowano w Stanach Zjednoczonych ponad 2228 ofiar śmiertelnych COVID-19. To dotychczas najtragiczniejszy raport od samego początku pandemii koronawirusa w USA.
Obecnie Stany Zjednoczone są największym ogniskiem koronawirusa na świecie. COVID-19 wykryto już u ponad 600 tys. osób. Łączna liczba ofiar śmiertelnych w USA to obecnie ponad 28 tys. Najgorsza sytuacja ma miejsce na Wschodnim Wybrzeżu. W samym stanie Nowy Jork zmarło już ponad 11 tys. osób. W New Jersey odnotowano 2805 zgonów, w Michigan 1768, Luizjanie 1013, Massachusetts 844.
Czy uda się uniknąć najgorszego scenariusza, który zakładał 100-200 tys. ofiar? Wszystko zależy od tego, czy Amerykanie będą stosować się do nałożonych restrykcji. Obecnie mówi się, że pandemia koronawirusa może pochłonąć 60-80 tys. ofiar. Powrót do rzeczywistości sprzed epidemii ma być stopniowy. Zniesienie restrykcji już 1 maja może być bardzo ryzykowne przy obecnych statystykach. Gubernator Kalifornii - Gavin Newsom zapowiedział, że wszystkie imprezy masowe będą w tym stanie wstrzymane co najmniej do końca lata. Jak będzie dalej, nie wiadomo. Wszystko zależy od tego, czy uda się opanować wciąż rozprzestrzeniającą się pandemię.
Zobacz film: Tragiczna sytuacja w Nowym Jorku. Boisko uniwersyteckie przerobione na szpital
źródło: x-news
Autor:
Magdalena Gudowska
Data aktualizacji: 23.04.2020,
Opublikowano: 15.04.2020 r.
Priony to groźne białka, które przyczyniają się do rozwoju choroby Creutzfeldta-Jakoba. Najnowsze badania sugerują, że związki te mają swój udział w powstawaniu zmian w mózgu typowych dla schorzeń otępiennych, w tym alzheimera. Jak to możliwe?
Cukrzyca to poważna choroba, z którą zmaga się coraz więcej osób. Jej najbardziej charakterystycznym objawem jest wysoki poziom glukozy we krwi. Co może o nim świadczyć?
Rak szyjki macicy to choroba, którą w wielu krajach udało się niemal całkowicie wyeliminować. Niestety Polska znajduje się w grupie państw, w których nowotwór wciąż stanowi poważny problem.
W minionym roku odnotowano aż 45-krotny wzrost zachorowań na odrę. W ocenie WHO ten skok spowodowany jest mniejszą liczbą szczepień ochronnych wykonanych w czasie pandemii COVID-19. Czy grozi nam powrót tej niebezpiecznej choroby?
Odra to wyjątkowo niebezpieczna i trochę zapomniana choroba. Niestety rezygnacja ze szczepień ochronnych może sprawić, że choroba wróci. Jak bardzo jest groźna?
Picie alkoholu jest groźne dla zdrowia. Badacze przekonują, że w pewnym wieku sięganie po napoje wyskokowe staje się wyjątkowo niebezpieczne. Kiedy należy go zupełnie odstawić?
Mimo że pandemii już nie ma, to koronawirus SARS-CoV-2 nie zniknął. Wirus mutuje i cały czas stanowi zagrożenie dla naszego zdrowia. Od pewnego czasu najbardziej aktywny jest wariant JN.1. Co o nim wiadomo? Jak bardzo jest niebezpieczny?
Wiele osób uważa, że nic tak nie rozgrzewa w zimie, jak alkohol. Tymczasem sięganie po tego rodzaju trunki, gdy przebywamy na mrozie może być bardzo niebezpieczne. Dlaczego i jakie mogą być tego konsekwencje?
Przybywa małych pacjentów zakażonych wirus RSV. Co gorsza, infekcja bywa na tyle niebezpieczne, że część dzieci wymaga hospitalizacji. Co warto wiedzieć o tym patogenie? Jak rozpoznać, że to właśnie on stoi za chorobą dziecka?