Koronawirus w Chinach. Wysoki wzrost nowych zakażeń

d3sign/getty images

Chiny obawiają się drugiej fali epidemii koronawirusa, ponieważ odnotowali najwyższą liczbę nowych zakażonych SARS-CoV-2 od sześciu tygodni.

Druga fala pandemii w Chinach?

Z niedzieli na poniedziałek Pekin ogłosił zdiagnozowanie 108 zakażonych w ciągu doby. To o kilkanaście przypadków więcej niż w poprzednich dniach. Tym samym to kolejny wzrost liczby zakażonych SARS-CoV-2 w ostatnich tygodniach. Większość pacjentów podobno przywiozła COVID-19 z zagranicy. czy dojdzie do drugiej fali epidemii? Tego obawiają się chińskie władze.

Spadek liczby bezobjawowych przypadków

W niedzielę 12 kwietnia chińskie władze poinformowały również o spadku liczby nowych przypadków bezobjawowych. Kilka dni temu bezobjawowy COVID-19 stwierdzono u 63 osób, w niedzielę jedynie u 61 osób. Ci chorzy, którzy w ten sposób przechodzą chorobę, nie są zaliczani do oficjalnego raportu. Nastąpi to dopiero wówczas, kiedy pojawią się u nich symptomy choroby. Do najbardziej charakterystycznych objawów choroby należą wysoka gorączka, duszności, kaszel, bóle mięśni i stawów oraz ogólne osłabienie. Znacznie rzadziej u chorych obserwuje się biegunkę, wymioty czy zaburzenia węchu i smaku.

Zobacz też: Raport specjalny o koronawirusie

Koronawirus w Chinach

To w chińskiej miejscowości Wuhan pod koniec byłego roku stwierdzono pierwszy przypadek SARS-CoV-2. Patogen rozprzestrzenił się do wszystkich krajów na świecie. W Chinach liczba potwierdzonych przypadków zakażenia SARS-CoV-2 wynosi obecnie 82 160, a liczba ofiar śmiertelnych wzrosła do 3 341. Szczyt zachorowań miał miejsce w lutym, zaś najniższą dzienną liczbę nowych przypadków odnotowano 12 marca.

Zobacz film:  Życie w Wuhan wraca do normy. Mieszkańcy zaczynają spędzać czas na świeżym powietrzu. Ludzie uprawiają sport w parkach i na boiskach.

źródło:x-news


Data aktualizacji: 13.04.2020,
Opublikowano: 13.04.2020 r.

Komentarze (1)

Trwa dodawanie...
Komentarz dodany!
Komentarz nie mógł zostać dodany

Gin 13.04.2020r.

Chcą selekcji, wypuścili dziadostwo to niech sobie biorą z powrotem

Zobacz wszystkie 1 komentarzy
Alzheimerem można się zarazić? Niepokojące odkrycie badaczy

Priony to groźne białka, które przyczyniają się do rozwoju choroby Creutzfeldta-Jakoba. Najnowsze badania sugerują, że związki te mają swój udział w powstawaniu zmian w mózgu typowych dla schorzeń otępiennych, w tym alzheimera. Jak to możliwe?  

Czytaj więcej
Te objawy mogą wskazywać na cukrzycę, można je łatwo rozpoznać 

Cukrzyca to poważna choroba, z którą zmaga się coraz więcej osób. Jej najbardziej charakterystycznym objawem jest wysoki poziom glukozy we krwi. Co może o nim świadczyć? 

Czytaj więcej
Rak szyjki macicy, jak się przed nim chronić? W Polsce kobiety umierają z jego powodu codziennie

Rak szyjki macicy to choroba, którą w wielu krajach udało się niemal całkowicie wyeliminować. Niestety Polska znajduje się w grupie państw, w których nowotwór wciąż stanowi poważny problem.  

Czytaj więcej
Kiedy zaszczepić dziecko na odrę? WHO alarmuje, niepokojący wzrost zachorowań

W minionym roku odnotowano aż 45-krotny wzrost zachorowań na odrę. W ocenie WHO ten skok spowodowany jest mniejszą liczbą szczepień ochronnych wykonanych w czasie pandemii COVID-19. Czy grozi nam powrót tej niebezpiecznej choroby? 

Czytaj więcej
Sanepid apeluje: Ruszyły sczepienia przeciw odrze, uzupełnijmy zaległości 

Odra to wyjątkowo niebezpieczna i trochę zapomniana choroba. Niestety rezygnacja ze szczepień ochronnych może sprawić, że choroba wróci. Jak bardzo jest groźna?  

Czytaj więcej
W tym wieku przestań pić alkohol, aby uniknąć demencji. Lekarze potwierdzają

Picie alkoholu jest groźne dla zdrowia. Badacze przekonują, że w pewnym wieku sięganie po napoje wyskokowe staje się wyjątkowo niebezpieczne. Kiedy należy go zupełnie odstawić? 

Czytaj więcej
Nowe objawy COVID-19. To już nie utrata węchu i słuchu. Nowy wariant koronawirusa

Mimo że pandemii już nie ma, to koronawirus SARS-CoV-2 nie zniknął. Wirus mutuje i cały czas stanowi zagrożenie dla naszego zdrowia. Od pewnego czasu najbardziej aktywny jest wariant JN.1. Co o nim wiadomo? Jak bardzo jest niebezpieczny?  

Czytaj więcej
Alkohol na mrozie? To może być śmiertelnie niebezpieczne połączenie 

Wiele osób uważa, że nic tak nie rozgrzewa w zimie, jak alkohol. Tymczasem sięganie po tego rodzaju trunki, gdy przebywamy na mrozie może być bardzo niebezpieczne. Dlaczego i jakie mogą być tego konsekwencje? 

Czytaj więcej
Wirus RSV dominuje w polskich gabinetach, szaleje wśród dzieci i dorosłych 

Przybywa małych pacjentów zakażonych wirus RSV. Co gorsza, infekcja bywa na tyle niebezpieczne, że część dzieci wymaga hospitalizacji. Co warto wiedzieć o tym patogenie? Jak rozpoznać, że to właśnie on stoi za chorobą dziecka?  

Czytaj więcej
Niedobór witaminy B12, może doprowadzić do poważnych konsekwencji 

Witamina B 12 to jedna z ważniejszych substancji, bez których organizm człowieka nie może się obejść. Co może przemawiać za jej niedoborem? 

Czytaj więcej