Karolina Pisarek zmaga się z chorobą, która dla modelki brzmi jak wyrok

Instagram @karolina_pisarek

Uczestniczka 5. edycji programu "Top model" i jedna z "100 najpiękniejszych twarzy świata" od pewnego czasu mierzy się z niedoczynnością tarczycy. Jak gwiazda radzi sobie z tą chorobą?

Senność, nieuzasadniony przyrost wagi, obrzęki na twarzy, pryszcze, sucha skóra i włosy. Co to takiego? Jedne z objawów niedoczynności tarczycy. I choć te symptomy choroby są trudne dla każdej kobiety, modelce skutecznie mogą pokrzyżować zawodowe plany. Zresztą na ten temat wie wiele Karolina Pisarek, która już od kilku lat zmaga się z tym hormonalnym zaburzeniem. Jak sobie radzi z chorobą? Jak twierdzi modelka, kluczem do sukcesu jest odpowiednia dieta.

Karolina Pisarek - jaką dietę trzyma modelka?

Jednego dnia jestem bardzo szczupła, drugiego mam 3 kilogramy więcej ze względu na to, że woda mi się zatrzymuje w organizmie. Ciężko jest nad tym panować. Wiadomo, że musi być dieta. Ale ta dieta stała się już moim lifestylem – mówi Karolina i dodaje - Wszędzie i zawsze mówię, że jestem bezglutenowcem, żeby nikt mi na stole chleba nie postawił. Unikam też wysoko-węglowodanowych rzeczy. Ryż, który jest bez glutenu też nie wchodzi w grę. Jeśli idę na sushi, proszę o porcję bez ryżu lub wybieram sashimi. Nie jem też nabiału. Białko jak najbardziej, natomiast nabiał odpada.

Niestety niedoczynność tarczycy często da się zauważyć również na naszej twarzy. Zaburzenie to często przyczynia się do powstawania pryszczy. Czy Karolina musiała też się z nimi mierzyć? Okazuje się, że tak. Modelka zdradza, że 3 lata temu miała ogromne problemy z cerą. Walka z trądzikiem zajęła jej pół roku. Co okazało się najskuteczniejszą bronią w tej bitwie? Witamina D3 i C oraz codzienna pielęgnacja. Gwiazda podkreśla, że zawsze należy zadbać o siebie od środka, ponieważ stan naszego wnętrza odzwierciedla się na zewnątrz.

Niedoczynność tarczycy - co to za zaburzenie i jak się je leczy?

Niedoczynność tarczycy bierze się z tego, że gruczoł tarczycowy produkuje za mało hormonów w stosunku do zapotrzebowania całego organizmu. Najczęstszymi powodami jej występowania jest choroba Hashimoto, stan po operacyjnym usunięciu tarczycy, stan po leczeniu jodem promieniotwórczym, zapalenia tarczycy czy choroby przesadki. A jak leczy się to hormonalne zaburzenie? Poza odpowiednią dietą, ważne jest regularne przyjmowanie brakujących hormonów tarczycy.

Zobacz naszą rozmowę!

Źródło: Zdrowie

Data aktualizacji: 19.02.2020,
Opublikowano: 19.02.2020 r.

Komentarze (0)

Trwa dodawanie...
Komentarz dodany!
Komentarz nie mógł zostać dodany
Alzheimerem można się zarazić? Niepokojące odkrycie badaczy

Priony to groźne białka, które przyczyniają się do rozwoju choroby Creutzfeldta-Jakoba. Najnowsze badania sugerują, że związki te mają swój udział w powstawaniu zmian w mózgu typowych dla schorzeń otępiennych, w tym alzheimera. Jak to możliwe?  

Czytaj więcej
Te objawy mogą wskazywać na cukrzycę, można je łatwo rozpoznać 

Cukrzyca to poważna choroba, z którą zmaga się coraz więcej osób. Jej najbardziej charakterystycznym objawem jest wysoki poziom glukozy we krwi. Co może o nim świadczyć? 

Czytaj więcej
Rak szyjki macicy, jak się przed nim chronić? W Polsce kobiety umierają z jego powodu codziennie

Rak szyjki macicy to choroba, którą w wielu krajach udało się niemal całkowicie wyeliminować. Niestety Polska znajduje się w grupie państw, w których nowotwór wciąż stanowi poważny problem.  

Czytaj więcej
Kiedy zaszczepić dziecko na odrę? WHO alarmuje, niepokojący wzrost zachorowań

W minionym roku odnotowano aż 45-krotny wzrost zachorowań na odrę. W ocenie WHO ten skok spowodowany jest mniejszą liczbą szczepień ochronnych wykonanych w czasie pandemii COVID-19. Czy grozi nam powrót tej niebezpiecznej choroby? 

Czytaj więcej
Sanepid apeluje: Ruszyły sczepienia przeciw odrze, uzupełnijmy zaległości 

Odra to wyjątkowo niebezpieczna i trochę zapomniana choroba. Niestety rezygnacja ze szczepień ochronnych może sprawić, że choroba wróci. Jak bardzo jest groźna?  

Czytaj więcej
W tym wieku przestań pić alkohol, aby uniknąć demencji. Lekarze potwierdzają

Picie alkoholu jest groźne dla zdrowia. Badacze przekonują, że w pewnym wieku sięganie po napoje wyskokowe staje się wyjątkowo niebezpieczne. Kiedy należy go zupełnie odstawić? 

Czytaj więcej
Nowe objawy COVID-19. To już nie utrata węchu i słuchu. Nowy wariant koronawirusa

Mimo że pandemii już nie ma, to koronawirus SARS-CoV-2 nie zniknął. Wirus mutuje i cały czas stanowi zagrożenie dla naszego zdrowia. Od pewnego czasu najbardziej aktywny jest wariant JN.1. Co o nim wiadomo? Jak bardzo jest niebezpieczny?  

Czytaj więcej
Alkohol na mrozie? To może być śmiertelnie niebezpieczne połączenie 

Wiele osób uważa, że nic tak nie rozgrzewa w zimie, jak alkohol. Tymczasem sięganie po tego rodzaju trunki, gdy przebywamy na mrozie może być bardzo niebezpieczne. Dlaczego i jakie mogą być tego konsekwencje? 

Czytaj więcej
Wirus RSV dominuje w polskich gabinetach, szaleje wśród dzieci i dorosłych 

Przybywa małych pacjentów zakażonych wirus RSV. Co gorsza, infekcja bywa na tyle niebezpieczne, że część dzieci wymaga hospitalizacji. Co warto wiedzieć o tym patogenie? Jak rozpoznać, że to właśnie on stoi za chorobą dziecka?  

Czytaj więcej
Niedobór witaminy B12, może doprowadzić do poważnych konsekwencji 

Witamina B 12 to jedna z ważniejszych substancji, bez których organizm człowieka nie może się obejść. Co może przemawiać za jej niedoborem? 

Czytaj więcej