Jak szkodzi szkolny plecak? Po co sięgnąć, aby skutecznie wyleczyć katar? Tego wszystkiego dowiecie się z nowego odcinka programu 36,6°C! 

Fot: kadr z programu 36,6

Czy plecaki, które noszą dzieci mogą być niebezpieczne dla kręgosłupa? Jak skutecznie walczyć z katarem i czy podgrzewanie jedzenia w mikrofalówce to dobry pomysł? Chcecie poznać odpowiedzi na te pytania? Oglądajcie najnowszy odcinek programu 36,6°C już w najbliższą sobotę, 30 marca, o godzinie 18.00!

W najnowszym odcinku Ewa Drzyzga wróci do szkoły... Prowadząca program 36,6°C postanowiła przyjrzeć się plecakom, które noszą dzieci i ich wpływie na kręgosłup. Jakie jeszcze tamy zostaną poruszone w najnowszym odcinku programu 36,6°C?

Jak szkolny tornister psuje kręgosłup?

Prawie co 2 dziecko w Polsce nosi za ciężki tornister. Ewa Drzyzga postanowiła sprawdzić na własnej skórze co taki przeładowany plecak oznacza dla pleców dziecka. Pomoże jej w tym prof. Łukasz Kołodziej, ortopeda, który od lat w swoim gabinecie leczy skutki noszenia zbyt ciężkich plecaków. Co zrobić, aby uczeń miał zdrowe i proste plecy? Odpowiedź znajdziecie w najnowszym odcinku programu 36,6°C!

Zobacz także: Wady postawy u dzieci i dorosłych. Ćwiczenia oraz leczenie

Dlaczego magnez jest taki ważny?

Magnez jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Producenci suplementów niemal na każdym kroku straszą nas jego niedoborami i zachęcają do łykania suplementów. Czy naprawdę musimy brać suplementy, żeby mieć pod dostatkiem magnezu? Czy kawa rzeczywiście wypłukuje magnez i czy można go sobie dostarczyć poprzez specjalne kąpiele? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie już w najbliższym programie!

Zobacz zapowiedź najnowszego odcinka programu 36,6°C!

Zobacz film: O czym będzie mowa w najnowszym odcinku programu 36,6? Źródło: 36,6

Czy korzystanie z mikrofalówki jest bezpieczne?

Mikrofalówka jest praktycznie w każdym domu i biurowej kuchni. Mimo że jest tak rozpowszechniona nie brakuje głosów, że emituje szkodliwe promieniowanie, które nie tylko psuje smak potraw, ale może mieć związek z rozwojem chorób nowotworowych. Czy słusznie? Już w najbliższym programie Ewa Drzyzga wraz z dietetyczką Urszulą Somow rozwieją wszelkie wątpliwości! Oglądajcie program 36,6°C już w sobotę, 30 marca, o godzinie 18.00 na antenie stacji TVN!

Skuteczny sposób na katar

Katar leczony trwa tydzień, a nieleczony siedem dni. Ile prawdy jest w tym powiedzeniu? Jakie są rodzaje kataru, jak je rozróżnić? Czy da się z nim wygrać? Na wszystkie te pytania odpowie laryngolog dr Michał Michalik. Warto pamiętać, że katar to często pierwszy objaw przeziębienia. Co gorsza, może towarzyszyć mu kichanie, a w jego trakcie rozprzestrzeniamy zarazki. Jaki przebiega ten proces? Dowiecie się tego z eksperymentu przeprowadzonego przez prof. Krzysztofa Łabuzka. Jego wynik bardzo Was zaskoczy!

Czy trzeba się bać narkozy?

Zabieg operacyjny to dla wielu chorych ogromny stres. Największy lęk budzi narkoza. Czy faktycznie jest się czego bać? O narkozie i innych rodzajach znieczulenia Ewa Drzyzga porozmawia na bloku operacyjnym z anestezjologiem dr. Bernardem Zającem. Oglądajcie najnowszy odcinek programu 36,6°C w najbliższą sobotę, 30 marca, o godzinie 18.00 na antenie stacji TVN!

Data aktualizacji: 29.03.2019,
Opublikowano: 27.03.2019 r.

Komentarze (0)

Trwa dodawanie...
Komentarz dodany!
Komentarz nie mógł zostać dodany
Alzheimerem można się zarazić? Niepokojące odkrycie badaczy

Priony to groźne białka, które przyczyniają się do rozwoju choroby Creutzfeldta-Jakoba. Najnowsze badania sugerują, że związki te mają swój udział w powstawaniu zmian w mózgu typowych dla schorzeń otępiennych, w tym alzheimera. Jak to możliwe?  

Czytaj więcej
Te objawy mogą wskazywać na cukrzycę, można je łatwo rozpoznać 

Cukrzyca to poważna choroba, z którą zmaga się coraz więcej osób. Jej najbardziej charakterystycznym objawem jest wysoki poziom glukozy we krwi. Co może o nim świadczyć? 

Czytaj więcej
Rak szyjki macicy, jak się przed nim chronić? W Polsce kobiety umierają z jego powodu codziennie

Rak szyjki macicy to choroba, którą w wielu krajach udało się niemal całkowicie wyeliminować. Niestety Polska znajduje się w grupie państw, w których nowotwór wciąż stanowi poważny problem.  

Czytaj więcej
Kiedy zaszczepić dziecko na odrę? WHO alarmuje, niepokojący wzrost zachorowań

W minionym roku odnotowano aż 45-krotny wzrost zachorowań na odrę. W ocenie WHO ten skok spowodowany jest mniejszą liczbą szczepień ochronnych wykonanych w czasie pandemii COVID-19. Czy grozi nam powrót tej niebezpiecznej choroby? 

Czytaj więcej
Sanepid apeluje: Ruszyły sczepienia przeciw odrze, uzupełnijmy zaległości 

Odra to wyjątkowo niebezpieczna i trochę zapomniana choroba. Niestety rezygnacja ze szczepień ochronnych może sprawić, że choroba wróci. Jak bardzo jest groźna?  

Czytaj więcej
W tym wieku przestań pić alkohol, aby uniknąć demencji. Lekarze potwierdzają

Picie alkoholu jest groźne dla zdrowia. Badacze przekonują, że w pewnym wieku sięganie po napoje wyskokowe staje się wyjątkowo niebezpieczne. Kiedy należy go zupełnie odstawić? 

Czytaj więcej
Nowe objawy COVID-19. To już nie utrata węchu i słuchu. Nowy wariant koronawirusa

Mimo że pandemii już nie ma, to koronawirus SARS-CoV-2 nie zniknął. Wirus mutuje i cały czas stanowi zagrożenie dla naszego zdrowia. Od pewnego czasu najbardziej aktywny jest wariant JN.1. Co o nim wiadomo? Jak bardzo jest niebezpieczny?  

Czytaj więcej
Alkohol na mrozie? To może być śmiertelnie niebezpieczne połączenie 

Wiele osób uważa, że nic tak nie rozgrzewa w zimie, jak alkohol. Tymczasem sięganie po tego rodzaju trunki, gdy przebywamy na mrozie może być bardzo niebezpieczne. Dlaczego i jakie mogą być tego konsekwencje? 

Czytaj więcej
Wirus RSV dominuje w polskich gabinetach, szaleje wśród dzieci i dorosłych 

Przybywa małych pacjentów zakażonych wirus RSV. Co gorsza, infekcja bywa na tyle niebezpieczne, że część dzieci wymaga hospitalizacji. Co warto wiedzieć o tym patogenie? Jak rozpoznać, że to właśnie on stoi za chorobą dziecka?  

Czytaj więcej
Niedobór witaminy B12, może doprowadzić do poważnych konsekwencji 

Witamina B 12 to jedna z ważniejszych substancji, bez których organizm człowieka nie może się obejść. Co może przemawiać za jej niedoborem? 

Czytaj więcej