Estratetraenol – właściwości, działanie, zastosowanie

Fot. ZoneCreative / Getty Images

Naukowcy prowadzą ciągłe badania na temat występowania feromonów u ludzi. Estratetraenol to feromon żeński, który wzmaga pobudzenie seksualne u mężczyzn. Kobieta dzięki niemu staje się boginią seksu.

Ponieważ naturalnie występuje tylko u kobiet ciężarnych można wspomóc się jego syntetycznymi odpowiednikami. Estratetraenol używany jest jako preparat do rozpryskiwania na ciele, może być perfumowany lub nie. Działa na płeć przeciwną od razu po zastosowaniu, co może pomóc w budowaniu miłosnej relacji podczas randki.

Feromon kobiecy – estratetraenol

Feromony to substancje wydzielane przez ludzkie ciało, które działają jako nośnik informacji. Substancje te nie są charakterystyczne tylko dla człowieka – ich działanie powszechne jest w świecie zwierząt. Do feromonów należą substancje, takie jak androsteron, androstadienon, kopuliny i estratetraenol. Nie są wyczuwalne świadomie, oddziałują na narząd lemieszowy znajdujący się w jamie nosowej, a dokładnie w części jej przegrody, skąd sygnały wywołane przez te substancje dostają się do mózgu, a dokładniej do podwzgórza, gdzie są przetwarzane i wpływają na obszary związane z seksem. Feromony płciowe odpowiedzialne są za przyciąganie osobników płci przeciwnej, wzbudzenie w nich zwiększonego uczucia pożądania. Na podstawie wydzielania feromonów zwierzęta określają swoją atrakcyjność i dobierają się w pary.

U kobiet jednym z ważniejszych feromonów jest estratetraenol, który budową przypomina estrogeny – żeńskie hormony płciowe. Pod względem chemicznym jest hormonem z grupy steroidów. U mężczyzn jego odpowiednikiem jest adrostadienon. Znajduje się w moczu kobiecym, ale tylko u ciężarnych, jego obecność znaleziono w moczu kobiet będących w ostatnim – trzecim – trymestrze ciąży oraz w łożysku. Nawet w dużym stężeniu jest niewyczuwalny i nieszkodliwy dla zdrowia.

Estratetraenol – działanie

Estratetraenol sygnalizuje kobiecość. Jest „wabikiem” zwłaszcza na heteroseksualnych mężczyzn, o wysokim poziomie androsteronu – feromonu męskiego. Udowodniono jednak, że zarówno heteroseksualni mężczyźni, jak i homoseksualne kobiety chętniej wybierają partnerki, które wydzielają więcej estratetraenolu.

Pod wpływem estratetraenolu mężczyzna odczuwa silniejsze podniecenie. Feromon aktywizuje mózg, powoduje wzrost tętna i temperatury ciała, przyspiesza oddech. Mężczyzna staje się bardziej opiekuńczy w stosunku do kobiety. Oprócz efektu wywieranego na sferę seksualną zaobserwowano, że estratetraenol skraca czas odpoczynku sennego nawet o 2 godziny u mężczyzn przebywających w kontakcie z kobietą używającą estratetraenol. Estratetraenol wpływa na pamięć i funkcjonowanie układu nerwowego w charakterystycznych i ściśle określonych kontekstach.

Nawet w niskich dawkach estratetraenol poprawia nastrój zarówno mężczyzny, jak i kobiety. Redukuje w nich negatywne emocje. Kobiety pod jego wpływem stają się bardziej pobudzone, zrelaksowane.

Przekonajcie się, dlaczego niektóre kobiety nie mają orgazmu:

Zobacz film: Dlaczego niektóre kobiety nie mają orgazmu? Źródło: Dzień Dobry TVN

Estratetraenol – zastosowanie

Estratetraenol stosuje się w postaci perfumowanego feromonu w celu zwiększenia zainteresowania i pociągu seksualnego u mężczyzn. Może zwiększyć szanse kobiety u potencjalnego partnera podczas inicjowania relacji intymnej. Estratetraenol podkreśla atuty płci pięknej, dodaje pewności siebie. Jeśli kobieta chce być postrzegana jako bardziej seksowna, atrakcyjna i pewna siebie w oczach mężczyzn, to zakup produktu zawierającego estratetraenol jest wspaniałym pomysłem. 

Należy jednak zwrócić uwagę na stężenie feromonu w produkcie, który zamierzamy kupić, bo nie każda ilość dodanej substancji do preparatu wywrze odpowiedni efekt. Kupowanie produktu, w którym na etykiecie nie widnieje stężenie, nie jest dobrym pomysłem. Należy pamiętać, że substancji należy używać z umiarem, rozpryskując ją na całym ciele, przed randką. Cena produktu zależy od stężenia estratetraenolu w perfumach, można go kupić już za kilkadziesiąt złotych. W sprzedaży internetowej znajduje się cała gama produktów, które można wypróbować. Często estratetraenol występuje w połączeniu z innymi feromonami – kopulinami.

Estratetraenol – stosowanie i cena

Estratetraenol jest dostępny w postaci preparatów perfumowanych lub jako czysta substancja do rozpryskiwania na ciele. Używać należy go przed kontaktem z płcią przeciwną, na której chcemy wywrzeć zamierzony efekt. Zakupić można go w internetowych sklepach zajmujących się sprzedażą feromonów oraz w niektórych sex shopach.

Cena estratetraenolu wynosi około 200 zł za 10 ml. Istnieją tańsze produkty zawierające ten feromon, często jednak nie wiadomo, w jakim stężeniu. Mogą być zatem mniej skuteczne.

Polecamy: Jak podnieść libido: afrodyzjaki, masaż, sport, relaks i sen, pewność siebie oraz urozmaicona gra wstępna

Data aktualizacji: 29.05.2019,
Opublikowano: 23.01.2019 r.

Komentarze (0)

Trwa dodawanie...
Komentarz dodany!
Komentarz nie mógł zostać dodany
Robi to 77 procent matek. Stawiają zdrowie dzieci na pierwszym miejscu. Czy to rozsądne? 

Zdrowie uchodzi za najważniejszą wartość. Mimo to z dbaniem o nie mamy spore problemy. Doskonale pokazuje to badanie przeprowadzone wśród mam. Wynika z niego, że kobiety przedkładają  dziecko i obowiązki domowe nad swoje samopoczucie i kondycję.  

Czytaj więcej
25 mln zł na szukanie przyczyn endometriozy 

Agencji Badań Medycznych przekazała 25 mln złotych Wojskowemu Instytutowi Medycznemu.  Naukowcy przeznaczą te pieniądze na badania nad endometriozą. 

Czytaj więcej
Zmiana czasu na zimowy. Dlaczego przestawiamy zegarki? Jak zmiana czasu wpływa na organizm?

Zmiana czasu z letniego na zimowy odbywa się zawsze w ostatni weekend października - w 2023 r. dzień zmiany czasu wypada z soboty 28.10 na niedzielę 29.10. W nocy przesuwamy zegarki o godzinę do tyłu, czyli z 3.00 na 2.00.  Zmiana czasu ma wielu zwolenników, ale są i przeciwnicy, którzy podkreślają, że jest niekorzystna dla zdrowia.

Czytaj więcej
Jaką bieliznę wybrać? Tych majtek lepiej nie nosić

Na zdrowie kobiecych części intymnych wpływa wiele czynników. Wśród nich są nie tylko właściwa higiena, czy dieta, ale także odpowiednio dobrana bielizna. Jaka jest najbezpieczniejsza?  

Czytaj więcej
Korekta biustu na NFZ. Co trzeba wiedzieć o operacji i jak przygotować się do zabiegu?

Każda kobieta, która nie jest zadowolona ze swojego biustu może poddać go operacji. Jednak tylko te panie, którym on utrudnia życie mogą wykonać zabieg na NFZ. Jakie trzeba spełniać warunki, aby za operację zapłacił fundusz? Jak przygotować się do zabiegu i o czym trzeba pamiętać przed i po zabiegu?

Czytaj więcej
Ta kobieta ma 100 lat i nadal pracuje. Jak wygląda jej dieta? 

Jak dożyć 100 lat i mieć energię do pracy? Odpowiedzi na te pytania zna Hilda Jaffe. Amerykanka swoją długowieczność zawdzięcza nie tylko genom.

Czytaj więcej
Objawy zawału serca u kobiet – czy różnią się od tych u mężczyzn?

Objawy zawału serca u kobiet mogą różnić się od ogólnie uznawanych, typowych symptomów zawału mięśnia sercowego. Częściej pojawiają się objawy nieswoiste zawału serca w postaci duszności, uczucia pieczenia w klatce piersiowej, bólu ramion czy po prostu osłabienia.

Czytaj więcej
Jak często należy myć części intymne? 

Higiena intymna ma ogromne znaczenie dla naszego zdrowia. Zarówno zbyt częste, jak i za rzadkie mycie części intymnych może być szkodliwe. Zatem, o czym pamiętać i jakich błędów nie popełniać?  

Czytaj więcej
Nudności i wymioty w ciąży? Sprawdź, dlaczego powinnaś o nich powiedzieć lekarzowi podczas wizyty

Problem występowania pierwszych mdłości w ciąży jest często bagatelizowany. Wiele osób uważa je za „obowiązkowe” dolegliwości w ciąży, o których nie warto nawet informować swojego lekarza. Z tego względu niektóre ciężarne podczas wizyty pomijają temat mdłości i wymiotów w ciąży. To błąd – te objawy mogą niekorzystnie wpłynąć na komfort życia oraz mieć poważne konsekwencje dla zdrowia mamy i maluszka.

Czytaj więcej
Brak snu – skutki, przyczyny. Jak sobie radzić z bezsennością?

Brak snu jest dość powszechnym problemem, z niektórych szacunków wynika, że dotyczy nawet co trzeciego dorosłego człowieka. Jego skutki mogą być bardzo poważne, zarówno dla zdrowia fizycznego, jak i psychicznego. Przeprowadzone na zwierzętach eksperymenty wykazały, że bezsenność prowadzi do śmierci.

Czytaj więcej