Donald Trump wstrzymuje finansowanie WHO. Co na to ONZ?
Melodie Yvonne/getty images
Zdaniem prezydenta Stanów Zjednoczonych WHO szerzy dezinformację dotyczącą koronawirusa. Z tego też powodu wstrzymuje jej finansowanie. ONZ wystosowało swoją odpowiedź.
Donald Trump wstrzymuje finansowanie WHO
Wymagamy od WHO pełnej odpowiedzialności jeżeli chodzi o analizę problemu i szerzenie informacji dotyczącej epidemii. Świat dostał zbyt wiele fałszywych informacji na temat rozprzestrzeniania się wirusa i umieralności z powodu COVID-19
- powiedział prezydent USA Donald Trump, który uważa, że błędy organizacji przyczyniły się do zbyt wielu przypadków śmiertelnych. Z tego też powodu amerykański prezydent zdecydował się wstrzymać finansowanie WHO oraz przeprowadzić rzeczową analizę niewłaściwego zarządzania kryzysem przez Światową Organizację Zdrowia. Do czasu wyjaśnienia sprawy, składki z Białego Domu zostały zamrożone. Dodajmy, że Stany Zjednoczone to największy płatnik organizacji. Tylko w tym roku USA miały przekazać WHO 116 mln dolarów.
Decyzja amerykańskiego prezydenta wywołała natychmiastową odpowiedź szefa ONZ. Antonio Guterresa oświadczył w swoim komunikacie, że pandemia COVID-19 to jedno z najtrudniejszych wyzwań, przed jakimi stanął świat.
To, co się dzieje, to przede wszystkim kryzys naszego człowieczeństwa, biorąc pod uwagę wszelkie konsekwencje społeczno-ekonomiczne
Antonio Guterresa dodaje, że pracownicy WHO, tak lekarze w szpitalach, stoją na pierwszej linii frontu w walce z groźnym wirusem. Organizacja wspiera świat nie tylko swoimi radami, ale też niezbędnym wyposażeniem, dlatego WHO, które jest agendą ONZ, powinno być stale wspierane finansowo. Dzięki temu będzie w stanie wygrać wojnę z COVID-19.
Zobacz film: Tragiczna sytuacja w Nowym Jorku. Boisko uniwersyteckie przerobione na szpital
źródło: x-news
Autor:
Magdalena Gudowska
Data aktualizacji: 23.04.2020,
Opublikowano: 15.04.2020 r.
Priony to groźne białka, które przyczyniają się do rozwoju choroby Creutzfeldta-Jakoba. Najnowsze badania sugerują, że związki te mają swój udział w powstawaniu zmian w mózgu typowych dla schorzeń otępiennych, w tym alzheimera. Jak to możliwe?
Cukrzyca to poważna choroba, z którą zmaga się coraz więcej osób. Jej najbardziej charakterystycznym objawem jest wysoki poziom glukozy we krwi. Co może o nim świadczyć?
Rak szyjki macicy to choroba, którą w wielu krajach udało się niemal całkowicie wyeliminować. Niestety Polska znajduje się w grupie państw, w których nowotwór wciąż stanowi poważny problem.
W minionym roku odnotowano aż 45-krotny wzrost zachorowań na odrę. W ocenie WHO ten skok spowodowany jest mniejszą liczbą szczepień ochronnych wykonanych w czasie pandemii COVID-19. Czy grozi nam powrót tej niebezpiecznej choroby?
Odra to wyjątkowo niebezpieczna i trochę zapomniana choroba. Niestety rezygnacja ze szczepień ochronnych może sprawić, że choroba wróci. Jak bardzo jest groźna?
Picie alkoholu jest groźne dla zdrowia. Badacze przekonują, że w pewnym wieku sięganie po napoje wyskokowe staje się wyjątkowo niebezpieczne. Kiedy należy go zupełnie odstawić?
Mimo że pandemii już nie ma, to koronawirus SARS-CoV-2 nie zniknął. Wirus mutuje i cały czas stanowi zagrożenie dla naszego zdrowia. Od pewnego czasu najbardziej aktywny jest wariant JN.1. Co o nim wiadomo? Jak bardzo jest niebezpieczny?
Wiele osób uważa, że nic tak nie rozgrzewa w zimie, jak alkohol. Tymczasem sięganie po tego rodzaju trunki, gdy przebywamy na mrozie może być bardzo niebezpieczne. Dlaczego i jakie mogą być tego konsekwencje?
Przybywa małych pacjentów zakażonych wirus RSV. Co gorsza, infekcja bywa na tyle niebezpieczne, że część dzieci wymaga hospitalizacji. Co warto wiedzieć o tym patogenie? Jak rozpoznać, że to właśnie on stoi za chorobą dziecka?