Ewa Drzyzga i prof. Krzysztof Łabuzek od 2017 roku starają się zmienić Wasze podejście do zdrowia. Pokazują jak łatwo można zmienić swoje nawyki żywieniowe, a także w prostych słowach tłumaczą najbardziej skomplikowane medyczne procedury. Tym razem twórcy programu 36,6°C zajrzeli do krakowskiego Szpitala Uniwersyteckiego i sprawdzili, jak lekarzom w codziennej pracy pomaga… robot! Co zarejestrowała kamera? Dowiecie się tego już w najbliższą sobotę, 20 kwietnia, o godzinie 18.00!
Czy dzieci znają się na warzywach? Kolejna odsłona akcji #jembozdrowe
W sobotę zobaczycie drugą odsłonę cyklu o zdrowym odżywianiu dzieci #jembozdrowe. Ewa Drzyzga osobiście sprawdzi dlaczego dzieci nie lubią jeść warzyw i ile warzywnych smaków potrafią rozpoznać. Po rozmowach z ekspertkami od żywienia dzieci przekaże Wam kilka praktycznych rad. Podpowie też jak przygotować zdrową kolacją, którą każde dziecko chętnie zje.
Jak prawidłowo opatrywać rany?
Wiosna w pełni. Coraz chętniej wychodzimy na rower, rolki czy jogging. Przy takich aktywnościach o zadrapania, czy skaleczenia nie trudno. Jak poradzić sobie ze zranieniem, kiedy nie mamy pod ręką apteczki? Ratownik medyczny: Ariel Szczotok pokaże, jak i czym prawidłowo opatrywać rany w plenerze. Dowiecie się, kiedy nie wolno stosować wody utlenionej na ranę i czy dezynfekcja spirytusem to dobry pomysł? Weźmie pod lupę także inne środki, które mamy w domowych apteczkach.
Czy tatuaż jest bezpieczny dla zdrowia?
Tatuaże zyskują coraz większą popularność. Mimo to nie brakuje głosów, że stosowane do ich wykonywania barwniki są niebezpieczne. Czy faktycznie tatuaż może być niebezpieczny i zafundować nam poważne problemy ze zdrowiem? Czy mając tatuaż można poddać się badaniu rezonansem magnetycznym? Czy tusz może uczulać po kilku latach od wykonania tatuażu? W najnowszym odcinku programu 36,6°C prof. Krzysztof Łabuzek rozwieje wszelkie Wasze wątpliwości. W obalaniu mitów o tatuażach wspomogą go specjaliści ze Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, którzy zbadali tusze używane w salonach tatuażu.
Zobacz zapowiedź najnowszego odcinka programu 36,6°C:
Robot, który operuje
Krakowski Szpital Uniwersytecki ma nowego pomocnika. Nigdy się nie męczy, nie zadrży mu ręka i doskonale sprawdza się na sali operacyjnej. O kim mowa? O robocie chirurgicznym. Umożliwia on przeprowadzanie bardzo precyzyjnych, małoinwazyjnych operacji laparoskopowych. Chirurg korzystając ze specjalnej konsoli porusza ramionami robota, w których umieszczone są narzędzia i kamera. W trakcie operacji lekarz manipuluje kamerą za pomocą ruchów swojej gałki ocznej. Robot „wyczuwa” też opór jaki stawiają poszczególne tkanki leżącego na stole pacjenta, dzięki temu w trakcie zabiegu odpowiednio dobiera siłę z jaką narzędzia naciskają na tkanki. Jak urządzenie sprawdza się na sali operacyjnej? Dowiecie się tego z najnowszego odcinka programu 36,6°C !
Czy muzyka wpływa na inteligencję?
W najnowszym odcinku programu 36,6°C znajdzie się także miejsce na muzykę. Mówi się, że słuchanie tej klasycznej podnosi poziom inteligencji. Czy tak jest faktycznie? Odpowiedzi na to pytanie podejmie się prof. Krzysztof Łabuzek, który na potrzeby nauki zagra mały recital! Zapraszamy na najzdrowszy program telewizyjny!