Czy można się uzależnić od cukru? Jeśli chcecie poznać odpowiedź oglądajcie program 36,6°C w sobotę, 27 października, o godzinie 18.00!

Fot: kadr z programu 36,6, odcinek 8, sezon 4

Co zrobić, aby pozbyć się bólu kręgosłupa? Czy cukier może uzależniać tak samo jak alkohol czy papierosy? Odpowiedzi na te i inne pytania poznacie już w sobotę, 27 października, o godzinie 18.00. O czym jeszcze będą rozmawiać Ewa Drzyzga i prof. Krzysztof Łabuzek w najnowszym odcinku programu 36,6°C?

Kręgosłup nie musi boleć

Co ma zrobić człowiek, którego boli kręgosłup, ale żaden specjalista nie potrafi powiedzieć, jaka jest przyczyna dolegliwości? W najnowszym odcinku programu 36,6°C poznacie historię Mateusza, dla którego jedyną szansą na wygranie z bólem było wszczepienie neurostymulatora – urządzenia, które „uczy się” pacjenta. Zapamiętuje jego odczucia bólowe w różnych pozycjach – czyli w pewnym momencie staje się urządzeniem szytym na miarę. Wszczepienie inteligentnego neurostymulatora to pierwsza tego typu operacja w Polsce. Jakie efekty dał zabieg? Czy Mateusz pozbył się bólu? Tego dowiecie się już w najbliższą sobotę!

O czym jeszcze będzie mowa w najnowszym odcinku programu 36,6°C? Dowiesz się tego z filmu:

Zobacz film: Jakie tematy zostaną poruszone w najnowszym odcinku programu 36,6? Źródło: 36,6.

Impuls, który ratuje życie

Pracę serca napędzają impulsy elektryczne. Jeśli przepływają prawidłowo, nasza „pompa” bije spokojnie i miarowo, jeśli nie – dochodzi do rozwoju arytmii. Schorzenie może być bardzo niebezpieczne i pozostawione bez leczenia może przyczynić się do rozwoju migotania przedsionków, a nawet udaru. Jedną z metod zapobiegania takim scenariuszom jest zabieg ablacji z użyciem technologii 3D oraz wysokiej temperatury. Chcecie zobaczyć jak wygląda taki zabieg? Koniecznie oglądajcie program 36,6°C w sobotę o 18.00!

Dlaczego cukier jest niebezpieczny?

Ile kilogramów cukru zjadamy w ciągu roku? Badania – o których więcej usłyszycie w nowym odcinku programu 36,6°C – pokazują, że zjadamy go bardzo dużo, co gorsza większość cukru pochłaniamy nieświadomie, bo producenci żywności lubią dodawać go do żywności. Zaproszeni przez Ewę Drzyzgę i prof. Krzysztofa Łabuzka eksperci podpowiedzą, jak nie przekraczać dziennych racji i czym zastąpić cukier, aby dłużej cieszyć się dobrym zdrowiem.

Tu liczy się czas!

Są w Polsce lekarze, którzy potrafią postawić na nogi pacjentów sparaliżowanych po udarze, potrafią przywrócić im mowę. Jak? Dzięki zabiegowi trombektomii, czyli mechanicznemu usunięciu skrzepu z tętnic mózgowych. Jednak, aby leczenie zadziałało konieczna jest szybka reakcja. Zatem, jak rozpoznać udar i jak udzielić pierwszej pomocy poszkodowanemu? Tego wszystkiego dowiecie się z programu 36,6°C. Oglądaj TVN w sobotę, 27 października, o godzinie 18.00.

Zobacz film i dowiedz się jakie tematy poruszą prowadzący program

Zobacz film: O czym będzie mowa w kolejnym odcinku programu 36,6? Źródło: 36,6.

Data aktualizacji: 26.10.2018,
Opublikowano: 25.10.2018 r.

Polecamy

Komentarze (0)

Trwa dodawanie...
Komentarz dodany!
Komentarz nie mógł zostać dodany
Alzheimerem można się zarazić? Niepokojące odkrycie badaczy

Priony to groźne białka, które przyczyniają się do rozwoju choroby Creutzfeldta-Jakoba. Najnowsze badania sugerują, że związki te mają swój udział w powstawaniu zmian w mózgu typowych dla schorzeń otępiennych, w tym alzheimera. Jak to możliwe?  

Czytaj więcej
Te objawy mogą wskazywać na cukrzycę, można je łatwo rozpoznać 

Cukrzyca to poważna choroba, z którą zmaga się coraz więcej osób. Jej najbardziej charakterystycznym objawem jest wysoki poziom glukozy we krwi. Co może o nim świadczyć? 

Czytaj więcej
Rak szyjki macicy, jak się przed nim chronić? W Polsce kobiety umierają z jego powodu codziennie

Rak szyjki macicy to choroba, którą w wielu krajach udało się niemal całkowicie wyeliminować. Niestety Polska znajduje się w grupie państw, w których nowotwór wciąż stanowi poważny problem.  

Czytaj więcej
Kiedy zaszczepić dziecko na odrę? WHO alarmuje, niepokojący wzrost zachorowań

W minionym roku odnotowano aż 45-krotny wzrost zachorowań na odrę. W ocenie WHO ten skok spowodowany jest mniejszą liczbą szczepień ochronnych wykonanych w czasie pandemii COVID-19. Czy grozi nam powrót tej niebezpiecznej choroby? 

Czytaj więcej
Sanepid apeluje: Ruszyły sczepienia przeciw odrze, uzupełnijmy zaległości 

Odra to wyjątkowo niebezpieczna i trochę zapomniana choroba. Niestety rezygnacja ze szczepień ochronnych może sprawić, że choroba wróci. Jak bardzo jest groźna?  

Czytaj więcej
W tym wieku przestań pić alkohol, aby uniknąć demencji. Lekarze potwierdzają

Picie alkoholu jest groźne dla zdrowia. Badacze przekonują, że w pewnym wieku sięganie po napoje wyskokowe staje się wyjątkowo niebezpieczne. Kiedy należy go zupełnie odstawić? 

Czytaj więcej
Nowe objawy COVID-19. To już nie utrata węchu i słuchu. Nowy wariant koronawirusa

Mimo że pandemii już nie ma, to koronawirus SARS-CoV-2 nie zniknął. Wirus mutuje i cały czas stanowi zagrożenie dla naszego zdrowia. Od pewnego czasu najbardziej aktywny jest wariant JN.1. Co o nim wiadomo? Jak bardzo jest niebezpieczny?  

Czytaj więcej
Alkohol na mrozie? To może być śmiertelnie niebezpieczne połączenie 

Wiele osób uważa, że nic tak nie rozgrzewa w zimie, jak alkohol. Tymczasem sięganie po tego rodzaju trunki, gdy przebywamy na mrozie może być bardzo niebezpieczne. Dlaczego i jakie mogą być tego konsekwencje? 

Czytaj więcej
Wirus RSV dominuje w polskich gabinetach, szaleje wśród dzieci i dorosłych 

Przybywa małych pacjentów zakażonych wirus RSV. Co gorsza, infekcja bywa na tyle niebezpieczne, że część dzieci wymaga hospitalizacji. Co warto wiedzieć o tym patogenie? Jak rozpoznać, że to właśnie on stoi za chorobą dziecka?  

Czytaj więcej
Niedobór witaminy B12, może doprowadzić do poważnych konsekwencji 

Witamina B 12 to jedna z ważniejszych substancji, bez których organizm człowieka nie może się obejść. Co może przemawiać za jej niedoborem? 

Czytaj więcej