Fot. Czy dzieci znają smak warzyw? test z programu 36,6 / x-news.pl
Czy dzieci znają smak warzyw? Czy często je jedzą? Niestety wielu najmłodszych preferuje niezdrowe przekąski, a rodzice n to pozwalają chcąc uniknąć histerii dziecka. Efekty? Zobaczcie sami!
Czy dzieci znają smak warzyw? W ramach akcji #jembozdrowe Ewa Drzyzga postanowiła sprawdzić, jak jest z warzywami i dziećmi. Może dzieci nie jedzą warzyw bo ich nie lubią? Zobaczcie na filmie, jak poszedł test:
Zobacz film: Czy dzieci znają smak warzyw? Źródło: 36,6
Warzywa powinny być wprowadzane do diety dzieci między 4. a 7. miesiącem życia. Nie trzeba zaczynać od marchewki, można równie dobrze wprowadzać bakłażana, a nie marchewkę! Test potwierdził, że dzieci nie znają smaków warzyw, co wynika z faktu niejedzenia takich produktów w domu.
Dr Anna Harton, dietetyk SGGW i ekspert Żółtego Talerza proponuje, żeby zaangażować dzieci do robienia zakupów i przygotowywania posiłków. Dzięki temu maluchy poznają produkty i chętniej je zjedzą.
Błonnik pokarmowy jest cennym wsparciem dla całego organizmu, ponieważ poprawia pracę jelit, zmniejsza poziom cholesterolu i optymalizuje poziom cukru we krwi. W tym artykule dzielimy się przydatną wiedzą na temat prozdrowotnych właściwości błonnika oraz produktów, które go zawierają.
Po 50. roku życia gorzej działają nasze narządy, a niektóre procesy zachodzące w organizmie spowalniają. Na szczęście dzięki odpowiedniemu stylowi życia, a zwłaszcza diecie można temu zaradzić. Szczególnie cenne jest jedzenie porów. Dlaczego?
Ciągły apetyt może się pojawić z bardzo wielu powodów. Często jest wynikiem nadmiernego stresu. Jak można sobie poradzić z potrzebą ciągłego sięgania po jedzenie?
Krupnik to jedna z najbardziej popularnych zup. Choć ma tyle samo zwolenników, co przeciwników to stanowi jedno ze zdrowszych dań w rodzimej kuchni. Dlaczego warto jeść krupnik?
Witamina D3 jest wyjątkowym związkiem chemicznym, gdyż w organizmie działa podobnie do hormonów. Jest typem witaminy D, który możemy przyjmować poprzez odżywianie oraz jako suplement diety. Zarówno jej niedobór, jak i nadmiar jest szkodliwy dla naszego organizmu.
Mówi się, że śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Znaczenie ma nie tylko to, co, ale i o której godzinie zjemy. Kiedy jest najlepsza pora na śniadanie?
Witamina B6 jest niezbędna do prawidłowego działania organizmu. Wspomaga przyswajanie żelaza oraz magnezu. Ma również wpływ na funkcjonowanie układu nerwowego. Gdzie jej szukać i co może świadczyć o jej niedoborze?
Leczenie cukrzycy nie ogranicza się tylko do przyjmowania leków. Konieczna jest także zmiana stylu życiu i diety. Zdaniem badaczy szczególnie cennym warzywem dla diabetyków jest okra. Jakie ma właściwości?
Adaptogeny to rośliny, które mają korzystny wpływ na działanie organizmu. W jaki sposób oddziałują na ciało człowieka i gdzie szukać tych wartościowych substancji?