Czy bakterii trzeba się bać? Jak szkodzi nam hałas? Dowiecie się tego w sobotę 2 marca o 18.00 z programu 36,6 °C!

Zobacz film: Jakie tematy zostaną poruszone w nowym odcinku programu 36,6? Źródło: 36,6.

Po krótkiej przerwie najzdrowszy program w telewizji wraca na antenę! W pierwszym odcinku Ewa Drzyzga i prof. Krzysztof Łabuzek przyjrzą się bakteriom, z którymi stykamy się na co dzień. Sprawdzą także, czy wszędobylski hałas faktycznie nam szkodzi. O czym jeszcze będzie mowa w premierowym odcinku? Dowiecie się tego już w sobotę 2 marca o godzinie 18.00!

W najbliższą sobotę 2 marca o godzinie 18.00 startuje piąty sezon programu 36,6 °C. Ewa Drzyzga i prof. Krzysztof Łabuzek po raz kolejny wezmą na warsztat najnowsze osiągnięcia medycyny, a także sprawdzą naszą wiedzę na temat zdrowego stylu życia.

Czy bakterie są niebezpieczne?

Są wszędzie, nie można ich zobaczyć i mogą być bardzo niebezpieczne. O czym mowa? O bakteriach. Ewa Drzyzga i prof. Krzysztof Łabuzek sprawdzą gdzie jest ich najwięcej i czy powinniśmy się ich bać? Jak powstają superbakterie i czy rzeczywiście mogą być dla nas śmiertelnie niebezpieczne? Odpowiedzi na te pytania poznacie już w sobotę 2 marca o 18.00!

Jak nie dać się niskiej temperaturze?

Wbrew pozorom mróz i śnieg nie oznaczają rezygnacji z aktywności fizycznej na świeżym powietrzu. Niska temperatura aktywuje układ odpornościowy i sprawia, że rzadziej łapiemy infekcje. Mimo to trzeba sobie zdawać sprawę, że mróz może być też niebezpieczny, zwłaszcza jeśli przebywamy na nim zbyt długo lub jesteśmy niewłaściwe ubrani. O czym trzeba pamiętać, jeśli chcemy uprawiać sport zimą? Jak się zachować na zimnie, aby nie zmarznąć? Jak dbać o skórę w siarczyste mrozy oraz jak bezpiecznie i zdrowo się ogrzać po powrocie do domu. To wszystko  - w rozmowie z Ewą Drzyzgą - wyjaśni dr Tomasz Sanak.

O czym będzie mowa w nowym odcinku programu 36,6 °C? Dowiecie się tego z filmu:

Zobacz film: Zobacz zapowiedź premierowego odcinka programu 36,6! Źródło: 36,6.

Stałym elementem programu 36,6 °C są eksperymenty. Tym razem uczestnikiem jednego z nich będzie Ewa Drzyzga. Prof. Krzysztof Łabuzek sprawdzi jak hałas wpływa na nasze zdrowie na jej przykładzie. Z programu dowiecie się także, czy korzystanie ze słuchawek to dobry pomysł? Czy wszystkie są takie same? Jeśli chcecie poznać odpowiedź koniecznie obejrzycie program 36,6 °C w najbliższą sobotę 2 marca o godzinie 18.00!

Czy kości da się naprawić?

W pierwszym odcinku programu 36,6 °C poznacie także historię Sary, która urodziła się z niedorozwojem rączki. Do tej pory jedyną szansą dla niej była kosztowana operacja w Stanach Zjednoczonych. Od niedawna takie operacje wykonuje się także w Polsce. Ewa Drzyzga odwiedzi na sali operacyjnej światowej sławy chirurga dr. Drora Paley - autora słynnej metody wydłużania kości, który zdecydował się na otwarcie Paley Instytut w Polsce. W najbliższą sobotę - na własne oczy - przekonacie się jak wygląda taka operacja. Oglądajcie program 36,6 °C w sobotę 2 marca o godzinie 18.00!

Tego nie możecie przegapić! Zobaczcie zapowiedź nowego odcinka programu 36,6°C:

Zobacz film: Zobacz zapowiedź nowego odcinka program 36,6! Źródło: 36,6.

Data aktualizacji: 02.03.2019,
Opublikowano: 22.02.2019 r.

Komentarze (0)

Trwa dodawanie...
Komentarz dodany!
Komentarz nie mógł zostać dodany
Alzheimerem można się zarazić? Niepokojące odkrycie badaczy

Priony to groźne białka, które przyczyniają się do rozwoju choroby Creutzfeldta-Jakoba. Najnowsze badania sugerują, że związki te mają swój udział w powstawaniu zmian w mózgu typowych dla schorzeń otępiennych, w tym alzheimera. Jak to możliwe?  

Czytaj więcej
Te objawy mogą wskazywać na cukrzycę, można je łatwo rozpoznać 

Cukrzyca to poważna choroba, z którą zmaga się coraz więcej osób. Jej najbardziej charakterystycznym objawem jest wysoki poziom glukozy we krwi. Co może o nim świadczyć? 

Czytaj więcej
Rak szyjki macicy, jak się przed nim chronić? W Polsce kobiety umierają z jego powodu codziennie

Rak szyjki macicy to choroba, którą w wielu krajach udało się niemal całkowicie wyeliminować. Niestety Polska znajduje się w grupie państw, w których nowotwór wciąż stanowi poważny problem.  

Czytaj więcej
Kiedy zaszczepić dziecko na odrę? WHO alarmuje, niepokojący wzrost zachorowań

W minionym roku odnotowano aż 45-krotny wzrost zachorowań na odrę. W ocenie WHO ten skok spowodowany jest mniejszą liczbą szczepień ochronnych wykonanych w czasie pandemii COVID-19. Czy grozi nam powrót tej niebezpiecznej choroby? 

Czytaj więcej
Sanepid apeluje: Ruszyły sczepienia przeciw odrze, uzupełnijmy zaległości 

Odra to wyjątkowo niebezpieczna i trochę zapomniana choroba. Niestety rezygnacja ze szczepień ochronnych może sprawić, że choroba wróci. Jak bardzo jest groźna?  

Czytaj więcej
W tym wieku przestań pić alkohol, aby uniknąć demencji. Lekarze potwierdzają

Picie alkoholu jest groźne dla zdrowia. Badacze przekonują, że w pewnym wieku sięganie po napoje wyskokowe staje się wyjątkowo niebezpieczne. Kiedy należy go zupełnie odstawić? 

Czytaj więcej
Nowe objawy COVID-19. To już nie utrata węchu i słuchu. Nowy wariant koronawirusa

Mimo że pandemii już nie ma, to koronawirus SARS-CoV-2 nie zniknął. Wirus mutuje i cały czas stanowi zagrożenie dla naszego zdrowia. Od pewnego czasu najbardziej aktywny jest wariant JN.1. Co o nim wiadomo? Jak bardzo jest niebezpieczny?  

Czytaj więcej
Alkohol na mrozie? To może być śmiertelnie niebezpieczne połączenie 

Wiele osób uważa, że nic tak nie rozgrzewa w zimie, jak alkohol. Tymczasem sięganie po tego rodzaju trunki, gdy przebywamy na mrozie może być bardzo niebezpieczne. Dlaczego i jakie mogą być tego konsekwencje? 

Czytaj więcej
Wirus RSV dominuje w polskich gabinetach, szaleje wśród dzieci i dorosłych 

Przybywa małych pacjentów zakażonych wirus RSV. Co gorsza, infekcja bywa na tyle niebezpieczne, że część dzieci wymaga hospitalizacji. Co warto wiedzieć o tym patogenie? Jak rozpoznać, że to właśnie on stoi za chorobą dziecka?  

Czytaj więcej
Niedobór witaminy B12, może doprowadzić do poważnych konsekwencji 

Witamina B 12 to jedna z ważniejszych substancji, bez których organizm człowieka nie może się obejść. Co może przemawiać za jej niedoborem? 

Czytaj więcej