Ewa Drzyzga i prof. Krzysztof Łabuzek od 2017 roku wspólnie prowadzą najzdrowszy program w telewizji. Co tydzień przybliżają i w prosty sposób tłumaczą najbardziej zawiłe procedury medyczne. Przede wszystkim jednak zachęcają Polaków do większej dbałości o swoje zdrowie. Jakie tematy poruszą w ósmym odcinku programu 36,6°C?
Halluksy - skąd się biorą i jak skutecznie z nimi walczyć?
Halluksy to deformacja stawów stopy, która bardzo często występuje wśród kobiet. Dolegliwość powoduje silny ból i problemy z chodzeniem. Już w najbliższą sobotę w 36,6 °C, dowiecie się, jak zmniejszyć dolegliwości towarzyszące schorzeniu. W programie będziecie mogli zobaczyć także małoinwazyjną metodę operacji palucha koślawego, wykonywaną metodą przezskórną, dzięki czemu jest mniej bolesna, a pacjenci zdecydowanie szybciej dochodzą do zdrowia.
Czy padaczkę można wyleczyć?
Epilepsja jest najczęstszą chorobą neurologiczną. Padaczka u dzieci może doprowadzić do opóźnienia w rozwoju, a nawet niepełnosprawności intelektualnej. Czy można zapobiec padaczce? Okazuje się, że tak! Dowiodły tego międzynarodowe badania, zainicjowane i koordynowane przez polski ośrodek naukowy Klinikę Neurologii i Epileptologii Instytutu „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka”. Na czym polega przełom? Dowiecie się tego już w najbliższą sobotę, 26 października, o godzinie 18.00 z najnowszego odcinka programu 36,6 °C!
Zobacz zapowiedź ósmego odcinka programu 36,6 °C!
Skąd się biorą problemy ze wstawaniem?
Zastanawialiście się kiedyś, dlaczego Wasze nastoletnie dzieci mają problem ze wstawaniem do szkoły? Większość rodziców uważa, że poranna ospałość nastolatków to wynik ich późnego chodzenia spać i lenistwa. Twórcy programu 36,6 °C postanowili to sprawdzić i przeprowadzili eksperyment! Co z niego wynikło? Oglądajcie program 36,6 °C już w najbliższą sobotę, 26 października, o godzinie 18.00 na antenie stacji TVN!
Nowoczesne metody pomiaru glukozy we krwi
Cukrzyca kojarzy się z nieustannym kłuciem się w palec i monitorowaniem poziomu cukru, jednak technologia wychodzi naprzeciw milionom osób chorych. W najbliższym programie będziecie mogli zobaczyć, jak działają nowoczesne urządzenia, dzięki którym monitorowanie glikemii stało nie tylko łatwiejsze, ale umożliwiło pełną kontrolę nad poziomem glukozy w organizmie. Czy to oznacza, że cukrzyca jest już oswojoną chorobą? Odpowiedź poznacie już w sobotę o 18.00!