Zgodnie z rozporządzeniem jednego z wojewódzkich szpitali, każdy kto zgłosi się do placówki, aby wykonać badanie w kierunku koronawirusa będzie musiał za nie zapłacić. Szpital taką usługę wycenił na 500 złotych!
Rozporządzenie przygotował Wojewódzki Szpital Zakaźny w Warszawie. Wynika z niego, że za badanie w kierunku koronawirusa metodą PCR trzeba będzie zapłacić 500 zł. Mimo że rozporządzenie nie mówi tego wprost, można przypuszczać, że szpital chce obciążyć kosztami kieszeń pacjenta.
Jak informuje Ministerstwo Zdrowia każdy pacjent, który zauważy u siebie niepokojące objawy, będzie miał wykonane stosowane badanie i nie będzie musiał za nie płacić.
Zobacz film i dowiedz się więcej o koronawirusie:
Zobacz film: Koronawirus - co trzeba o nim wiedzieć? Źródło: X-Bank Gallery
Koronawirus w Polsce
Na tę chwilę nie ma żadnego potwierdzonego przypadku zakażenia koronawirusem. Jak podaje resort zdrowia kwarantanną objętych jest 14 osób, u 20 podejrzewa się zakażenie, a 681 osób pozostaje w stałym kontakcie z Państwową Inspekcją Sanitarną.
Szczególną czujność zaleca się osobom, które właśnie wróciły z Włoch. Zaleca się, aby osoby te pozostały w domu przez ok. 14 dni. Pojawienie się duszności, problemów z oddychaniem, gorączką, kaszlu powinno skłonić do natychmiastowego kontaktu ze stacją sanitarno-epidemiologiczną lub udania się bezpośrednio do oddziału zakaźnego lub oddziału obserwacyjno-zakaźnego.
Priony to groźne białka, które przyczyniają się do rozwoju choroby Creutzfeldta-Jakoba. Najnowsze badania sugerują, że związki te mają swój udział w powstawaniu zmian w mózgu typowych dla schorzeń otępiennych, w tym alzheimera. Jak to możliwe?
Cukrzyca to poważna choroba, z którą zmaga się coraz więcej osób. Jej najbardziej charakterystycznym objawem jest wysoki poziom glukozy we krwi. Co może o nim świadczyć?
Rak szyjki macicy to choroba, którą w wielu krajach udało się niemal całkowicie wyeliminować. Niestety Polska znajduje się w grupie państw, w których nowotwór wciąż stanowi poważny problem.
W minionym roku odnotowano aż 45-krotny wzrost zachorowań na odrę. W ocenie WHO ten skok spowodowany jest mniejszą liczbą szczepień ochronnych wykonanych w czasie pandemii COVID-19. Czy grozi nam powrót tej niebezpiecznej choroby?
Odra to wyjątkowo niebezpieczna i trochę zapomniana choroba. Niestety rezygnacja ze szczepień ochronnych może sprawić, że choroba wróci. Jak bardzo jest groźna?
Picie alkoholu jest groźne dla zdrowia. Badacze przekonują, że w pewnym wieku sięganie po napoje wyskokowe staje się wyjątkowo niebezpieczne. Kiedy należy go zupełnie odstawić?
Mimo że pandemii już nie ma, to koronawirus SARS-CoV-2 nie zniknął. Wirus mutuje i cały czas stanowi zagrożenie dla naszego zdrowia. Od pewnego czasu najbardziej aktywny jest wariant JN.1. Co o nim wiadomo? Jak bardzo jest niebezpieczny?
Wiele osób uważa, że nic tak nie rozgrzewa w zimie, jak alkohol. Tymczasem sięganie po tego rodzaju trunki, gdy przebywamy na mrozie może być bardzo niebezpieczne. Dlaczego i jakie mogą być tego konsekwencje?
Przybywa małych pacjentów zakażonych wirus RSV. Co gorsza, infekcja bywa na tyle niebezpieczne, że część dzieci wymaga hospitalizacji. Co warto wiedzieć o tym patogenie? Jak rozpoznać, że to właśnie on stoi za chorobą dziecka?