Przedwczesny wytrysk - jak skutecznie wyleczyć problem przedwczesnego wytrysku u mężczyzn w różnym wieku?

Fot. gettyimages.com / kieferpix (1)

Problem przedwczesnego wytrysku jest dla mężczyzn bardzo wstydliwy. Są różne sposoby na radzenie sobie ze schorzeniem, które wbrew obiegowej opinii, nie dotyczy tylko nastolatków rozpoczynających współżycie seksualne, ale i starszych panów. 

Przedwczesny wytrysk jest problemem mężczyzn z każdej grupy wiekowej, choć faktycznie najczęściej borykają się z nim osoby młode, dopiero podejmujące aktywność seksualną. Zwykle mężczyźni w średnim wieku problem przedwczesnego wytrysku mają opanowany, ale starsi panowie coraz częściej mają problemy z przedwczesnym wytryskiem. Na szczęście schorzenie to można leczyć.

Międzynarodowa Klasyfikacja Chorób uznaje, że problem z przedwczesnym wytryskiem następuje, gdy dochodzi do niego przed upływem 15 sekund od rozpoczęcia stosunku seksualnego. I teraz ważne pytanie - jak sobie poradzić z problemem?

Zobacz film: Co to jest przedwczesny wytrysk? Źródło: 36,6

Ćwiczenia na przedwczesny wytrysk

Aby skutecznie wyleczyć problem przedwczesnego wytrysku należy wyleczyć jego przyczynę. Pomóc mają różne ćwiczenia, mające na celu opóźnienie wytrysku. Wśród zalecanych technik znajdują się: technika start-stop, techniki uciskowe, a także technika mechanicznego opuszczania jąder (które podczas wytrysku unoszą się do góry). Jak twierdzi Ewa Kempisty-Jeznach, spec. medycyny męskiej, w programie 36,6 oraz podczas rozmowy z naszymi użytkownikami na czacie:

Należy nauczyć się tłumić podniecenie, odwracać uwagę od bodźców erotycznych, co pomoże wydłużyć stosunek. Warto także wyciszyć swój organizm poprzez ćwiczenia, np. jogę, mindfulness, medytację.

W walce o dłuższy stosunek bardzo ważna jest wyrozumiała partnerka, która może pomóc mężczyźnie w przedłużeniu stosunku. Zwykle stała partnerka ma duży wpływ na powodzenie leczenia, gdyż mężczyzna czuje się przy niej pewnie, bezpiecznie, zmniejsza się stres związany z częstymi zmianami kobiet.

Zobacz film: Ćwiczenia na przedwczesny wytrysk. Źródło: 36,6

Leki na przedwczesny wytrysk

Aby opóźnić wytrysk u mężczyzny można zastosować maści znieczulające podawane bezpośrednio do prezerwatyw. Istnieją także specjalne bezpośrednie zastrzyki do penisa, które działają od 15 minut do pół godziny. Przed użyciem leków należy skonsultować się z lekarzem.

Najczęściej stosowanym lekiem do walki z przedwczesnym wytryskiem są jednak antydepresanty. Jak mówi dr Ewa Kampisty-Jeznach:

Na rynku są obecne leki dedykowane do problemów z przedwczesnym wytryskiem. Można zastosować np. antydepresanty.

Warto jednak pamiętać, że leków nie powinno się brać dłużej niż pół roku, bo, choć nie powodują skutków ubocznych, to można obawiać się ich odstawienia, co spotęguje stres i problemy z przedwczesnym wytryskiem powrócą.

Zobacz film: Metody leczenia przedwczesnego wytrysku. Źródło: 36,6

Pozycje seksualne w walce o dłuższy seks

U mężczyzn z problemem przedwczesnego wytrysku należy stosować pozycje seksualne, w których penis jest gorzej stymulowany. Przykładowe pozycje mogące przedłużyć stosunek: na jeźdźca lub kolankowo-łokciowa. Można także poprzedzać właściwy seks masturbacją, która sprawi, że mężczyzna zaspokoi bardzo silne podniecenie i stosunek seksualny będzie dłuższy.

Stres a przedwczesny wytrysk

Niestety stres nie sprzyja wydłużeniu stosunku seksualnego. W tej sytuacji najlepiej jest udać się na terapię oraz stosować techniki wyciszenia, np. jogę. 

Więcej o męskich problemach i sposobach radzenia sobie z przedwczesnym wytryskiem: Zobacz zapis czatu z dr Ewą Kempisty-Jeznach, spec. z zakresu medycyny męskiej

Data aktualizacji: 29.03.2018,
Opublikowano: 26.03.2018 r.

Komentarze (3)

Trwa dodawanie...
Komentarz dodany!
Komentarz nie mógł zostać dodany

ulumar 03.01.2023r.

Najlepiej jest robić to dość często.Raz albo dwa razy dziennie, wtedy facet nie jest tak napalony...

parczak 23.12.2022r.

My używamy tych chusteczek i są super,przyznam, ale nie ma czegoś bardziej przystępnego cenowo?

ecze 22.12.2022r.

Głowa do góry znaczy to, ze po prostu bardzo go podniecasz. I to nawet po takim stażu w związku. Problem ten ma bardzo wielu młodych meżczyzn i wcale nie jest to taki zły wyniki. Bo jednak jes to te 3-4 minuty ( niiektóre osoby kończa już po kilku ruchach). Posłuchaj osoby powyżej. Jesli nie chcecie stosować prezerwatyty to chusteczki orgasm control będą bardzo dobrym wyjściem. Poza tym co jeszcze pomoże:
Więcej ruchu, uprawianie sportu
Zdrowa i zbilansowana dieta
Troche alkoholu ale nie za dużo bo jeszcze mu się zrobi flaczek :P

Zobacz wszystkie 3 komentarzy
Nowe badania w sprawie leczenia raka prostaty

Rak prostaty to jeden z najczęściej diagnozowanych nowotworów u mężczyzn. Jak wygląda leczenie? Co pacjentom oferuje współczesna medycyna?  

Czytaj więcej
Zmiana czasu na zimowy. Dlaczego przestawiamy zegarki? Jak zmiana czasu wpływa na organizm?

Zmiana czasu z letniego na zimowy odbywa się zawsze w ostatni weekend października - w 2023 r. dzień zmiany czasu wypada z soboty 28.10 na niedzielę 29.10. W nocy przesuwamy zegarki o godzinę do tyłu, czyli z 3.00 na 2.00.  Zmiana czasu ma wielu zwolenników, ale są i przeciwnicy, którzy podkreślają, że jest niekorzystna dla zdrowia.

Czytaj więcej
Brak snu – skutki, przyczyny. Jak sobie radzić z bezsennością?

Brak snu jest dość powszechnym problemem, z niektórych szacunków wynika, że dotyczy nawet co trzeciego dorosłego człowieka. Jego skutki mogą być bardzo poważne, zarówno dla zdrowia fizycznego, jak i psychicznego. Przeprowadzone na zwierzętach eksperymenty wykazały, że bezsenność prowadzi do śmierci.

Czytaj więcej
Otyłość brzuszna – jaką dietę stosować u kobiet i mężczyzn?

Dieta na otyłość brzuszną powinna być ubogokaloryczna, oparta na podstawowych zasad żywienia, bogata w warzywa, owoce, błonnik pokarmowy. Otyłość brzuszna występuje zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet. Może być przyczyną wielu chorób cywilizacyjnych.

Czytaj więcej
Jak zatrzymać siwienie w młodym wieku? Poznaj przyczyny przedwczesnego siwienia

Siwienie włosów w młodym wieku to proces, na który mają wpływ geny, styl życia, niedobór witamin i substancji odżywczych oraz zaburzenia funkcjonowania tarczycy. W niektórych przypadkach przedwczesnemu siwieniu można zapobiegać lub skutecznie je spowolnić.

Czytaj więcej
Bezdech senny – przyczyny, objawy, rozpoznanie i sposoby leczenia

Bezdech senny to zaburzenia oddechu w czasie snu. Czynnikiem predysponującym do jego powstania jest otyłość. Około 70% osób z bezdechem sennym ma nadmierną masę ciała. W jego leczeniu stosowane są przede wszystkim specjalne aparaty wspomagające proces oddychania. Sprawdź, jak rozpoznać bezdech senny. 

Czytaj więcej
Leczenie stopy cukrzycowej - jak przebiega? Jakie są metody?

Leczenie stopy cukrzycowej jest trudne i wymaga zaangażowania interdyscyplinarnego zespołu specjalistów. Dobór metod terapeutycznych uzależniony jest od skali objawów, a rokowania co do wyleczenia stopy cukrzycowej wzrastają, jeśli interwencja medyczna zostanie wprowadzona na początkowym etapie rozwoju schorzenia.

Czytaj więcej
Choroba Hashimoto – objawy psychiczne. Jak zapalenie tarczycy wpływa na psychikę?

Objawy psychiczne choroby Hashimoto przypominają zaburzenia depresyjne. Początkowo osoba chora smutku, przygnębienia, niezdolności do radości, problemów ze snem i utraty energii nie wiąże z nieprawidłową pracą tarczycy. Wahania nastroju są wskazaniem do wykonania badań hormonalnych.

Czytaj więcej
Czym są modzele na stopie? Jak można je leczyć domowymi sposobami?

Modzele to odciski, które powstają w wyniku nierównomiernego obciążenia stopy. Są żółtawe i miękkie, często wywołują ból. Najczęściej tworzą się na podeszwie stopy, np. na pięcie. Wymagają leczenia, ponieważ mogą prowadzić do stanów zapalnych i w konsekwencji znacznie utrudniać poruszanie się.

Czytaj więcej
10 patentów na zdrowe święta

Święta to  okres radości i beztroski. Czasem jednak przygotowania do Bożego Narodzenia bywają bardzo stresujące. Dodatkowo czas obżarstwa nie sprzyja naszemu zdrowiu... Poznajcie 10 patentów na zdrowe i spokojne święta!

Czytaj więcej