Program 36,6 °C, sezon 5, odc. 1. Ewa Drzyzga rusza do walki o Wasze zdrowie
Fot. Program 36,6, sezon 5, odc. 1
Najzdrowszy i zarazem najciekawszy program zdrowotny rusza już 2 marca o godzinie 18.00 na antenie TVN. Mowa oczywiście o prowadzonym przez Ewę Drzyzgę i prof. Krzysztofa Łabuzka programie 36,6 °C. Co nas czeka? Pora sprawdzić!
Program 36,6 °C pojawi się na ekranach 2 marca 2019 roku po raz piąty (przed nami bowiem piąty sezon). Tak, to kolejna i jeszcze ciekawsza odsłona najzdrowszego programu w Polsce. Co nas czeka? Dużo i jeszcze więcej, ale nie jest to pusta obietnica. Zobaczcie na zapowiedziach:
Zobacz film: Zapowiedź programu 36,6 °C, sezon 5, odcinek 1. Źródło: 36,6
Ewa Drzyzga w wywiadzie dla nas przekonywała, że bardzo chciałaby zachęcić widzów do tego, żeby bardziej o siebie dbali i znacznie częściej się uśmiechali. Oznacza to, że dziennikarka wraz z prowadzącym przygotowała mnóstwo ciekawych porad dla widzów oraz sugestii na temat tego, jak powinni żyć, by cieszyć się dobrym zdrowiem.
Tym razem w produkcji zobaczymy prawdziwy pojedynek organizm kontra infekcja, który będzie komentował Tomasz Zimoch. Ten pojedynek nie będzie wyrównany, ale wszystkiego dowiecie się z programu. Bądźcie z nami 2 marca 2019 roku na TVN o godzinie 18.00:
Zobacz film: Zapowiedź programu 36,6 °C, sezon 5, odcinek 1. Źródło: 36,6
Czego dowiemy się z pierwszego docinka nowego sezonu? Będzie poruszonych dużo zagadnień. Po programie czeka na Was czat z prowadzącym, prof. Łabuzkiem, którego będziecie mogli zapytać o wszystko, co ma związek z zażywaniem antybiotyków. Właśnie temat antybiotykoterapii zostanie poruszony w programie 36,6 już w sobotę o godzinie 18.00.
W ciele każdego z nas żyją bakterie, wirusy, grzyby, które w różnym stopniu wpływają na nasze funkcjonowanie. Najnowsze badania pokazują, że w ciele człowieka znajdują się jeszcze - nieznane dotąd - organizmy. Czym są obeliski i do czego są nam potrzebne?
Priony to groźne białka, które przyczyniają się do rozwoju choroby Creutzfeldta-Jakoba. Najnowsze badania sugerują, że związki te mają swój udział w powstawaniu zmian w mózgu typowych dla schorzeń otępiennych, w tym alzheimera. Jak to możliwe?
Zdrowie uchodzi za najważniejszą wartość. Mimo to z dbaniem o nie mamy spore problemy. Doskonale pokazuje to badanie przeprowadzone wśród mam. Wynika z niego, że kobiety przedkładają dziecko i obowiązki domowe nad swoje samopoczucie i kondycję.
COVID-19 to znacznie więcej niż infekcja układu oddechowego. Lekarze mówią o chorobie ogólnoukładowej, która może wywoływać bardzo groźne powikłania. Aby je wykluczyć lub potwierdzić i wdrożyć odpowiednie leczenie trzeba się przebadać. Co powinny sprawdzić osoby, które przechorowały COVID-19?
Picie alkoholu jest groźne dla zdrowia. Badacze przekonują, że w pewnym wieku sięganie po napoje wyskokowe staje się wyjątkowo niebezpieczne. Kiedy należy go zupełnie odstawić?
O tym, że kawa jest zdrowa i ma korzystny wpływ na nasze zdrowie badacze informowali już wielokrotnie. Najnowsze analizy tylko to potwierdzają i dowodzą, że regularne picie kawy może uchronić przed problemami z wątrobą.
Pora roku ma ogromny wpływ na nasze samopoczucie oraz zdrowie. Zdaniem badaczy zima i niskie temperatury mogą nasilać problemy z układem krążenia. W jaki sposób? Kto powinien szczególnie na siebie uważać?
O tym, że dzieci nie powinny spędzać zbyt dużo czasu przed telewizorem czy innym ekranem badacze informowali już wielokrotnie. Najnowsze badania pokazują, że oglądanie bajek może zaburzać integrację sensoryczną. Co to oznacza w praktyce?
Mimo wielu badań naukowcy wciąż nie potrafią wskazać przyczyny tzw. nagłej śmierci łóżeczkowej. Jednak najnowsza analiza przeprowadzona przez specjalistów ze Stanów Zjednoczonych może to zmienić. Do jakich wniosków doszli eksperci?
Palenie papierosów ma niekorzystny wpływ nie tylko na układ oddechowy czy krążenia. Najnowsze badania pokazują, że nałóg oddziałuje na mózg i sprawia, że narząd staje się coraz mniejszy. Jak to możliwe?