„Polska Szwalnia” wyprodukuje 100 milionów maseczek
Justin Paget/getty images
100 mln maseczek wyprodukowanych w ponad 200 szwalniach tylko do końca czerwca. To założenie projektu "Polska Szwalnia". Produkcję integrować będzie siedmiu dużych producentów odzieży.
„Polska Szwalnia”
„Polska Szwalnia” to projekt zainaugurowany przez prezydenta RP Andrzeja Dudę, wicepremiera oraz ministra rozwoju Jadwiga Emilewicz. Podczas wczoraj konferencji prasowej (16.04) oznajmiono, że inicjatywa ma zapewnić Polakom oraz służbie zdrowia łatwy dostęp do maseczek ochronnych.
Maseczki zostaną uszyte w ponad 200 szwalniach pod przewodnictwem siedmiu polskich producentów odzieży: 4F, LPP, PTAK, Pako Lorente, EM Poland, Rascal Industry oraz Modesta.
Bezpieczeństwo dla wszystkich, praca dla tysięcy osób
To tylko dwie z wielu korzyści projektu. Budowanie potencjału produkcyjnego środków ochronnych w czasie pandemii to jedno z najważniejszych obecnie zadań państwa polskiego.
To polskie firmy korzystające z polskich dostawców. To one zajmą się koordynacją produkcji szwalni, magazynowaniem towaru i jego dystrybucją. Polskie szwalnie wyprodukują kilka mln sztuk maseczek tygodniowo, a dzięki rozwojowi nowych linii produkcyjnych w Stalowej Woli i dodatkowym zleceniom dla polskich firm z Agencji Rozwoju Przemysłu do końca czerwca powstanie 100 mln maseczek
- wyjaśniono podczas wczorajszej konferencji.
Zobacz film: dr Paweł Grzesiowski o tym, jak samodzielnie zrobić maseczkę.
Źródlo: x-news
Autor:
Magdalena Gudowska
Data aktualizacji: 23.04.2020,
Opublikowano: 17.04.2020 r.
Priony to groźne białka, które przyczyniają się do rozwoju choroby Creutzfeldta-Jakoba. Najnowsze badania sugerują, że związki te mają swój udział w powstawaniu zmian w mózgu typowych dla schorzeń otępiennych, w tym alzheimera. Jak to możliwe?
Cukrzyca to poważna choroba, z którą zmaga się coraz więcej osób. Jej najbardziej charakterystycznym objawem jest wysoki poziom glukozy we krwi. Co może o nim świadczyć?
Rak szyjki macicy to choroba, którą w wielu krajach udało się niemal całkowicie wyeliminować. Niestety Polska znajduje się w grupie państw, w których nowotwór wciąż stanowi poważny problem.
W minionym roku odnotowano aż 45-krotny wzrost zachorowań na odrę. W ocenie WHO ten skok spowodowany jest mniejszą liczbą szczepień ochronnych wykonanych w czasie pandemii COVID-19. Czy grozi nam powrót tej niebezpiecznej choroby?
Odra to wyjątkowo niebezpieczna i trochę zapomniana choroba. Niestety rezygnacja ze szczepień ochronnych może sprawić, że choroba wróci. Jak bardzo jest groźna?
Picie alkoholu jest groźne dla zdrowia. Badacze przekonują, że w pewnym wieku sięganie po napoje wyskokowe staje się wyjątkowo niebezpieczne. Kiedy należy go zupełnie odstawić?
Mimo że pandemii już nie ma, to koronawirus SARS-CoV-2 nie zniknął. Wirus mutuje i cały czas stanowi zagrożenie dla naszego zdrowia. Od pewnego czasu najbardziej aktywny jest wariant JN.1. Co o nim wiadomo? Jak bardzo jest niebezpieczny?
Wiele osób uważa, że nic tak nie rozgrzewa w zimie, jak alkohol. Tymczasem sięganie po tego rodzaju trunki, gdy przebywamy na mrozie może być bardzo niebezpieczne. Dlaczego i jakie mogą być tego konsekwencje?
Przybywa małych pacjentów zakażonych wirus RSV. Co gorsza, infekcja bywa na tyle niebezpieczne, że część dzieci wymaga hospitalizacji. Co warto wiedzieć o tym patogenie? Jak rozpoznać, że to właśnie on stoi za chorobą dziecka?