Polka stworzyła aplikację dla osób z chorobą Hashimoto

Fot:GettyImages Shidlovski

Mimo że o chorobach tarczycy mówi się coraz więcej, to wiele osób i tak lekceważy pierwsze niepokojące objawy i trafia do lekarza stosunkowo późno. Jak rozpoznać, że przyczyną problemów ze zdrowiem może być właśnie tarczyca? Jak wspomóc działanie gruczołu, kiedy już wiemy, co nam dolega? W tym może pomóc Hashiona, czy aplikacja stworzona specjalnie dla osób z chorobą Hasimoto.  

Tarczyca to stosunkowo niewielki gruczoł, który ma olbrzymi wpływ na działanie całego organizmu. Wytwarzane przez nią hormony oddziałują na układ nerwowy, wspomagają trawienie, odpowiadają za wzrost kości, wpływają na pracę wątroby oraz rytm serca.

Choroba Hashimoto - co trzeba o niej wiedzieć?

Choroba Hashimoto to rodzaj zapalenia gruczołu. Schorzenie może prowadzić do przejściowej nadczynności, a w konsekwencji do niedoczynności tarczycy. W początkowej fazie choroby pojawia się skłonność do tycia, problemy z koncentracją, zaparcia, zmęczenie, senność, wysuszona skóra, obniżony nastrój czy nawet depresja.

Niestety objawy te nie zawsze łączone są z tarczycą i wielu chorych rozpoczyna właściwe leczenie, kiedy choroba jest już mocno zaawansowana.

Osobom, które podejrzewają u siebie problemy z tarczycą lub już zostały zdiagnozowane, w zapanowaniu nad chorobą może pomóc Hashiomo - aplikacja stworzona przez Ewę Galant, która sama zmaga się z chorobą Hashimoto.  

Jak działa Hashiona?

Aplikacja Hashiona działa jak wirtualna klinika. Endokrynologom oferuje platformę do pracy z ich pacjentami, dostarczając oprogramowania do wideo i audio komunikacji z nimi. Natomiast pacjentom pomaga śledzić symptomy choroby, a także monitorować aktywność fizyczną, dietę oraz ilość przyjmowanych płynów. Aplikacja pozwala wygenerować raport, który ułatwi lekarzowi ocenę skuteczności wprowadzonego leczenia oraz monitorowanie stanu pacjenta.

Dzięki wykorzystaniu sztucznej inteligencji, może zasugerować optymalizację suplementów czy zmianę codziennych nawyków. Program kontroluje także przyjmowanie hormonów oraz monitoruje samopoczucie, jak na przykład poziom stresu. W przyszłości aplikacja będzie miała ułożone specjalne programy wspomagające kontrolę parametrów w celu osiągnięcia stanu remisji choroby, która nie jest uleczalna.

Aplikacja dostarcza użytkownikom także rzetelnych i sprawdzonych informacji na temat samej choroby oraz metod jej leczenia.

W niedalekiej przyszłości Hashiona to także łączenie pacjentów z lekarzami, pakiety holistyczne dla osób świeżo zdiagnozowanych uwzględniające ich indywidualne potrzeby (ułożenie diety, konsultacje ze specjalistami itp.) i sprzedaż produktów afiliacyjnych (np. suplementy diety czy zestawy do pobierania krwi w domu).

Jak skorzystać z aplikacji?

Obecnie aplikacja jest w fazie testów. Osoby, które chcą sprawdzić jej działanie mogą ją pobrać - za darmo - ze strony internetowej: www.hashiona.com. Zrobiło to już ponad 600 osób. 

Zobacz film i dowiedz się wszystkiego o działaniu tarczycy:

Zobacz film: Jak działa tarczyca i jaki mają wpływ na nasze zdrowie hormony tarczycy? Źródło: 36,6

Data aktualizacji: 23.07.2020,
Opublikowano: 23.07.2020 r.

Polecamy

Komentarze (0)

Trwa dodawanie...
Komentarz dodany!
Komentarz nie mógł zostać dodany
Alzheimerem można się zarazić? Niepokojące odkrycie badaczy

Priony to groźne białka, które przyczyniają się do rozwoju choroby Creutzfeldta-Jakoba. Najnowsze badania sugerują, że związki te mają swój udział w powstawaniu zmian w mózgu typowych dla schorzeń otępiennych, w tym alzheimera. Jak to możliwe?  

Czytaj więcej
Te objawy mogą wskazywać na cukrzycę, można je łatwo rozpoznać 

Cukrzyca to poważna choroba, z którą zmaga się coraz więcej osób. Jej najbardziej charakterystycznym objawem jest wysoki poziom glukozy we krwi. Co może o nim świadczyć? 

Czytaj więcej
Rak szyjki macicy, jak się przed nim chronić? W Polsce kobiety umierają z jego powodu codziennie

Rak szyjki macicy to choroba, którą w wielu krajach udało się niemal całkowicie wyeliminować. Niestety Polska znajduje się w grupie państw, w których nowotwór wciąż stanowi poważny problem.  

Czytaj więcej
Kiedy zaszczepić dziecko na odrę? WHO alarmuje, niepokojący wzrost zachorowań

W minionym roku odnotowano aż 45-krotny wzrost zachorowań na odrę. W ocenie WHO ten skok spowodowany jest mniejszą liczbą szczepień ochronnych wykonanych w czasie pandemii COVID-19. Czy grozi nam powrót tej niebezpiecznej choroby? 

Czytaj więcej
Sanepid apeluje: Ruszyły sczepienia przeciw odrze, uzupełnijmy zaległości 

Odra to wyjątkowo niebezpieczna i trochę zapomniana choroba. Niestety rezygnacja ze szczepień ochronnych może sprawić, że choroba wróci. Jak bardzo jest groźna?  

Czytaj więcej
W tym wieku przestań pić alkohol, aby uniknąć demencji. Lekarze potwierdzają

Picie alkoholu jest groźne dla zdrowia. Badacze przekonują, że w pewnym wieku sięganie po napoje wyskokowe staje się wyjątkowo niebezpieczne. Kiedy należy go zupełnie odstawić? 

Czytaj więcej
Nowe objawy COVID-19. To już nie utrata węchu i słuchu. Nowy wariant koronawirusa

Mimo że pandemii już nie ma, to koronawirus SARS-CoV-2 nie zniknął. Wirus mutuje i cały czas stanowi zagrożenie dla naszego zdrowia. Od pewnego czasu najbardziej aktywny jest wariant JN.1. Co o nim wiadomo? Jak bardzo jest niebezpieczny?  

Czytaj więcej
Alkohol na mrozie? To może być śmiertelnie niebezpieczne połączenie 

Wiele osób uważa, że nic tak nie rozgrzewa w zimie, jak alkohol. Tymczasem sięganie po tego rodzaju trunki, gdy przebywamy na mrozie może być bardzo niebezpieczne. Dlaczego i jakie mogą być tego konsekwencje? 

Czytaj więcej
Wirus RSV dominuje w polskich gabinetach, szaleje wśród dzieci i dorosłych 

Przybywa małych pacjentów zakażonych wirus RSV. Co gorsza, infekcja bywa na tyle niebezpieczne, że część dzieci wymaga hospitalizacji. Co warto wiedzieć o tym patogenie? Jak rozpoznać, że to właśnie on stoi za chorobą dziecka?  

Czytaj więcej
Niedobór witaminy B12, może doprowadzić do poważnych konsekwencji 

Witamina B 12 to jedna z ważniejszych substancji, bez których organizm człowieka nie może się obejść. Co może przemawiać za jej niedoborem? 

Czytaj więcej