Po te 5 przekąsek można ze spokojnym sumieniem sięgać w czasie kwarantanny

Getty Images

Po przekąski często sięgamy nie tyle z głodu, co po prostu z nudów.  Poza tym oglądanie filmu, pogawędki przy herbacie czy czytanie książki "smakuje" lepiej, gdy obok nas znajduje się małe co-nieco.

Po co więc warto sięgnąć między posiłkami? Zdecydowanie polecamy wybierać zdrowe przekąski. Niemniej biorąc pod uwagę aktualną sytuację na świecie, dobrze jest przyłożyć większą wagę do tego, co właściwie trafia na nasz talerz, czy też do miski. Czekolada, ciastka czy cukierki są smaczne, ale niestety nie działają korzystnie ani na obwód naszej talii, ani na stan zdrowia. A gdy do tych pustych kalorii dodamy jeszcze małą aktywność ruchową, wynikającą z ograniczeń nałożonych na społeczeństwo przez rząd (zakaz wychodzenia na zewnątrz, nakaz zostawania w domu), stworzymy przepis na sylwetkową katastrofę. Zresztą brak ruchu i cukier będą także rodzicami brzydkiej cery i oklapniętych, pozbawionych blasku włosów. Jak więc brzmi zdrowe i smaczne rozwiązanie?

1. Chipsy warzywne

Możesz je zrobić na przykład z jarmużu. Jak je wykonać? Wystarczy, że rozłożysz liście na blasze, polejesz je dwiema łyżeczkami oliwy i doprawisz szczyptą soli. Następnie wrzucisz je do piekarnika, rozgrzanego do 190 stopni, na około 10 min. Gwarantujemy, że szybko zapomnisz o klasycznych chrupkach i uzależnisz się od smaku chipsów z jarmużu!

2. Suszone lub świeże owoce

To najlepsza alternatywa dla żelek czy innych słodkich produktów. Pamiętaj tylko, że owoce mają w sobie cukier, a więc najlepiej spożywać je w ciągu dnia. Dobrze jest także mimo wszystko zachować umiar.

3. Świeże warzywa z guacamole lub hummusem

To rewelacyjna opcja, dla tych, którzy nie potrafią rozróżnić głodu fizycznego od emocjonalnego. Warzywa są niskokaloryczne, a dodatkowo zawierają duże dawki błonnika, które w razie potrzeby szybko i na długo napełnią żołądek. Chrupanie surowych warzyw urozmaicić możesz różnymi sosami – na przykład guacamole albo hummusem.

4. Deser z mleczka kokosowego, nasion chia i migdałów

Zdrowi i smacznie – czego chcieć więcej? Cóż, może tylko szybkiego wykonania. Jak więc zrobić tego typu deser? Wystarczy, że przelejesz mleczko kokosowe do miseczki, dodasz do niej nasiona chia i wstawisz mieszankę na kilka godzin do lodówki. Po wyjęciu dorzuć do naczynia migdały lub inne orzechy.

5. Chlebek bananowy

Choć z nazwy przywołuje w pierwszej kolejności pieczywo, tak naprawdę jest po prostu ciastem. I jeśli zamienisz mąkę pszenną na zbożową i biały cukier na brązowy, uzyskasz bardzo pożywny i wartościowy posiłek. Gwarantujemy, że rewelacyjnie skomponuje się on z kubkiem gorącej herbaty!

Zobacz film: Jak poradzić sobie psychicznie z izolacją?

Źródło: Dzień Dobry TVN

Data aktualizacji: 08.04.2020,
Opublikowano: 07.04.2020 r.

Polecamy

Komentarze (0)

Trwa dodawanie...
Komentarz dodany!
Komentarz nie mógł zostać dodany
Alzheimerem można się zarazić? Niepokojące odkrycie badaczy

Priony to groźne białka, które przyczyniają się do rozwoju choroby Creutzfeldta-Jakoba. Najnowsze badania sugerują, że związki te mają swój udział w powstawaniu zmian w mózgu typowych dla schorzeń otępiennych, w tym alzheimera. Jak to możliwe?  

Czytaj więcej
Te objawy mogą wskazywać na cukrzycę, można je łatwo rozpoznać 

Cukrzyca to poważna choroba, z którą zmaga się coraz więcej osób. Jej najbardziej charakterystycznym objawem jest wysoki poziom glukozy we krwi. Co może o nim świadczyć? 

Czytaj więcej
Rak szyjki macicy, jak się przed nim chronić? W Polsce kobiety umierają z jego powodu codziennie

Rak szyjki macicy to choroba, którą w wielu krajach udało się niemal całkowicie wyeliminować. Niestety Polska znajduje się w grupie państw, w których nowotwór wciąż stanowi poważny problem.  

Czytaj więcej
Kiedy zaszczepić dziecko na odrę? WHO alarmuje, niepokojący wzrost zachorowań

W minionym roku odnotowano aż 45-krotny wzrost zachorowań na odrę. W ocenie WHO ten skok spowodowany jest mniejszą liczbą szczepień ochronnych wykonanych w czasie pandemii COVID-19. Czy grozi nam powrót tej niebezpiecznej choroby? 

Czytaj więcej
Sanepid apeluje: Ruszyły sczepienia przeciw odrze, uzupełnijmy zaległości 

Odra to wyjątkowo niebezpieczna i trochę zapomniana choroba. Niestety rezygnacja ze szczepień ochronnych może sprawić, że choroba wróci. Jak bardzo jest groźna?  

Czytaj więcej
W tym wieku przestań pić alkohol, aby uniknąć demencji. Lekarze potwierdzają

Picie alkoholu jest groźne dla zdrowia. Badacze przekonują, że w pewnym wieku sięganie po napoje wyskokowe staje się wyjątkowo niebezpieczne. Kiedy należy go zupełnie odstawić? 

Czytaj więcej
Nowe objawy COVID-19. To już nie utrata węchu i słuchu. Nowy wariant koronawirusa

Mimo że pandemii już nie ma, to koronawirus SARS-CoV-2 nie zniknął. Wirus mutuje i cały czas stanowi zagrożenie dla naszego zdrowia. Od pewnego czasu najbardziej aktywny jest wariant JN.1. Co o nim wiadomo? Jak bardzo jest niebezpieczny?  

Czytaj więcej
Alkohol na mrozie? To może być śmiertelnie niebezpieczne połączenie 

Wiele osób uważa, że nic tak nie rozgrzewa w zimie, jak alkohol. Tymczasem sięganie po tego rodzaju trunki, gdy przebywamy na mrozie może być bardzo niebezpieczne. Dlaczego i jakie mogą być tego konsekwencje? 

Czytaj więcej
Wirus RSV dominuje w polskich gabinetach, szaleje wśród dzieci i dorosłych 

Przybywa małych pacjentów zakażonych wirus RSV. Co gorsza, infekcja bywa na tyle niebezpieczne, że część dzieci wymaga hospitalizacji. Co warto wiedzieć o tym patogenie? Jak rozpoznać, że to właśnie on stoi za chorobą dziecka?  

Czytaj więcej
Niedobór witaminy B12, może doprowadzić do poważnych konsekwencji 

Witamina B 12 to jedna z ważniejszych substancji, bez których organizm człowieka nie może się obejść. Co może przemawiać za jej niedoborem? 

Czytaj więcej