Piwo wycofane ze sprzedaży. Możliwa obecność szkła w butelkach
Fot. Hero Images / Getty Images
Główny Inspektorat Sanitarny ostrzega przed wadliwymi butelkami piwa Stella Artois, w których mogą znajdować się małe odłamki szkła. Producent wycofuje partie produktu ze sprzedaży.
Piwo Stella Artois może być zanieczyszczone w związku z wadą zielonych butelek polegającą na możliwym odłamaniu się małych fragmentów szkła przy otwarciu kapsla i przedostania się ich do piwa. Producent wycofuje ze sprzedaży wadliwe butelki z piwem. Mowa o produktach dostarczonych do Polski w okresie styczeń-marzec 2018 roku.
Data minimalnej trwałości
Kod produkcyjny
Znacznik czasu
18/01/19
52
22.00-23:59
19/01/19
52
00:00-23.59
20/01/19
52
00:00-01:00
15/02/19
49
01:00-23:00
06/03/19
49
11:00-23:59
07/03/19
49
00:00-23.59
08/03/19
49
00:00-01:00
Butelki dotknięte wadą wyprodukowane zostały przez zewnętrznego dostawcę producenta piwa, czyli firmy Anheuser-Busch InBev. Za dystrybucję piwa na polskim rynku odpowiedzialna jest firma UDH Sp. z o.o., która wydała specjalne oświadczenie:
Stella Artois powiadomiła właściwe organy regulacyjne i podejmuje działania wspólnie ze swoimi dystrybutorami, aby produkty nie były sprzedawane i aby wycofać z punktów sprzedaży detalicznej wszystkie butelki z określonymi kodami i datami.
Dystrybutor podkreśla także, że dla konsumentów piwa, którzy kupili wadliwy produkt przewidziana jest rekompensata. Z kolei Główny Inspektorat Sanitarny ostrzega przed możliwymi negatywnymi skutkami zdrowotnymi picia piwa z wadliwych butelek.
Błonnik pokarmowy jest cennym wsparciem dla całego organizmu, ponieważ poprawia pracę jelit, zmniejsza poziom cholesterolu i optymalizuje poziom cukru we krwi. W tym artykule dzielimy się przydatną wiedzą na temat prozdrowotnych właściwości błonnika oraz produktów, które go zawierają.
Po 50. roku życia gorzej działają nasze narządy, a niektóre procesy zachodzące w organizmie spowalniają. Na szczęście dzięki odpowiedniemu stylowi życia, a zwłaszcza diecie można temu zaradzić. Szczególnie cenne jest jedzenie porów. Dlaczego?
Ciągły apetyt może się pojawić z bardzo wielu powodów. Często jest wynikiem nadmiernego stresu. Jak można sobie poradzić z potrzebą ciągłego sięgania po jedzenie?
Krupnik to jedna z najbardziej popularnych zup. Choć ma tyle samo zwolenników, co przeciwników to stanowi jedno ze zdrowszych dań w rodzimej kuchni. Dlaczego warto jeść krupnik?
Witamina D3 jest wyjątkowym związkiem chemicznym, gdyż w organizmie działa podobnie do hormonów. Jest typem witaminy D, który możemy przyjmować poprzez odżywianie oraz jako suplement diety. Zarówno jej niedobór, jak i nadmiar jest szkodliwy dla naszego organizmu.
Mówi się, że śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Znaczenie ma nie tylko to, co, ale i o której godzinie zjemy. Kiedy jest najlepsza pora na śniadanie?
Witamina B6 jest niezbędna do prawidłowego działania organizmu. Wspomaga przyswajanie żelaza oraz magnezu. Ma również wpływ na funkcjonowanie układu nerwowego. Gdzie jej szukać i co może świadczyć o jej niedoborze?
Leczenie cukrzycy nie ogranicza się tylko do przyjmowania leków. Konieczna jest także zmiana stylu życiu i diety. Zdaniem badaczy szczególnie cennym warzywem dla diabetyków jest okra. Jakie ma właściwości?
Adaptogeny to rośliny, które mają korzystny wpływ na działanie organizmu. W jaki sposób oddziałują na ciało człowieka i gdzie szukać tych wartościowych substancji?