Twój test na koronawirusa dał wynik ujemny? Od teraz oznacza to automatyczne zwolnienie z kwarantanny. Taki zapis znalazł się w noweli rozporządzenia Ministerstwa Zdrowia.
Ujemny test na koronawirusa automatycznie zwalnia z kwarantanny
Jeśli zostanie wykonany tobie test na obecność SARS-CoV-2 w orgazmie i da on ujemny wynik, otrzymasz automatyczne zwolnienie z kwarantanny. Jest to nowa zasada, którą wprowadza się do rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie chorób zakaźnych powodujących powstanie obowiązku hospitalizacji, izolacji lub izolacji w warunkach domowych oraz obowiązku kwarantanny lub nadzoru epidemiologicznego. Dodajmy, że jeśli u danej osoby zostanie potwierdzona infekcja koronawirusem, będzie ona musiała przebywać na kwarantannie, aż do momentu uzyskania pierwszego negatywnego testu ( do tej pory należało mieć trzy ujemne wyniki). Oczywiście kwarantanna wciąż obowiązuje tych, którzy mieli bezpośredni kontakt z zarażonym i trwa ona nie dłużej niż 14 dni.
Aktualnie w naszym kraju zdiagnozowano 30 701 przypadków zakażeń SARS-CoV-2, z czego 1 286 osób zmarło, a 14 921 pacjentów uznano za zdrowych. I choć nowych zachorowań wciąż przybywa, polski rząd krok po kroku odmraża gospodarkę. Jak więc trzeba się zachowywać, by zminimalizować ryzyko zainfekowania koronawirusem? Bardzo istotne jest utrzymanie społecznego dystansu (minimum 1,5 metra), a także odpowiednia higiena dłoni. Warto także dezynfekować ekrany telefonów, klucze, klamki, podłogi czy blaty.
Priony to groźne białka, które przyczyniają się do rozwoju choroby Creutzfeldta-Jakoba. Najnowsze badania sugerują, że związki te mają swój udział w powstawaniu zmian w mózgu typowych dla schorzeń otępiennych, w tym alzheimera. Jak to możliwe?
Cukrzyca to poważna choroba, z którą zmaga się coraz więcej osób. Jej najbardziej charakterystycznym objawem jest wysoki poziom glukozy we krwi. Co może o nim świadczyć?
Rak szyjki macicy to choroba, którą w wielu krajach udało się niemal całkowicie wyeliminować. Niestety Polska znajduje się w grupie państw, w których nowotwór wciąż stanowi poważny problem.
W minionym roku odnotowano aż 45-krotny wzrost zachorowań na odrę. W ocenie WHO ten skok spowodowany jest mniejszą liczbą szczepień ochronnych wykonanych w czasie pandemii COVID-19. Czy grozi nam powrót tej niebezpiecznej choroby?
Odra to wyjątkowo niebezpieczna i trochę zapomniana choroba. Niestety rezygnacja ze szczepień ochronnych może sprawić, że choroba wróci. Jak bardzo jest groźna?
Picie alkoholu jest groźne dla zdrowia. Badacze przekonują, że w pewnym wieku sięganie po napoje wyskokowe staje się wyjątkowo niebezpieczne. Kiedy należy go zupełnie odstawić?
Mimo że pandemii już nie ma, to koronawirus SARS-CoV-2 nie zniknął. Wirus mutuje i cały czas stanowi zagrożenie dla naszego zdrowia. Od pewnego czasu najbardziej aktywny jest wariant JN.1. Co o nim wiadomo? Jak bardzo jest niebezpieczny?
Wiele osób uważa, że nic tak nie rozgrzewa w zimie, jak alkohol. Tymczasem sięganie po tego rodzaju trunki, gdy przebywamy na mrozie może być bardzo niebezpieczne. Dlaczego i jakie mogą być tego konsekwencje?
Przybywa małych pacjentów zakażonych wirus RSV. Co gorsza, infekcja bywa na tyle niebezpieczne, że część dzieci wymaga hospitalizacji. Co warto wiedzieć o tym patogenie? Jak rozpoznać, że to właśnie on stoi za chorobą dziecka?
Anonymous 29.03.2021r.
Automat z sanepidu ma jednak za zadanie ustanowić kwarantannę dla osoby który ma ujemny wynik testu