Małgorzata Rozenek-Majdan o ciążowych obawach związanych z pandemią
Instagram @m_rozenek
Małgorzata Rozenek-Majdan w programie "36,6" opowiedziała Ewie Drzyzdze o swoich ciążowych obawach związanych z ograniczeniami, wynikającymi z epidemią koronawirusa. Czego gwiazda boi się najbardziej?
O to, by po raz trzeci zostać mamą walczyła długo. Dziś bitwę o szczęśliwe macierzyństwo ma już prawie za sobą. Małgorzata Rozenek-Majdanna początku czerwca tego roku przywita swojego trzeciego syna. I choć planowała poród rodzinny, obecna sytuacja na świecie, prawdopodobnie pokrzyżuje jej i Radosławowi plany.
Ja mam termin na początku czerwca i cały czas żywimy nadzieję, że uda się jakoś ustabilizować tę sytuację na świecie, szczególnie w Polsce, żeby można było to zrobić. Przygotowujemy jednak już się powoli do ewentualności, że chyba może być tak, że będziemy rozdzieleni w tym szczególnym dniu.
Dziś Małgosia wraz z mężem i dziećmi przebywa na wsi. Wyjechała, by maksymalnie zminimalizować możliwość kontaktu z innymi ludźmi. Na ten moment czuje się bardzo dobrze, a jej ciąża nie jest zagrożona. Jedyne obawy jakie ma to psychiczne, związane z małą dostępnością do medycyny w zaistniałej sytuacji.
Praca oddziałów ginekologiczno-położniczych a koronawirus
Przypomnijmy, że kobiety w ciąży również są w grupie osób, dla których koronawirus jest niebezpieczny. Ponadto w związku z zaistniałą sytuacją cccMinisterstwo Zdrowia wprowadziło szczególne zasady funkcjonowania oddziałów ginekologiczno-położniczych. Z oświadczenia resortu wiadomo, że na tę chwilę zabroniono odwiedzin, a także organizacji porodów rodzinnych. Poza tym, w przypadku wcześniaków, rodzice nie mogą być razem ze swoją pociechą. Świeżo-upieczone mamy mogą mieć kontakt z rodziną jedynie za pośrednictwem własnych sprzętów elektronicznych.
Źródło: 36,6
Autor:
Joanna Andrzejewska
Data aktualizacji: 24.04.2020,
Opublikowano: 21.03.2020 r.
Priony to groźne białka, które przyczyniają się do rozwoju choroby Creutzfeldta-Jakoba. Najnowsze badania sugerują, że związki te mają swój udział w powstawaniu zmian w mózgu typowych dla schorzeń otępiennych, w tym alzheimera. Jak to możliwe?
Cukrzyca to poważna choroba, z którą zmaga się coraz więcej osób. Jej najbardziej charakterystycznym objawem jest wysoki poziom glukozy we krwi. Co może o nim świadczyć?
Rak szyjki macicy to choroba, którą w wielu krajach udało się niemal całkowicie wyeliminować. Niestety Polska znajduje się w grupie państw, w których nowotwór wciąż stanowi poważny problem.
W minionym roku odnotowano aż 45-krotny wzrost zachorowań na odrę. W ocenie WHO ten skok spowodowany jest mniejszą liczbą szczepień ochronnych wykonanych w czasie pandemii COVID-19. Czy grozi nam powrót tej niebezpiecznej choroby?
Odra to wyjątkowo niebezpieczna i trochę zapomniana choroba. Niestety rezygnacja ze szczepień ochronnych może sprawić, że choroba wróci. Jak bardzo jest groźna?
Picie alkoholu jest groźne dla zdrowia. Badacze przekonują, że w pewnym wieku sięganie po napoje wyskokowe staje się wyjątkowo niebezpieczne. Kiedy należy go zupełnie odstawić?
Mimo że pandemii już nie ma, to koronawirus SARS-CoV-2 nie zniknął. Wirus mutuje i cały czas stanowi zagrożenie dla naszego zdrowia. Od pewnego czasu najbardziej aktywny jest wariant JN.1. Co o nim wiadomo? Jak bardzo jest niebezpieczny?
Wiele osób uważa, że nic tak nie rozgrzewa w zimie, jak alkohol. Tymczasem sięganie po tego rodzaju trunki, gdy przebywamy na mrozie może być bardzo niebezpieczne. Dlaczego i jakie mogą być tego konsekwencje?
Przybywa małych pacjentów zakażonych wirus RSV. Co gorsza, infekcja bywa na tyle niebezpieczne, że część dzieci wymaga hospitalizacji. Co warto wiedzieć o tym patogenie? Jak rozpoznać, że to właśnie on stoi za chorobą dziecka?