Laser emerge - jak działa i jakie zabiegi wykonuje się z jego pomocą?

Fot: puhhha / gettyimages.com

Laser emerge to rodzaj lasera frakcyjnego. Zabieg z jego użyciem wykonuje się w gabinetach medycyny estetycznej. Jak działa laser? Jakie rezultaty daje zabieg i kiedy warto go wykonać? 

Zabieg z zakresu medycyny estetycznej z wykorzystaniem lasera frakcyjnego emerge ma na celu odmłodzić skórę. Nadać jej gładkości, elastyczności i jędrności. Laser doskonale radzi sobie nie tylko ze zmianami na skórze, które pojawiają się na niej wraz wiekiem. Laser pomaga zredukować przebarwienia, zmiany trądzikowe, a także cellulit.

Laser emerge - jak wygląda zabieg?

Laser generuje mikrowiązki światła, które wnikają w skórę nie głębiej niż 1,5 mm. Wiązka uszkadza wybrane obszary naskórka i skóry właściwej, dzięki czemu skoagulowane złogi komórek zostają rozbite, a na ich miejscu pojawia się zdrowa tkanka. Im głębiej wnika wiązka lasera, tym więcej zdrowych i nowych tkanek powstaje.

Laser emerge uszkadza wybrane tkanki, ale jednocześnie pobudza produkcję kolagenu i nie narusza ciągłości naskórka. Zabieg można przeprowadzić nie tylko na twarzy, ale na całym ciele.

Laser emerge - Kiedy warto wykonać zabieg?

Zabieg ma przede wszystkim odmłodzić skórę, dlatego polecany jest tym osobom, które chcą się pozbyć zmarszczek (w szczególności kurzych łapek). Laser emerge doskonale poprawia elastyczność skóry. Dzięki niemu skóra staje się gładsza oraz bardziej jędrna. Laser pomaga zredukować przebarwienia, zmiany po trądziku, blizny, a także skutecznie rozprawia się cellulitem.

Najlepsze efekty daje seria zabiegów. Zaleca się, aby wykonać 4-6 zabiegów w dwutygodniowych odstępach. W przypadku usuwania blizn konieczne może być wykonanie 10 zabiegów.

Trzeba mieć na uwadze, że zarówno w trakcie, jak i po zabiegu może pojawić się dyskomfort. Dla niektórych osób zabieg zbyt bolesny. W takich sytuacjach lekarz podaje znieczulenie.

Jak zbudowana jest skóra? Dowiesz się tego z filmu:

Zobacz film: Budowa i funkcje skóry Źródło: 36,6

Laser emerge - jak się przygotować?

Do zabiegu nie trzeba się specjalnie przygotowywać. Jednak przed wykonaniem zabiegu konieczna jest wizyta u specjalisty z zakresu medycyny estetycznej, który w oparciu o wywiad stwierdzi czy nie ma przeciwwskazań do jego wykonania. 

Laser emerge - przeciwwskazania

Zabieg z wykorzystaniem lasera emerge nie może być wykonany u wszystkich chętnych. Przeciwwskazaniami do zabiegu są:

  • infekcja bakteryjna lub wirusowa;
  • stany zapalny skóry oraz choroby skóry (łuszczyca, atopowe zapalenie skóry, fotodermatozy, opryszczka oraz nowotwory skóry);
  • skłonność do tworzenia się bliznowców;
  • przerwanie ciągłości skóry w miejscu, w którym ma zostać wykonany zabieg;
  • przyjmowanie niektórych leków (m.in. retinoidy, steroidy, antybiotyki, antydepresanty) oraz stosowanie ziół światłouczulających (dziurawiec, nagietek, skrzyp);
  • opalenizna lub stosowanie kremów samoopalających;
  • peeling wykonany 14 dni przed zabiegiem;
  • karmienie piersią i ciążą;
  • obniżona odporność;
  • przebyte drgawki wywołane oddziaływaniem światła.

Zabiegu z użyciem lasera nie wykonuje się także u osób, które przeszły zabieg wypełnienia zmarszczek kwasem hialuronowym (muszą minąć co najmniej 4 tygodnie) lub toksyną botulinową (muszą minąć minimum 2 tygodnie).

Skąd się biorą przebarwienia na skórze? Odpowiedź znajdziesz w filmie:

Zobacz film: Przebarwienia na skórze – czym są, co je powoduje? Źródło: Dzień Dobry TVN

Laser emerge - jak dbać o skórę po zabiegu? 

Po samym zabiegu może pojawić się obrzęk oraz zaczerwienie, które powinny ustąpić samoistnie po upływie maksymalnie trzech dni od zabiegu. Skóra po zabiegu może być sucha i swędzieć. Dolegliwości będą stopniowo ustępowały. Dodatkowo po zabiegu należy:

  • stosować specjalistyczne kremy ochronne; 
  • unikać wystawiania skóry na działanie promieni słonecznych przez ok. 2 tygodnie;
  • unikać intensywnego wysiłku fizycznego przez trzy dni od zabiegu oraz nie korzystać sauny;
  • unikać dotykania partii skóry, na której wykonano zabieg;
  • powstrzymać się od usuwania strupów, które mogą pojawić się na skórze po zabiegu, muszą ulec samoistnemu złuszczeniu;
  • powstrzymać się od stosowania preparatów złuszczających przez ok. 2 tygodnie od zabiegu;
  • dbać o higienę partii ciała, na której wykonano zabieg (tj. nie dotykać skóry brudnymi rękami, ograniczyć kontakt ze zwierzętami, nosić czystą odzież i korzystać z czystego ręcznika).
Data aktualizacji: 21.02.2020,
Opublikowano: 21.02.2020 r.

Polecamy

Komentarze (0)

Trwa dodawanie...
Komentarz dodany!
Komentarz nie mógł zostać dodany
Peeling kawitacyjny – na czym polega, jakie daje rezultaty i kiedy można go stosować

Peeling kawitacyjny to sposób na dogłębne oczyszczenie skóry twarzy. Jest przy tym delikatny i nie podrażnia skóry. Do zalet peelingu kawitacyjnego należą usunięcie ze skóry zrogowaciałego naskórka i zanieczyszczeń, stymulacja odnowy komórek oraz poprawa nawodnienia skóry.  

Czytaj więcej
Na czy polega lifting rzęs? Opinie, efekty, bezpieczeństwo

Lifting rzęs to zabieg, który pozwala na semipermanentne podniesienie i podkręcenie włosków. Polecany jest on zwłaszcza kobietom o prostych, niesfornych i krótkich rzęsach, odpornych na działanie zalotki i maskary.

Czytaj więcej
Skóra dojrzała – jak ją pielęgnować i jakich kosmetyków używać

Określenie „cera dojrzała” dotyczy skóry z zauważalnymi objawami utraty kolagenu, elastyny i wody. Pojawia się na niej coraz więcej głębokich zmarszczek, nie tylko wokół oczu i ust, ale także na policzkach i czole. Sprawdź, co możesz zrobić, aby poprawić wygląd cery po 40. roku życia.

Czytaj więcej
Liposukcja – milowy krok na drodze do wymarzonej sylwetki

Mimo iż liposukcja nie jest metodą leczenia otyłości, to w innych przypadkach często staje się jedynym, skutecznym sposobem umożliwiającym precyzyjne pozbycie się nadmiaru tkanki tłuszczowej. Sprawdź, dla kogo przeznaczony jest zabieg, jak przebiega i jakie efekty można uzyskać dzięki liposukcji.

Czytaj więcej
Jak komórki macierzyste przywracają młodość?

Czytaj więcej
Liposukcja ultradźwiękowa – jakie są efekty zabiegu i ile razy należy go powtórzyć?

Liposukcja ultradźwiękowa jest alternatywą dla chirurgicznych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. To nieinwazyjna metoda redukująca złogi tłuszczowe i cellulit. Nie należy jednak jej traktować jako sposób na zmniejszenie masy ciała, ponieważ jej celem jest wyszczuplenie, a nie walka z nadwagą.

Czytaj więcej
Odsysanie tłuszczu z brzucha – opis zabiegu i przebieg pooperacyjny

Odsysanie tłuszczu z brzucha, ud czy twarzy to zabieg, który pozwala na modelowanie kształtu sylwetki i usuwanie wad estetycznych. Nie jest to jednak metoda leczenia otyłości czy znacznej nadwagi. Sposobem na redukcję tkanki tłuszczowej mogą też być inne, mniej inwazyjne procedury.

Czytaj więcej
Retinoidy zalecane przez dermatologów - efekty stosowania i skutki uboczne

Retinoidy to kwasowe pochodne witaminy A (retinolu). Są polecane przez dermatologów ze względu na wiele korzyści, jakie niosą przy pielęgnacji skóry. Należy jednak pamiętać, że w niektórych przypadkach mogą wystąpić skutki uboczne.

Czytaj więcej
Klinika bez tajemnic. Kto pojawi się w kolejnym odcinku?

Klinika bez tajemnic nie tylko pokazuje pracę i życie kliniki od kuchni. Program przede wszystkim pomaga bohaterom pozbyć się mankamentów urody i odzyskać wiarę we własne możliwości. Komu specjaliści z kliniki dr. Marcina Ambroziaka pomogą w 8.odcinku?

Czytaj więcej
Rekonwalescencja i rehabilitacja po mastektomii. Jakie ćwiczenia trzeba wykonywać?

Rehabilitacja po mastektomii jest bardzo ważna, ponieważ zapobiega skutkom zabiegu, m.in. zanikom mięśni i obrzękom limfatycznym. Jej celem jest także zwiększenie ruchomości w stawach i zmniejszenie dolegliwości bólowych. Ćwiczenia po mastektomii należy rozpocząć już w pierwszej dobie po zabiegu.

Czytaj więcej