Kwestionariusz zdrowia prof. Krzysztofa Łabuzka. Jak współprowadzący program 36,6°C dba o swoje zdrowie?
Fot: Iwona Lisowksa (1)
Profesor Krzysztof Łabuzek to świetny specjalista, który wspólnie z Ewą Drzyzgą prowadzi program 36,6°C. Jak dba o swoje zdrowie? Czy jest badanie, którego szczególnie się obawia? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie w naszym kwestionariuszu!
Zdrowie jest dla mnie cenne.
Moja ulubiona aktywność fizyczna to jazda na motocyklu crossowym.
Chciałbym zmienić (związane ze zdrowiem) wielkość moich mięśni.
Na udział w programie 36,6 zdecydowałem się bo Ewa mnie namówiła.
Badanie, którego najbardziej się obawiam tobadanie krwi.
Mój patent na zdrowie to chodzić ciągle głodnym.
Moje najtrudniejsze zadanie zawodowe to specjalizacja z interny.
Program 36,6°C wraca na antenę stacji TVN po wakacyjnej przerwie! Premierowy odcinek będziecie mogli obejrzeć już w sobotę, 7 września, o godzinie 18.00!
Jak powstaje program 36,6°C? Dowiecie się tego z filmu:
Zobacz film: Jak powstaje program 36,6? Źródło: 36,6
Autor:
Redakcja TVN
Data aktualizacji: 06.09.2019,
Opublikowano: 30.08.2019 r.
Zmiana czasu z letniego na zimowy odbywa się zawsze w ostatni weekend października - w 2023 r. dzień zmiany czasu wypada z soboty 28.10 na niedzielę 29.10. W nocy przesuwamy zegarki o godzinę do tyłu, czyli z 3.00 na 2.00. Zmiana czasu ma wielu zwolenników, ale są i przeciwnicy, którzy podkreślają, że jest niekorzystna dla zdrowia.
Brak snu jest dość powszechnym problemem, z niektórych szacunków wynika, że dotyczy nawet co trzeciego dorosłego człowieka. Jego skutki mogą być bardzo poważne, zarówno dla zdrowia fizycznego, jak i psychicznego. Przeprowadzone na zwierzętach eksperymenty wykazały, że bezsenność prowadzi do śmierci.
Dieta na otyłość brzuszną powinna być ubogokaloryczna, oparta na podstawowych zasad żywienia, bogata w warzywa, owoce, błonnik pokarmowy. Otyłość brzuszna występuje zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet. Może być przyczyną wielu chorób cywilizacyjnych.
Siwienie włosów w młodym wieku to proces, na który mają wpływ geny, styl życia, niedobór witamin i substancji odżywczych oraz zaburzenia funkcjonowania tarczycy. W niektórych przypadkach przedwczesnemu siwieniu można zapobiegać lub skutecznie je spowolnić.
Bezdech senny to zaburzenia oddechu w czasie snu. Czynnikiem predysponującym do jego powstania jest otyłość. Około 70% osób z bezdechem sennym ma nadmierną masę ciała. W jego leczeniu stosowane są przede wszystkim specjalne aparaty wspomagające proces oddychania. Sprawdź, jak rozpoznać bezdech senny.
Leczenie stopy cukrzycowej jest trudne i wymaga zaangażowania interdyscyplinarnego zespołu specjalistów. Dobór metod terapeutycznych uzależniony jest od skali objawów, a rokowania co do wyleczenia stopy cukrzycowej wzrastają, jeśli interwencja medyczna zostanie wprowadzona na początkowym etapie rozwoju schorzenia.
Objawy psychiczne choroby Hashimoto przypominają zaburzenia depresyjne. Początkowo osoba chora smutku, przygnębienia, niezdolności do radości, problemów ze snem i utraty energii nie wiąże z nieprawidłową pracą tarczycy. Wahania nastroju są wskazaniem do wykonania badań hormonalnych.
Modzele to odciski, które powstają w wyniku nierównomiernego obciążenia stopy. Są żółtawe i miękkie, często wywołują ból. Najczęściej tworzą się na podeszwie stopy, np. na pięcie. Wymagają leczenia, ponieważ mogą prowadzić do stanów zapalnych i w konsekwencji znacznie utrudniać poruszanie się.
Święta to okres radości i beztroski. Czasem jednak przygotowania do Bożego Narodzenia bywają bardzo stresujące. Dodatkowo czas obżarstwa nie sprzyja naszemu zdrowiu... Poznajcie 10 patentów na zdrowe i spokojne święta!