Krem CC – koloryzujący kosmetyk pielęgnujący. Właściwości kremu CC

Fot.: ALDECAstudio / stock.adobe.com

Krem CC maskuje niedoskonałości, a jednocześnie jest lżejszy niż podkład. Daje naturalne wykończenie, ma delikatny kolor i działa pielęgnująco. To połączenie podkładu z kremem doskonale wpisuje się w zapotrzebowanie skóry zarówno młodej, jak i dojrzałej.

Kremy BB szturmem zdobyły światowy rynek kosmetyczny jako alternatywa dla ciężkich podkładów. Połączenie właściwości maskujących z pielęgnacyjnymi to odpowiedź na zapotrzebowanie na produkty wyglądające lekko i naturalnie. Kremy CC kierowane są do kobiet poszukujących lekkich produktów maskujących niedoskonałości i wyrównujących kolor cery. Krem CC to połączenie podkładu, korektora i kremu pielęgnacyjnego.

Krem CC: co to znaczy?

CC to skrót od nazw: color and cream, color and correct, color and care. W założeniu jest to produkt maskujący trądzik, blizny, popękane naczynka, zaczerwienienia, plamy pigmentacyjne, plamy posłoneczne, znamiona. Podkład CC to współczesna wersja połączenia podkładu i kremu, która wyklucza rolowanie się produktu na twarzy, tworzy delikatną powłokę koloryzującą. Wyróżnia się delikatną formułą i aksamitnym, jedwabistym wykończeniem. Dzięki lekkiej konsystencji może być z łatwością nakładany palcami jak krem pielęgnujący.

Czy można pozbyć się trądziku? Odpowiedź znajdziesz w filmie:

Zobacz film: Trądzik jako choroba. Źródło: Dzień Dobry TVN.

Krem CC – działanie

Krem CC ma następujące właściwości:

  • jest delikatny, nie tworzy efektu maski i ciastka na twarzy, a raczej wtapia się w skórę, naturalnie ją przyciemniając i maskując przebarwienia
  • dobrze kryje nawet trudne niedoskonałości, przebarwienia i blizny
  • zapewnia skórze delikatny, lekki efekt wykończenia i miękkość
  • szybko się wchłania i nie tworzy plam i zacieków
  • może być stosowany jako baza pod pokład docelowy
  • nie wyciera się i nie pozostawia plam na ubraniach
  • doskonały dla skóry naczynkowej. Krem CC zielony poradzi sobie z zakryciem zaczerwienień i rozległych pajączków. Krem CC na zaczerwienienia powinien mieć w składzie wyciągi roślinne, które dodatkowo wzmocnią naczynia krwionośne i zapobiegną ich dalszemu pękaniu.

Krem CC sprawdza się na różnych cerach. Podstawowa wersja kremu CC skierowana jest do właścicielek skóry przesuszonej, suchej i normalnej. Kobiety mające cerę tłustą i trądzikową powinny postawić na krem CC matujący. Docelowo jednak nie jest to produkt, który poradzi sobie z łojotokiem i nadmiernym błyszczeniem skóry. Kremy CC nie poradzą sobie z przykryciem ciężkich zmian trądzikowych i zmian ropnych. Krem CC do cery mieszanej lub tłustej powinien mieć szczególnie krótki skład, bez talku i parabenów, które dodatkowo zapychają pory skóry.

Podkład CC to alternatywa dla makijażu latem, kiedy tradycyjne podkłady są zbyt ciężkie i spływają pod wpływem wysokich temperatur. Krem CC nie tylko zapewni makijaż niemal przez cały dzień, ale dodatkowo może ochronić skórę przed szkodliwym działaniem słońca i promieniowaniem. Dlatego latem warto szukać kremu CC o SPF 50. To odpowiedni faktor, ochraniający skórę przed słońcem.

Jak wybierać kosmetyki do pielęgnacji skóry twarzy? Odpowiedź znajdziesz w filmie:

Zobacz film: Jak wybierać kosmetyki do pielęgnacji skóry? Źródło: 36,6.

Jaki krem CC wybrać?

Kupując kremy CC, warto wybierać te z krótkim składem, wzbogaconym o składniki pielęgnujące i odżywiające. Krem CC dla cery dojrzałej powinien mieć w składzie m.in. witaminy A i E, które działają przeciwzmarszczkowo i odżywiająco. Regularnie stosowany, uelastycznia skórę i wyraźnie ją napina. Wyciągi z aloesu przydatne są w przypadku skór młodych. Na rynku niestety łatwo można trafić na podróbki kremów CC, które prócz znikomej zawartości składników pielęgnujących, dodatkowo utleniają się, tworząc na twarzy ciemne plamy. Dobry krem CC niestety nie jest produktem tanim. Wysoka cena, często sięgająca nawet 100 zł, wiąże się z dobrym składem (dobrej jakości podkładem, witaminami, wyciągami roślinnymi i składnikami pielęgnującymi).

Czy stosujesz krem CC?

Odpowiedz aby zobaczyć wyniki
Zagłosuj

Krem CC, BB czy DD – najważniejsze różnice

Wprowadzone kilkanaście lat temu do sprzedaży kremy BB miały być odpowiednie dla cery po zabiegach pielęgnacyjnych, m.in. po peelingu chemicznym. Wyrównywały kolor, a jednocześnie wspomagały proces regeneracji. Pozostawało jednak grono kobiet, które szukało ich maskującej wersji, i tak powstał krem CC. Krem DD natomiast to produkt skierowany do cery dojrzałej, który koloryzuje, a jednocześnie walczy ze zmarszczkami. W składzie ma składniki rozświetlające, które optycznie rozjaśniają i odmładzają skórę. Co stoi za sukcesem tych kremów? Wielofunkcyjność i wielowymiarowość, z których mogą czerpać kobiety w różnym wieku, mające różne typy skóry.

Data aktualizacji: 30.04.2019,
Opublikowano: 13.02.2019 r.

Komentarze (0)

Trwa dodawanie...
Komentarz dodany!
Komentarz nie mógł zostać dodany
Przykłady ziół fotouczulających. Fotouczulenie – objawy i sposoby leczenia

Zioła fotouczulające to takie, w składzie których znajdują się substancje reagujące negatywnie na promieniowanie UV. Fotoalergia charakteryzuje się powstaniem dolegliwości skórnych w postaci m.in.: zaczerwienienia, swędzenia, pieczenia, obrzęku, złuszczenia i przebarwienia skóry.

Czytaj więcej
Ugryzienie meszki – jakie mogą wystąpić objawy i kiedy należy zgłosić się do lekarza?

Ugryzienie meszki dosyć łatwo rozpoznać. Charakteryzuje je widoczny i krwawiący ślad, wokół którego kształtuje się bolesny obrzęk. Drobne rany po ukąszeniu meszki dosyć długo się goją, a ból może utrzymywać się przez kilka dni.

Czytaj więcej
Brodawki na twarzy – nieestetyczny problem. Jak się ich pozbyć?

Brodawki na twarzy to problem estetyczny niejednego pacjenta, który udaje się do dermatologa. Popularnym preparatem na brodawki na twarzy jest maść z kwasem salicylowym. Oprócz niej istnieje wiele innych metod na brodawki na twarzy.

Czytaj więcej
Zbliżające się lato to czas wyzwań dla skóry – o czym musisz pamiętać

Promienie słoneczne przynoszą wiele pożytku dla naszego zdrowia i samopoczucia. Z ich działaniem wiążą się jednak również negatywne aspekty. Czy powinnyśmy zatem opierać się pokusie przebywania na zewnątrz? W żadnym wypadku Podpowiadamy, jak mądrze korzystać z letnich dni, aby nie ucierpiała na tym nasza skóra.

Czytaj więcej
Jak zatrzymać siwienie w młodym wieku? Poznaj przyczyny przedwczesnego siwienia

Siwienie włosów w młodym wieku to proces, na który mają wpływ geny, styl życia, niedobór witamin i substancji odżywczych oraz zaburzenia funkcjonowania tarczycy. W niektórych przypadkach przedwczesnemu siwieniu można zapobiegać lub skutecznie je spowolnić.

Czytaj więcej
Kolagen rybi – właściwości zdrowotne. Jaki wpływ kolagen rybi ma na stawy, skórę czy włosy

Kolagen rybi stosowany jest nie tylko jako substancja spowalniająca starzenie się skóry czy włosów. Hydrolizat kolagenu z ryb morski może łagodzić bóle i przyspieszać regenerację stawów.

Czytaj więcej
Łysienie plackowate u dzieci – objawy, przyczyny, sposoby leczenia

Łysienie plackowate uważa się za najczęstszą przyczynę utraty włosów u dzieci. Ta przewlekła choroba zapalna ma niejasną patogenezę, choć często wymienia się wpływ czynników autoimmunologicznych. Niewiele jest fachowych publikacji na jej temat, zwłaszcza tych dotyczących leczenia.

Czytaj więcej
Czym są modzele na stopie? Jak można je leczyć domowymi sposobami?

Modzele to odciski, które powstają w wyniku nierównomiernego obciążenia stopy. Są żółtawe i miękkie, często wywołują ból. Najczęściej tworzą się na podeszwie stopy, np. na pięcie. Wymagają leczenia, ponieważ mogą prowadzić do stanów zapalnych i w konsekwencji znacznie utrudniać poruszanie się.

Czytaj więcej
Co wpływa na zaburzenia odczynu pH skóry twarzy i ciała?

Optymalne pH skóry człowieka wynosi około 5. Jest niższe u mężczyzn, u młodych osób, a także zależy od higieny, stosowanych kosmetyków i diety. Neutralne bądź zasadowe pH sprzyja namnażaniu się patogenów chorobotwórczych.

Czytaj więcej
Świerzb – ocet i inne metody na zakażenie świerzbowcem

Ocet na świerzb stosowano od lat w medycynie ludowej. Ze względu na silne właściwości biobójcze kwasu octowego jest to skuteczny domowy sposób zwalczania zakażenia świerzbowcem. Należy jednak pamiętać, że ocet niszczy także zdrowe komórki skóry i trzeba korzystać z tej metody z dużą ostrożnością.

Czytaj więcej