Pewne wskaźniki dowodzą spowolnienia tempa, z jakim się rozprzestrzenia epidemia koronawirusa – powiedział w niedzielę wielkanocną gubernator stanu Nowy Jork Andrew Cuomo. Spada też liczba osób przyjmowanych do szpitali.
Pandemia koronawirusa zwalnia tempo w USA?
Według najnowszych danych Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa, w ciągu ostatniej doby zanotowano ponad 1,5 tys. ofiar śmiertelnych SARS-CoV-2. Raport z poprzedniej doby mówił o 1920 zgonach.
Podobnie wyglądały dobowe bilanse z poprzednich trzech dni, kiedy liczba zgonów każdego dnia przekraczała 1,9 tys. osób.
Tym samym łączna liczba ofiar śmiertelnych epidemii w Stanach Zjednoczonych wzrosła do ponad 21 tysięcy, a zakażonych 535 tysięcy.
Koronawirus w USA
W stanie Nowy Jork na Covid-19 zmarło łącznie 9385 osób. W ciągu minionego tygodnia liczba ofiar śmiertelnych zawsze przekraczała 700 dziennie. Natomiast, jak zauważa gubernator stanu Nowy Jork Andrew Cuomo, spadło tempo rozprzestrzeniania się pandemii. Gubernator, podczas niedzielnej konferencji prasowej dodał, że coraz mniej osób jest także przyjmowanych do szpitali.
Amerykańskie władze przyznają, że prawdopodobnie uda się uniknąć najgorszego scenariusza. Amerykanie zastosowali się do narzuconych odgórnie restrykcji, dlatego teraz możemy obserwować ich pozytywne efekty. Zdaniem eksperta Anthony Fauci - dyrektor amerykańskiego Narodowego Instytutu Alergii i Chorób Zakaźnych w USA z powodu koronawirusa może umrzeć ok. 60 tys. osób. Wcześniej mówiono o 100-200 tys. zgonów. Jednocześnie mówi się, że od maja stopniowo będzie otwierana amerykańska gospodarka.
Zobacz film: Jan Pachlowski o tym, jak Amerykanie walczą z koronawirusem.
źródło: x-news
Autor:
Magdalena Gudowska
Data aktualizacji: 13.04.2020,
Opublikowano: 13.04.2020 r.
Priony to groźne białka, które przyczyniają się do rozwoju choroby Creutzfeldta-Jakoba. Najnowsze badania sugerują, że związki te mają swój udział w powstawaniu zmian w mózgu typowych dla schorzeń otępiennych, w tym alzheimera. Jak to możliwe?
Cukrzyca to poważna choroba, z którą zmaga się coraz więcej osób. Jej najbardziej charakterystycznym objawem jest wysoki poziom glukozy we krwi. Co może o nim świadczyć?
Rak szyjki macicy to choroba, którą w wielu krajach udało się niemal całkowicie wyeliminować. Niestety Polska znajduje się w grupie państw, w których nowotwór wciąż stanowi poważny problem.
W minionym roku odnotowano aż 45-krotny wzrost zachorowań na odrę. W ocenie WHO ten skok spowodowany jest mniejszą liczbą szczepień ochronnych wykonanych w czasie pandemii COVID-19. Czy grozi nam powrót tej niebezpiecznej choroby?
Odra to wyjątkowo niebezpieczna i trochę zapomniana choroba. Niestety rezygnacja ze szczepień ochronnych może sprawić, że choroba wróci. Jak bardzo jest groźna?
Picie alkoholu jest groźne dla zdrowia. Badacze przekonują, że w pewnym wieku sięganie po napoje wyskokowe staje się wyjątkowo niebezpieczne. Kiedy należy go zupełnie odstawić?
Mimo że pandemii już nie ma, to koronawirus SARS-CoV-2 nie zniknął. Wirus mutuje i cały czas stanowi zagrożenie dla naszego zdrowia. Od pewnego czasu najbardziej aktywny jest wariant JN.1. Co o nim wiadomo? Jak bardzo jest niebezpieczny?
Wiele osób uważa, że nic tak nie rozgrzewa w zimie, jak alkohol. Tymczasem sięganie po tego rodzaju trunki, gdy przebywamy na mrozie może być bardzo niebezpieczne. Dlaczego i jakie mogą być tego konsekwencje?
Przybywa małych pacjentów zakażonych wirus RSV. Co gorsza, infekcja bywa na tyle niebezpieczne, że część dzieci wymaga hospitalizacji. Co warto wiedzieć o tym patogenie? Jak rozpoznać, że to właśnie on stoi za chorobą dziecka?