W szpitalu na Solcu w Warszawie pacjenci skarżą się na ogromne karaluchy, które biegają po korytarzach placówki.
Jedna z pacjentek szpitala odezwała się do redakcji TVN24.pl informując, że po placówce na Solcu w Warszawie biegają karaluchy. Jeden z nich miał być wielkości 4 centymetrów. Pacjentka dodała zdjęcia, ale nie poinformowała o incydencie władz szpitala.
O całej sprawie z insektami władze placówki dowiedziały się od reportera TVN24.pl. - Nikt do mnie nie zgłosił się w tej sprawie, nie wpłynęło do nas pismo, nie mamy informacji od sprzątających. Mamy stałe umowy na deratyzację i dezynsekcję – zapewniała w rozmowie Ewa Więckowska, prezes Szpitala na Solcu - Sprawdzimy to zgłoszenie. Teren szpitala jest sprawdzany systematycznie, a w przypadku zgłoszeń interwencje podejmowane są niezwłocznie.
Zobacz film: Dlaczego kleszcze są groźne? Źródło: X-Bank Gallery
Pasożyty ludzkie
Karaluchy żyją głównie w mieszkaniach, magazynach czy kuchniach. Żywią się resztkami jedzenia, żyją stadnie, a dowodem ich bytności w domu są pozostawiane odchody. Karaluchów ciężko się pozbyć, ale nie jest to niemożliwe. Należy przede wszystkim odciąć je od źródła pożywienia. Karaluchy lubią ciepłe i wilgotne miejsca, możemy zatem znaleźć je np. za rurami w łazience. Jednak karaluchy to owady współistniejące z człowiekiem. O wiele gorsze są pasożyty żerujące na ludziach, np.:
Priony to groźne białka, które przyczyniają się do rozwoju choroby Creutzfeldta-Jakoba. Najnowsze badania sugerują, że związki te mają swój udział w powstawaniu zmian w mózgu typowych dla schorzeń otępiennych, w tym alzheimera. Jak to możliwe?
Cukrzyca to poważna choroba, z którą zmaga się coraz więcej osób. Jej najbardziej charakterystycznym objawem jest wysoki poziom glukozy we krwi. Co może o nim świadczyć?
Rak szyjki macicy to choroba, którą w wielu krajach udało się niemal całkowicie wyeliminować. Niestety Polska znajduje się w grupie państw, w których nowotwór wciąż stanowi poważny problem.
W minionym roku odnotowano aż 45-krotny wzrost zachorowań na odrę. W ocenie WHO ten skok spowodowany jest mniejszą liczbą szczepień ochronnych wykonanych w czasie pandemii COVID-19. Czy grozi nam powrót tej niebezpiecznej choroby?
Odra to wyjątkowo niebezpieczna i trochę zapomniana choroba. Niestety rezygnacja ze szczepień ochronnych może sprawić, że choroba wróci. Jak bardzo jest groźna?
Picie alkoholu jest groźne dla zdrowia. Badacze przekonują, że w pewnym wieku sięganie po napoje wyskokowe staje się wyjątkowo niebezpieczne. Kiedy należy go zupełnie odstawić?
Mimo że pandemii już nie ma, to koronawirus SARS-CoV-2 nie zniknął. Wirus mutuje i cały czas stanowi zagrożenie dla naszego zdrowia. Od pewnego czasu najbardziej aktywny jest wariant JN.1. Co o nim wiadomo? Jak bardzo jest niebezpieczny?
Wiele osób uważa, że nic tak nie rozgrzewa w zimie, jak alkohol. Tymczasem sięganie po tego rodzaju trunki, gdy przebywamy na mrozie może być bardzo niebezpieczne. Dlaczego i jakie mogą być tego konsekwencje?
Przybywa małych pacjentów zakażonych wirus RSV. Co gorsza, infekcja bywa na tyle niebezpieczne, że część dzieci wymaga hospitalizacji. Co warto wiedzieć o tym patogenie? Jak rozpoznać, że to właśnie on stoi za chorobą dziecka?