Gucci udostępnia WHO swoje social media. Celem jest edukacja o SARS-CoV-2

Getty Images

Wszystkie ręce na pokład - tak mogłoby brzmieć jedno z głównych haseł podczas pandemii. A to dlatego, że do walki z koronawirusem włącza się coraz więcej osób zarówno fizycznych, jak i prywatnych.

Koronawirus jest groźnym przeciwnikiem i co do tego chyba nikt nie ma żadnych wątpliwości. Nic więc dziwnego, że niemal z każdej strony docierają do nas apele, by nie tylko stosować się do zasad izolacji społecznej, lecz także pomagać sobie i wspierać się nawzajem. Kluczowe jest również korzystanie wyłącznie ze sprawdzonych źródeł informacji odnośnie koronawirusa. A z tym ostatnim, jak wiadomo, jest różnie, ponieważ w sieci pojawia się wiele tak zwanych „fake newsów”. Walkę z tym procederem rozpoczęła Światowa Organizacja Zdrowia. W jaki sposób? Szerząc edukację o SARS-CoV-2… poprzez kanały social mediowe jednego z włoskich domów mody.

Gucci i WHO łączą siły w walce z koronawirusem

Gucci, bo to o tej marce mowa, udostępnił WHO swoje socialowe profile, a co za tym idzie, już od kilku dni możemy obserwować na nich edukacyjne treści związane z pandemią. Jak opiekować się osobami cierpiącymi na COVID-19? Jak prawidłowo myć ręce? Co można robić podczas społecznej izolacji? Odpowiedzi między innymi na te pytania, znajdziecie właśnie w materiałach publikowanych na kanałach Gucci. Dodajmy, że włoski brand na Instagramie śledzi ponad 40 milionów ludzi, a na Facebook’u ponad 19 milionów. Przypomnijmy również, że popularna marka przekazała też na walkę z koronawirusem 2 miliony euro.

Marki modowe walczą z koronawirusem

Warto wiedzieć, że Gucci nie jest jedyną modową firmą, która zaangażowała się w walkę z koronawirusem. Wśród firm, które wspierają bitwę z tym patogenem znajduje się także między innymi popularna Zara, 4F, spółka LPP (Reserved, Mohito, House, Sinsay), Kazar czy CCC. Wielu polskich projektantów szyje również maseczki dla szpitali (między innymi Ewa Minge, Zosia Ślotała czy Lana Nguyen).

Koronawirus w liczbach 

Na ten moment na świecie zdiagnozowano blisko 1 300 000 zakażeń SARS-CoV-2, z czego prawie 70 000 pacjentów zmarło, a ponad 260 000 wyzdrowiało. Najdramatyczniej sytuacja wygląda w Stanach Zjednoczonych, Włoszech i Hiszpanii. W Polsce liczba zainfekowanych wciąż rośnie. Aktualnie odnotowano 4 201 przypadków, z czego 98 straciło życie, a 162 uznano za zdrowe.

Zobacz film: "Zero tolerancji". Policja zapowiada kary dla osób łamiących ograniczenia związane z pandemią

Źródło: TVN24

Data aktualizacji: 06.04.2020,
Opublikowano: 06.04.2020 r.

Polecamy

Komentarze (0)

Trwa dodawanie...
Komentarz dodany!
Komentarz nie mógł zostać dodany
Alzheimerem można się zarazić? Niepokojące odkrycie badaczy

Priony to groźne białka, które przyczyniają się do rozwoju choroby Creutzfeldta-Jakoba. Najnowsze badania sugerują, że związki te mają swój udział w powstawaniu zmian w mózgu typowych dla schorzeń otępiennych, w tym alzheimera. Jak to możliwe?  

Czytaj więcej
Te objawy mogą wskazywać na cukrzycę, można je łatwo rozpoznać 

Cukrzyca to poważna choroba, z którą zmaga się coraz więcej osób. Jej najbardziej charakterystycznym objawem jest wysoki poziom glukozy we krwi. Co może o nim świadczyć? 

Czytaj więcej
Rak szyjki macicy, jak się przed nim chronić? W Polsce kobiety umierają z jego powodu codziennie

Rak szyjki macicy to choroba, którą w wielu krajach udało się niemal całkowicie wyeliminować. Niestety Polska znajduje się w grupie państw, w których nowotwór wciąż stanowi poważny problem.  

Czytaj więcej
Kiedy zaszczepić dziecko na odrę? WHO alarmuje, niepokojący wzrost zachorowań

W minionym roku odnotowano aż 45-krotny wzrost zachorowań na odrę. W ocenie WHO ten skok spowodowany jest mniejszą liczbą szczepień ochronnych wykonanych w czasie pandemii COVID-19. Czy grozi nam powrót tej niebezpiecznej choroby? 

Czytaj więcej
Sanepid apeluje: Ruszyły sczepienia przeciw odrze, uzupełnijmy zaległości 

Odra to wyjątkowo niebezpieczna i trochę zapomniana choroba. Niestety rezygnacja ze szczepień ochronnych może sprawić, że choroba wróci. Jak bardzo jest groźna?  

Czytaj więcej
W tym wieku przestań pić alkohol, aby uniknąć demencji. Lekarze potwierdzają

Picie alkoholu jest groźne dla zdrowia. Badacze przekonują, że w pewnym wieku sięganie po napoje wyskokowe staje się wyjątkowo niebezpieczne. Kiedy należy go zupełnie odstawić? 

Czytaj więcej
Nowe objawy COVID-19. To już nie utrata węchu i słuchu. Nowy wariant koronawirusa

Mimo że pandemii już nie ma, to koronawirus SARS-CoV-2 nie zniknął. Wirus mutuje i cały czas stanowi zagrożenie dla naszego zdrowia. Od pewnego czasu najbardziej aktywny jest wariant JN.1. Co o nim wiadomo? Jak bardzo jest niebezpieczny?  

Czytaj więcej
Alkohol na mrozie? To może być śmiertelnie niebezpieczne połączenie 

Wiele osób uważa, że nic tak nie rozgrzewa w zimie, jak alkohol. Tymczasem sięganie po tego rodzaju trunki, gdy przebywamy na mrozie może być bardzo niebezpieczne. Dlaczego i jakie mogą być tego konsekwencje? 

Czytaj więcej
Wirus RSV dominuje w polskich gabinetach, szaleje wśród dzieci i dorosłych 

Przybywa małych pacjentów zakażonych wirus RSV. Co gorsza, infekcja bywa na tyle niebezpieczne, że część dzieci wymaga hospitalizacji. Co warto wiedzieć o tym patogenie? Jak rozpoznać, że to właśnie on stoi za chorobą dziecka?  

Czytaj więcej
Niedobór witaminy B12, może doprowadzić do poważnych konsekwencji 

Witamina B 12 to jedna z ważniejszych substancji, bez których organizm człowieka nie może się obejść. Co może przemawiać za jej niedoborem? 

Czytaj więcej