Endermologia zwalcza cellulit i wyszczupla: efekty, stosowanie, przeciwwskazania

Fot: Romolo Tavani / stock.adobe.com

Endermologia na twarz odmładza, wygładza zmarszczki i sprawia, że skóra wygląda zdrowo. Zabieg można stosować na całe ciało z pominięciem piersi i ich okolic. Zadowalające efekty endermologii można uzyskać po wykonaniu serii od 10 do 20 zabiegów.

Co to endermologia? To zabieg wykonywany w gabinecie medycyny estetycznej lub u przeszkolonej kosmetyczki. Polega na wykonywaniu głębokiego, mechanicznego masażu. Ma zastosowanie jako reduktor cellulitu i tkanki tłuszczowej, oprócz tego odmładza i może mieć zastosowanie lecznicze.

Endermologia: efekty i ilość zabiegów potrzebna do osiągnięcia rezultatów

Endermologię wykonuje się w celu ujędrnienia skóry, wygładzenia jej i odmłodzenia. Zabieg przynosi także efekty w walce z cellulitem oraz może pomóc przy odchudzaniu. Dzieje się tak za sprawą stymulacji głębokich warstw skóry, tzw. fibroblastów, czyli komórek odpowiedzialnych za produkcję kolagenu. Dzięki endermologii produkowanych jest więcej włókien kolagenowych, co skutkuje wygładzeniem skóry i ujędrnieniem jej. 

Z prowadzonych badań wynika, że endermologia jako zabieg mający na celu wymodelowanie sylwetki może pomóc w utracie do 5 cm w talii i udach.

Endermologia - na czym polega ten zabieg? Dowiecie się tego z filmu:

Zobacz film: Jak pozbyć się cellulitu (i zdążyć przed przed sylwestrem) ? Źródło: Dzień Dobry TVN

Zobacz także: Zabiegi wyszczuplające – jak wymodelować twarz i ciało. Rodzaje zabiegów

Efekty endermologii twarzy widać już po kilku zabiegach, ale zaleca się wykonanie całej serii, by uzyskać zadowalające rezultaty. Zwykle jest to  10 zabiegów, u niektórych 15, do 20 zabiegów. Jest to zależne od indywidualnych predyspozycji i oczekiwań.

Endermologia działa także terapeutycznie. Stosuje się ją:

  • jako sposób na bóle mięśni,
  • do leczenia nadwyrężonych lub uszkodzonych mięśni i więzadeł,
  • do likwidowania obrzęków,
  • do usuwania bólu stawów.

Za eliminację obrzęków odpowiada drenaż limfatyczny wykonywany podczas endermologii. Dzięki temu krew i limfa krążą lepiej i ułatwiają wydalanie z organizmu nie tylko nadmiaru wody, ale też toksyn.

Usuwanie toksyn znacząco wpływa na poprawę samopoczucia, a także przyspiesza odchudzanie. Aby przyspieszyć proces redukcji masy ciała, należy w trakcie wykonywania serii zabiegów stosować dietę wykluczającą proste węglowodany i ograniczającą tłuszcze zwierzęce i żywność przetworzoną. Należy też pić nie mniej niż 2,5 litra wody niegazowanej dziennie. Detoksykacja dzięki temu przebiega szybciej, a efekty endermlogii widoczne są wcześniej. Odtrucie organizmu sprzyja też zmniejszeniu tkanki tłuszczowej i wygładzeniu cellulitu.

Zobacz film: Jak zwalczyć cellulit? Źródło: 36,6

Możliwe efekty uboczne endermologii

Endermologia wpływa na naczynia krwionośne, dlatego może powodować powstawanie niewielkich siniaków w obszarze przeprowadzanego zabiegu. U osób o płytko unaczynionej skórze mogą powstawać tzw. pajączki, czyli teleangiektazje. Intensywny lipomasaż może także negatywnie wpłynąć na żylaki. Przed wykonaniem zabiegu należy skonsultować się z osobą przeprowadzająca procedurę co do przeciwwskazań do endermologii.

Przeciwwskazania do endermologii, endermologia w ciąży

Przez to, że oddziałuje na głębokie warstwy skóry, endermologia nie może być wykonywana u wszystkich. Lipomasażu nie można przeprowadzić u osób z:

  • aktywną chorobą nowotworową,
  • zapaleniem żył,
  • bolesnymi żylakami,
  • przepukliną brzuszną,
  • ze skłonnością do żylaków i naczyniaków,
  • duża ilością tłuszczaków.

Przeciwwskazania do endermologii to także ciąża i karmienie piersią oraz przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych (rozrzedzających krew). Zabiegu nie wykonuje się u kobiet do 5 miesięcy po porodzie naturalnym i do 8 miesięcy po porodzie przez cesarskie cięcie.

Endermologia w ciąży jest bezwzględnie zakazana, ponieważ może negatywnie wpłynąć na płód i na ciężarną. W ciąży nie wykonuje się także takich zabiegów kosmetycznych, jak peeling chemiczny, peeling kawitacyjny czy jonoforeza lub sonoforeza.

Urządzenie do endermologii i przebieg zabiegu

Urządzenie o nazwie LPG stosowane do endermologii ma specjalną głowicę. Składa się ona z elektronicznie sterowanych rolek oraz komory ssącej. Przed zabiegiem należy ubrać się w przylegający do ciała kombinezon dedykowany endermologii. Następnie wybierany jest program pracy urządzenia i można rozpocząć procedurę.

Praca głowicy sprawia, że powstaje fałda skórna o kształcie fali. Gdy fałda znajduje się między rolkami, te masują ją z obu stron niezależnie od siebie, pobudzając głębokie warstwy skóry i wykonując drenaż limfatyczny. Zabieg trwa od 20 do 35 minut.

Koszt jednego zabiegu waha się od 50 do nawet 170 złotych, przy zakupie całego pakietu 10 lub 15 zabiegów zwykle cena jest niższa.

Bibliografia:

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/23581834,

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19261014.

Zobacz film: Dlaczego mamy cellulit? Źródło: Bez skazy

Data aktualizacji: 27.11.2019,
Opublikowano: 27.11.2019 r.

Komentarze (0)

Trwa dodawanie...
Komentarz dodany!
Komentarz nie mógł zostać dodany
Przykłady ziół fotouczulających. Fotouczulenie – objawy i sposoby leczenia

Zioła fotouczulające to takie, w składzie których znajdują się substancje reagujące negatywnie na promieniowanie UV. Fotoalergia charakteryzuje się powstaniem dolegliwości skórnych w postaci m.in.: zaczerwienienia, swędzenia, pieczenia, obrzęku, złuszczenia i przebarwienia skóry.

Czytaj więcej
Ugryzienie meszki – jakie mogą wystąpić objawy i kiedy należy zgłosić się do lekarza?

Ugryzienie meszki dosyć łatwo rozpoznać. Charakteryzuje je widoczny i krwawiący ślad, wokół którego kształtuje się bolesny obrzęk. Drobne rany po ukąszeniu meszki dosyć długo się goją, a ból może utrzymywać się przez kilka dni.

Czytaj więcej
Brodawki na twarzy – nieestetyczny problem. Jak się ich pozbyć?

Brodawki na twarzy to problem estetyczny niejednego pacjenta, który udaje się do dermatologa. Popularnym preparatem na brodawki na twarzy jest maść z kwasem salicylowym. Oprócz niej istnieje wiele innych metod na brodawki na twarzy.

Czytaj więcej
Zbliżające się lato to czas wyzwań dla skóry – o czym musisz pamiętać

Promienie słoneczne przynoszą wiele pożytku dla naszego zdrowia i samopoczucia. Z ich działaniem wiążą się jednak również negatywne aspekty. Czy powinnyśmy zatem opierać się pokusie przebywania na zewnątrz? W żadnym wypadku Podpowiadamy, jak mądrze korzystać z letnich dni, aby nie ucierpiała na tym nasza skóra.

Czytaj więcej
Jak zatrzymać siwienie w młodym wieku? Poznaj przyczyny przedwczesnego siwienia

Siwienie włosów w młodym wieku to proces, na który mają wpływ geny, styl życia, niedobór witamin i substancji odżywczych oraz zaburzenia funkcjonowania tarczycy. W niektórych przypadkach przedwczesnemu siwieniu można zapobiegać lub skutecznie je spowolnić.

Czytaj więcej
Kolagen rybi – właściwości zdrowotne. Jaki wpływ kolagen rybi ma na stawy, skórę czy włosy

Kolagen rybi stosowany jest nie tylko jako substancja spowalniająca starzenie się skóry czy włosów. Hydrolizat kolagenu z ryb morski może łagodzić bóle i przyspieszać regenerację stawów.

Czytaj więcej
Łysienie plackowate u dzieci – objawy, przyczyny, sposoby leczenia

Łysienie plackowate uważa się za najczęstszą przyczynę utraty włosów u dzieci. Ta przewlekła choroba zapalna ma niejasną patogenezę, choć często wymienia się wpływ czynników autoimmunologicznych. Niewiele jest fachowych publikacji na jej temat, zwłaszcza tych dotyczących leczenia.

Czytaj więcej
Czym są modzele na stopie? Jak można je leczyć domowymi sposobami?

Modzele to odciski, które powstają w wyniku nierównomiernego obciążenia stopy. Są żółtawe i miękkie, często wywołują ból. Najczęściej tworzą się na podeszwie stopy, np. na pięcie. Wymagają leczenia, ponieważ mogą prowadzić do stanów zapalnych i w konsekwencji znacznie utrudniać poruszanie się.

Czytaj więcej
Co wpływa na zaburzenia odczynu pH skóry twarzy i ciała?

Optymalne pH skóry człowieka wynosi około 5. Jest niższe u mężczyzn, u młodych osób, a także zależy od higieny, stosowanych kosmetyków i diety. Neutralne bądź zasadowe pH sprzyja namnażaniu się patogenów chorobotwórczych.

Czytaj więcej
Świerzb – ocet i inne metody na zakażenie świerzbowcem

Ocet na świerzb stosowano od lat w medycynie ludowej. Ze względu na silne właściwości biobójcze kwasu octowego jest to skuteczny domowy sposób zwalczania zakażenia świerzbowcem. Należy jednak pamiętać, że ocet niszczy także zdrowe komórki skóry i trzeba korzystać z tej metody z dużą ostrożnością.

Czytaj więcej