Dobry przyspieszacz opalania – czyli jaki? Preparaty na szybką opaleniznę

Fot: bekisha / gettyimages.com

Przyspieszacze opalania są idealnym sposobem na uzyskanie pięknej opalenizny bez konieczności leżenia godzinami na plaży, także w przypadku, gdy chcemy mieć skórę o zdrowym, złocistym kolorze w czasie chłodnych, zimowych miesięcy. Jaki jest najlepszy przyspieszacz opalania?

Przyspieszacz opalania pozwala na szybsze uzyskanie brązowego odcieniu skóry dzięki stymulacji produkcji melatoniny, która stanowi naturalną barierę przed szkodliwym promieniowaniem UV. Kosmetyki przyspieszające opalanie zawierają w swoim składzie najczęściej wyciąg z orzecha włoskiego lub marchewki. Na rynku znajdziemy szeroki wybór preparatów, dzięki którym w krótkim czasie nasza skóra nabierze atrakcyjnego, złocistego koloru.

Przyspieszacz opalania – jak wybrać?

Na rynku znajdziemy szeroki wybór preparatów przyspieszających opalanie – mogą mieć one formę balsamu, olejku, sprayu czy żelu. Głównym zadaniem tych kosmetyków jest oczywiście symulowanie produkcji melatoniny, żeby szybciej uzyskać upragnioną opaleniznę. Dobre przyspieszacze opalania powinny jednak spełniać też inne funkcje, takie jak ochrona przeciwsłoneczna, nawilżanie skóry, zapobieganie przebarwieniom, odżywianie naskórka i przeciwdziałanie starzeniu skóry.

Przyspieszacz opalania należy zazwyczaj nałożyć na skórę pół godziny przed wyjściem na słońce. Przed zastosowaniem kosmetyku należy dokładnie przeczytać sposób użycia. Gdy skóra nabierze już brązowego koloru, warto stosować preparat 1 lub 2 razy w tygodniu, żeby utrzymać opaleniznę. Kupując kosmetyk, zawsze należy wybierać przyspieszacz opalania z filtrem przeciwsłonecznym – dzięki temu ochronimy naszą skórę przed szkodliwymi promieniami. Przy wyborze preparatu należy też zwrócić uwagę na jego skład – np. witamina E przeciwdziała starzeniu się skóry. Jeśli opalamy się nad wodą i chcemy korzystać z kąpieli, wybierzmy wodoodporny kosmetyk.

Czy opalanie w solarium to dobry pomysł? Dowiesz się tego z filmu: 

Zobacz film: Opalanie w solarium: plusy i minusy. Źródło: Stylowy Magazyn.

Przyspieszacze opalania nie są dużym wydatkiem – popularne marki oferują te kosmetyki już za kilkanaście złotych. Jedno opakowanie z pewnością wystarczy, by w krótkim czasie uzyskać złocisty kolor skóry.

Opalenizna uzyskana przy pomocy przyspieszacza opalania utrzymuje się tyle samo czasu, ile utrzymałaby się przy opalaniu bez tego preparatu. Żeby jeszcze dłużej cieszyć się brązową skórą, po opalaniu należy regularnie nawilżać i odżywiać skórę.

Przyspieszacz opalania w solarium

Regularne wizyty w solarium to jeden z najpopularniejszych sposobów, by skóra nabrała brązowego koloru. Dzięki solarium możemy cieszyć się atrakcyjną opalenizną przez cały rok. Żeby jeszcze przyspieszyć proces opalania, można użyć specjalnych przyspieszaczy opalania. Należy jednak pamiętać, że w solarium nie powinno się stosować specyfików przeznaczonych do opalania na słońcu – nie są one stworzone, by chronić skórę przed tak dużą dawką promieni UV. Na rynku istnieje wiele specjalistycznych kosmetyków solaryjnych, które nie tylko przyspieszą opalanie, lecz także nawilżą skórę i ochronią ją przed wolnymi rodnikami.

Dzięki kosmetykom solaryjnym można przyspieszyć proces opalania aż o 70% – to idealnie rozwiązanie dla pań, które niedługo mają ważną imprezę i chcą pochwalić się na niej piękną opalenizną. Wybierając kosmetyki przeznaczone do opalania się w solarium, warto zwrócić uwagę czy mają w swoim składzie takie dobroczynne składniki, jak olej Makadamia, olej konopny czy herbata chińska. Dodatkowo warto po opalaniu użyć preparatów, które zadbają o przedłużenie trwałości opalenizny i odpowiednie nawilżenie skóry. W ich składzie znajdują się najczęściej: łagodzący pantenol, olejek Makadamia czy wyciąg z migdałów. Dzięki specjalistycznym przyspieszaczom opalania i kosmetykom po opalaniu panie będą mogły cieszyć się zarówno piękną opalenizną, jak i zadbaną, jędrną skórą.

Jak bezpiecznie się opalać? Dowiesz się tego z filmu:

Zobacz film: Jak bezpiecznie się opalać? Źródło: Dzień Dobry TVN.

Domowy przyspieszacz opalania

Przyspieszacz opalania możemy też przygotować w domu z ogólnodostępnych składników. Do przygotowania domowego przyspieszacza opalania wystarczą olej kokosowy i masło kakaowe. Dzięki olejowi kokosowemu skóra będzie dobrze nawilżona, a masło kakaowe nada ciału naturalną, lekko brązową barwę. Jak przygotować domowy specyfik? Wystarczy rozpuścić w wodnej kąpieli w garnku szklankę masła kakaowego i pół szklanki nierafinowanego oleju kokosowego. Mieszankę należy trzymać na wolnym ogniu do czasu, aż dwa składniki będą jednolitą masą. Następnie należy przelać płyn do pojemnika, najlepiej szklanego, i wstawić go do lodówki na około 2 godz. – w tym czasie mikstura stężeje. Kolejnym krokiem jest miksowanie masy blenderem do czasu, aż konsystencja balsamu będzie jednolita i kremowa. Tak przygotowany balsam można przechowywać w chłodnym, zacienionym miejscu nawet przez kilka miesięcy. Regularne stosowanie tego naturalnego przyspieszacza opalania w niedługim czasie nada skórze delikatnego złotego koloru. Należy jednak pamiętać, że ten domowy specyfik nie chroni przed szkodliwym promieniowaniem, nie powinno się go używać podczas opalania na mocnym słońcu zamiast preparatów z filtrem przeciwsłonecznym.

Data aktualizacji: 01.07.2019,
Opublikowano: 10.07.2018 r.

Komentarze (0)

Trwa dodawanie...
Komentarz dodany!
Komentarz nie mógł zostać dodany
Przykłady ziół fotouczulających. Fotouczulenie – objawy i sposoby leczenia

Zioła fotouczulające to takie, w składzie których znajdują się substancje reagujące negatywnie na promieniowanie UV. Fotoalergia charakteryzuje się powstaniem dolegliwości skórnych w postaci m.in.: zaczerwienienia, swędzenia, pieczenia, obrzęku, złuszczenia i przebarwienia skóry.

Czytaj więcej
Ugryzienie meszki – jakie mogą wystąpić objawy i kiedy należy zgłosić się do lekarza?

Ugryzienie meszki dosyć łatwo rozpoznać. Charakteryzuje je widoczny i krwawiący ślad, wokół którego kształtuje się bolesny obrzęk. Drobne rany po ukąszeniu meszki dosyć długo się goją, a ból może utrzymywać się przez kilka dni.

Czytaj więcej
Brodawki na twarzy – nieestetyczny problem. Jak się ich pozbyć?

Brodawki na twarzy to problem estetyczny niejednego pacjenta, który udaje się do dermatologa. Popularnym preparatem na brodawki na twarzy jest maść z kwasem salicylowym. Oprócz niej istnieje wiele innych metod na brodawki na twarzy.

Czytaj więcej
Zbliżające się lato to czas wyzwań dla skóry – o czym musisz pamiętać

Promienie słoneczne przynoszą wiele pożytku dla naszego zdrowia i samopoczucia. Z ich działaniem wiążą się jednak również negatywne aspekty. Czy powinnyśmy zatem opierać się pokusie przebywania na zewnątrz? W żadnym wypadku Podpowiadamy, jak mądrze korzystać z letnich dni, aby nie ucierpiała na tym nasza skóra.

Czytaj więcej
Jak zatrzymać siwienie w młodym wieku? Poznaj przyczyny przedwczesnego siwienia

Siwienie włosów w młodym wieku to proces, na który mają wpływ geny, styl życia, niedobór witamin i substancji odżywczych oraz zaburzenia funkcjonowania tarczycy. W niektórych przypadkach przedwczesnemu siwieniu można zapobiegać lub skutecznie je spowolnić.

Czytaj więcej
Kolagen rybi – właściwości zdrowotne. Jaki wpływ kolagen rybi ma na stawy, skórę czy włosy

Kolagen rybi stosowany jest nie tylko jako substancja spowalniająca starzenie się skóry czy włosów. Hydrolizat kolagenu z ryb morski może łagodzić bóle i przyspieszać regenerację stawów.

Czytaj więcej
Łysienie plackowate u dzieci – objawy, przyczyny, sposoby leczenia

Łysienie plackowate uważa się za najczęstszą przyczynę utraty włosów u dzieci. Ta przewlekła choroba zapalna ma niejasną patogenezę, choć często wymienia się wpływ czynników autoimmunologicznych. Niewiele jest fachowych publikacji na jej temat, zwłaszcza tych dotyczących leczenia.

Czytaj więcej
Czym są modzele na stopie? Jak można je leczyć domowymi sposobami?

Modzele to odciski, które powstają w wyniku nierównomiernego obciążenia stopy. Są żółtawe i miękkie, często wywołują ból. Najczęściej tworzą się na podeszwie stopy, np. na pięcie. Wymagają leczenia, ponieważ mogą prowadzić do stanów zapalnych i w konsekwencji znacznie utrudniać poruszanie się.

Czytaj więcej
Co wpływa na zaburzenia odczynu pH skóry twarzy i ciała?

Optymalne pH skóry człowieka wynosi około 5. Jest niższe u mężczyzn, u młodych osób, a także zależy od higieny, stosowanych kosmetyków i diety. Neutralne bądź zasadowe pH sprzyja namnażaniu się patogenów chorobotwórczych.

Czytaj więcej
Świerzb – ocet i inne metody na zakażenie świerzbowcem

Ocet na świerzb stosowano od lat w medycynie ludowej. Ze względu na silne właściwości biobójcze kwasu octowego jest to skuteczny domowy sposób zwalczania zakażenia świerzbowcem. Należy jednak pamiętać, że ocet niszczy także zdrowe komórki skóry i trzeba korzystać z tej metody z dużą ostrożnością.

Czytaj więcej