Czy wygląd paznokci zdradza kondycję organizmu? Odpowiedź poznacie w sobotę, 13 października o godzinie 18.00 w programie 36,6 °C!

Fot: program 36,6, odcinek 6, sezon 4

Co można wyczytać z paznokci? Dlaczego tak źle znosimy zmianę strefy czasowej? Skąd się bierze zakrzepica żył głębokich i jak można z nią skutecznie walczyć? Odpowiedzi na te i inne pytania poznacie już w najbliższą sobotę, 13 października, o godzinie 18.00 w programie 36,6°C!

Zegar biologiczny, czyli co?

Za rozszyfrowanie tajemnicy zegara biologicznego trzej amerykańscy naukowcy dostali w ubiegłym roku nagrodę Nobla. Badacze dowiedli, że nasz dobowy rytm ma ogromny wpływ na to, jak funkcjonujemy. Choć na co dzień nie przykładamy do niego większej uwagi. Problem zaczyna się przy zmianie strefy czasowej. Ale nie tylko. Zegar biologiczny mogą zaburzyć także problemy z zasypianiem.

Z pomocą Kazimierza Mazura, czyli dr Hofera z serialu „Na Wspólnej” twórcy programu przygotowali filmik o tym, co jeszcze rozregulowuje zegar biologiczny. A najlepsi fachowcy podpowiedzą Wam jak go z powrotem dobrze „nastawić”.

Co można wyczytać z paznokcia?

Ewa Drzyzga i prof. Krzysztof Łabuzek tym razem bardzo dokładnie przyjrzą się paznokciom. Ile prawdy jest w stwierdzeniu, że białe plamki na ich płytce oznaczają brak witamin? W szóstym już odcinku programu 36,6°C dowiecie się jak walczyć z wrastającymi paznokciami oraz czy możliwe jest zrekonstruowanie płytki po urazie. Prowadzący pochylą się także nad lakierami, żelami, tipsami, hybrydami i odżywkami. Jak działają i czy mogą uszkodzić płytkę paznokcia? Dowiecie się tego z praktycznego poradnika, który przygotował dla Was dermatolog.

Zakrzepica żył głębokich – co warto o niej wiedzieć?

Statystki pokazują, że na zakrzepicę żył głębokich w Polsce zapada od 50 do 70 tysięcy ludzi rocznie. Schorzenie czasem trudno zdiagnozować, a nieleczone może być naprawdę niebezpieczne. Kto choruje najczęściej? Co powinno zaniepokoić i jakie są najnowsze, małoinwazyjne metody usuwania zatoru z żył? Odpowiedzi na te pytania poznacie już w sobotę o 18.00!

Piękny, hollywoodzki uśmiech – kto o nim nie marzy?

Mało, kto rodzi się z idealnym uśmiechem. Zazwyczaj proste zęby to zasługa aparatu ortodontycznego, który prostuje zęby. W najbliższym programie zobaczycie nowoczesne aparaty na zęby: z drutu i silikonowe nakładki prostujące, których praktycznie nie widać. Na własne oczy przekonacie się jak spektakularne efekty może dawać leczenie ortodontyczne. A jeśli jesteście ciekawi, kiedy najlepiej udać się na wizytę do specjalisty i czy wiek ma w tym przypadku znaczenie, koniecznie obejrzyjcie program 36, 6°C już w najbliższą sobotę, 13 października, o 18.00.

Zobacz film i dowiedz się, jakie tematy zostaną poruszone w najnowszym odcinku programu 36, 6°C!

Zobacz film: Jakie tematy zostaną poruszone w najnowszym odcinku? Źródło: 36,6.

Data aktualizacji: 12.10.2018,
Opublikowano: 11.10.2018 r.

Komentarze (0)

Trwa dodawanie...
Komentarz dodany!
Komentarz nie mógł zostać dodany
Alzheimerem można się zarazić? Niepokojące odkrycie badaczy

Priony to groźne białka, które przyczyniają się do rozwoju choroby Creutzfeldta-Jakoba. Najnowsze badania sugerują, że związki te mają swój udział w powstawaniu zmian w mózgu typowych dla schorzeń otępiennych, w tym alzheimera. Jak to możliwe?  

Czytaj więcej
Te objawy mogą wskazywać na cukrzycę, można je łatwo rozpoznać 

Cukrzyca to poważna choroba, z którą zmaga się coraz więcej osób. Jej najbardziej charakterystycznym objawem jest wysoki poziom glukozy we krwi. Co może o nim świadczyć? 

Czytaj więcej
Rak szyjki macicy, jak się przed nim chronić? W Polsce kobiety umierają z jego powodu codziennie

Rak szyjki macicy to choroba, którą w wielu krajach udało się niemal całkowicie wyeliminować. Niestety Polska znajduje się w grupie państw, w których nowotwór wciąż stanowi poważny problem.  

Czytaj więcej
Kiedy zaszczepić dziecko na odrę? WHO alarmuje, niepokojący wzrost zachorowań

W minionym roku odnotowano aż 45-krotny wzrost zachorowań na odrę. W ocenie WHO ten skok spowodowany jest mniejszą liczbą szczepień ochronnych wykonanych w czasie pandemii COVID-19. Czy grozi nam powrót tej niebezpiecznej choroby? 

Czytaj więcej
Sanepid apeluje: Ruszyły sczepienia przeciw odrze, uzupełnijmy zaległości 

Odra to wyjątkowo niebezpieczna i trochę zapomniana choroba. Niestety rezygnacja ze szczepień ochronnych może sprawić, że choroba wróci. Jak bardzo jest groźna?  

Czytaj więcej
W tym wieku przestań pić alkohol, aby uniknąć demencji. Lekarze potwierdzają

Picie alkoholu jest groźne dla zdrowia. Badacze przekonują, że w pewnym wieku sięganie po napoje wyskokowe staje się wyjątkowo niebezpieczne. Kiedy należy go zupełnie odstawić? 

Czytaj więcej
Nowe objawy COVID-19. To już nie utrata węchu i słuchu. Nowy wariant koronawirusa

Mimo że pandemii już nie ma, to koronawirus SARS-CoV-2 nie zniknął. Wirus mutuje i cały czas stanowi zagrożenie dla naszego zdrowia. Od pewnego czasu najbardziej aktywny jest wariant JN.1. Co o nim wiadomo? Jak bardzo jest niebezpieczny?  

Czytaj więcej
Alkohol na mrozie? To może być śmiertelnie niebezpieczne połączenie 

Wiele osób uważa, że nic tak nie rozgrzewa w zimie, jak alkohol. Tymczasem sięganie po tego rodzaju trunki, gdy przebywamy na mrozie może być bardzo niebezpieczne. Dlaczego i jakie mogą być tego konsekwencje? 

Czytaj więcej
Wirus RSV dominuje w polskich gabinetach, szaleje wśród dzieci i dorosłych 

Przybywa małych pacjentów zakażonych wirus RSV. Co gorsza, infekcja bywa na tyle niebezpieczne, że część dzieci wymaga hospitalizacji. Co warto wiedzieć o tym patogenie? Jak rozpoznać, że to właśnie on stoi za chorobą dziecka?  

Czytaj więcej
Niedobór witaminy B12, może doprowadzić do poważnych konsekwencji 

Witamina B 12 to jedna z ważniejszych substancji, bez których organizm człowieka nie może się obejść. Co może przemawiać za jej niedoborem? 

Czytaj więcej