Czy raka płuc da się wyleczyć? Jeśli chcecie poznać odpowiedź, oglądajcie program 36,6°C!

Fot: 36,6

Co może oznaczać opuchlizna? Jak poprawić komfort jazdy samochodem? Czy raka płuc da się wyleczyć? To tylko część tematów, które zostaną poruszone w najnowszym odcinku programu 36,6°C. O czym jeszcze będzie rozmawiała Ewa Drzyzga z zaproszonymi do studia ekspertami? 

Program 36,6°C w całości poświęcony jest tematyce, która każdemu z nas jest bliska, czyli zdrowiu. Ewa Drzyzga i prof. Krzysztof Łazuzek w prosty sposób tłumaczą najtrudniejsze procedury, objaśniają mechanizm rozwoju niektórych schorzeń, a także poruszają tematy, o których wielu pacjentów boi się mówić. W najnowszym odcinku, który zostanie wyemitowany już w najbliższą sobotę, 12 października, o 18.00 Ewa Drzyzga będzie rozwiewała mity dotyczące raka płuc, który jest jednym z najczęściej diagnozowanych w Polsce nowotworów. O czym jeszcze będzie mowa w programie?

Co zrobić, aby jazda samochodem była komfortowa?

3 lata i 11 miesięcy - co najmniej tyle czasu przez całe swoje życie statystyczny Polak spędza w samochodzie. Warto wiedzieć co zrobić, żeby po dłuższej podróży czuć się komfortowo, a nie wychodzić z auta z bólem szyi, pleców czy nóg.  Mało tego, niewłaściwa pozycja w trakcie jazdy, zwłaszcza jeśli sporo podróżujemy może skończyć się nawet rozwarstwieniem tętnic szyjnych, zatorem albo rwą kulszową. Twórcy programu 36,6°C przygotowali dla Was kompleksowy poradnik, z którego dowiecie się wszystkiego o bezpiecznym i bezbolesnym podróżowaniu, począwszy od tego jak prawidłowo ustawić fotel, przez informacje o tym  jakich zapachów powinniśmy używać w długiej podróży, po muzykę, której korzystnie jest słuchać w trakcie jazdy.

Zdrowy fast food

Wszyscy wiedzą, że fast-foody nie są zdrowe, ale właściwie co w nich jest szkodliwego? Czy istnieje coś takiego jak zdrowy fast-food? Jak przekonać dzieci do jedzenia ich zdrowszej alternatywy? Odpowiedzi na to pytanie udzieli Wam sam mistrz Michele Moran. Oglądajcie program 36,6°C w najbliższą sobotę, 12 października, o godzinie 18.00 na antenie stacji TVN.

Zobacz zapowiedź szóstego odcinka programu 36,6

Zobacz film: Zobacz zapowiedź 6. odcinka programu 36,6. Źródło: 36,6

Skąd się bierze opuchlizna?

Jeśli latem puchną Wam nogi, a po nieprzespanej nocy macie worki pod oczami, może to oznaczać, że w organizmie zachodzą niepokojące zmiany. Co przyczynia się do powstawania opuchlizny? Jak skutecznie z nią walczyć? Czy domowe sposoby mogą okazać się skuteczne? Odpowiedzi na te i inne pytanie już w najbliższą sobotę, 12 października, udzieli prof. Krzysztof Łabuzek.

Jak pokonać raka płuc?

Z powodu raka płuca umiera najwięcej Polaków. Dlaczego? Choroba nie daje jednoznacznych objawów i wykrywana jest bardzo późno. Co gorsza nie do każdego guza w płucu da się bezinwazyjnie dotrzeć i zbadać go tak, żeby potwierdzić lub wykluczyć diagnozę.  Od niedawna dostępna jest  już w Polsce nowoczesna aparatura medyczna, która umożliwia precyzyjne dotarcie nawet do odległych i trudno dostępnych guzów w płucach. Elektromagnetyczna nawigacja bronchoskopowa, bo o niej mowa, dostępna jest na razie tylko w dwóch ośrodkach medycznych w Polsce – w Gdańsku i Szczecinie. Jak działa? Dowiecie się tego z najnowszego odcinka programu 36,6°C.

Czy fluor szkodzi zdrowiu?

Fluor powoduje raka, impotencję i zmiany w mózgu - artykuły na stronach internetowych nie pozostawiają wątpliwości, że  fluor jest toksyczny i zabójczy. Prof. Krzysztof Łabuzek przeprowadził specjalnie dla Was małe śledztwo i sprawdził czy te doniesienia są prawdziwe, ile fluoru jest wokół nas i jakie szkody w organizmie powoduje jego nadmiar. Jaka ilość fluoru jest bezpieczna dla zdrowia? Ile fluoru znajduje się w herbacie, a ile w wędzonej rybie? Odpowiedzi na te inne pytania dotyczące fluoru znajdziecie w najnowszym odcinku programu 36,6°C. Zapraszamy na godzinę 18.00! 

Data aktualizacji: 09.10.2019,
Opublikowano: 07.10.2019 r.

Komentarze (2)

Trwa dodawanie...
Komentarz dodany!
Komentarz nie mógł zostać dodany

Ania 12.10.2019r.

Witam co mogą oznaczać wyniki opis mikroskopowy komórki nabłonka ddechowego oraz liczne makrofagi i limfocyty. Liczne granulocyty obojętnochłonne. Komórek atypowych nie znaleziono.W rozmzach obecna jest treść ropna i kolonie bakteryjne. Wyniki Rtg i Tak nic nie wykazało. mam krwioplucie i razem z ropną wydzieliną. Bolą mnie plecy i ramiona. bardzo się pocę. Wyniki laboratoryjne z krwi są dobre Za wyjątkiem podwyższonego ob

TakaOna 12.10.2019r.

Co z jeżeli opuchlizna kostek utrzymuje się po porodzie ?? Mija już 3 miesiące A jak nie potrafię sobie poradzić ze spuchnietymi kostkami

Zobacz wszystkie 2 komentarzy
Alzheimerem można się zarazić? Niepokojące odkrycie badaczy

Priony to groźne białka, które przyczyniają się do rozwoju choroby Creutzfeldta-Jakoba. Najnowsze badania sugerują, że związki te mają swój udział w powstawaniu zmian w mózgu typowych dla schorzeń otępiennych, w tym alzheimera. Jak to możliwe?  

Czytaj więcej
Te objawy mogą wskazywać na cukrzycę, można je łatwo rozpoznać 

Cukrzyca to poważna choroba, z którą zmaga się coraz więcej osób. Jej najbardziej charakterystycznym objawem jest wysoki poziom glukozy we krwi. Co może o nim świadczyć? 

Czytaj więcej
Rak szyjki macicy, jak się przed nim chronić? W Polsce kobiety umierają z jego powodu codziennie

Rak szyjki macicy to choroba, którą w wielu krajach udało się niemal całkowicie wyeliminować. Niestety Polska znajduje się w grupie państw, w których nowotwór wciąż stanowi poważny problem.  

Czytaj więcej
Kiedy zaszczepić dziecko na odrę? WHO alarmuje, niepokojący wzrost zachorowań

W minionym roku odnotowano aż 45-krotny wzrost zachorowań na odrę. W ocenie WHO ten skok spowodowany jest mniejszą liczbą szczepień ochronnych wykonanych w czasie pandemii COVID-19. Czy grozi nam powrót tej niebezpiecznej choroby? 

Czytaj więcej
Sanepid apeluje: Ruszyły sczepienia przeciw odrze, uzupełnijmy zaległości 

Odra to wyjątkowo niebezpieczna i trochę zapomniana choroba. Niestety rezygnacja ze szczepień ochronnych może sprawić, że choroba wróci. Jak bardzo jest groźna?  

Czytaj więcej
W tym wieku przestań pić alkohol, aby uniknąć demencji. Lekarze potwierdzają

Picie alkoholu jest groźne dla zdrowia. Badacze przekonują, że w pewnym wieku sięganie po napoje wyskokowe staje się wyjątkowo niebezpieczne. Kiedy należy go zupełnie odstawić? 

Czytaj więcej
Nowe objawy COVID-19. To już nie utrata węchu i słuchu. Nowy wariant koronawirusa

Mimo że pandemii już nie ma, to koronawirus SARS-CoV-2 nie zniknął. Wirus mutuje i cały czas stanowi zagrożenie dla naszego zdrowia. Od pewnego czasu najbardziej aktywny jest wariant JN.1. Co o nim wiadomo? Jak bardzo jest niebezpieczny?  

Czytaj więcej
Alkohol na mrozie? To może być śmiertelnie niebezpieczne połączenie 

Wiele osób uważa, że nic tak nie rozgrzewa w zimie, jak alkohol. Tymczasem sięganie po tego rodzaju trunki, gdy przebywamy na mrozie może być bardzo niebezpieczne. Dlaczego i jakie mogą być tego konsekwencje? 

Czytaj więcej
Wirus RSV dominuje w polskich gabinetach, szaleje wśród dzieci i dorosłych 

Przybywa małych pacjentów zakażonych wirus RSV. Co gorsza, infekcja bywa na tyle niebezpieczne, że część dzieci wymaga hospitalizacji. Co warto wiedzieć o tym patogenie? Jak rozpoznać, że to właśnie on stoi za chorobą dziecka?  

Czytaj więcej
Niedobór witaminy B12, może doprowadzić do poważnych konsekwencji 

Witamina B 12 to jedna z ważniejszych substancji, bez których organizm człowieka nie może się obejść. Co może przemawiać za jej niedoborem? 

Czytaj więcej