Ewa Drzyzga i prof. Krzysztof Łabuzek od 2017 roku edukują Polaków w kwestii zdrowia. Poruszają tematy trudne, wstydliwe, o których pacjencji często wstydzą się mówić. W siódmym odcinku programu 36,6°C przyjrzą się nowoczesnym metodą leczenia raka piersi, a także sprawdzą, jak korzystanie z sauny wpływa na organizm człowieka. O czym jeszcze będzie mowa w programie?
Czy warto korzystać z sauny?
Co się dzieje z organizmem człowieka, kiedy wchodzi do sauny? Która sauna jest zdrowsza- sucha czy parowa? Twórcy programu 36,6°C postanowili to sprawdzić i przeprowadzili eksperyment. Jego wyniki wyjaśni profesor Krzysztof Łabuzek. Z najnowszego odcinka programu 36,6°C dowiecie się, czy dzięki saunie można podnieść odporność, a także czy sauna pomaga leczyć trądzik i kaca!
Jakie napoje można podawać dzieciom?
W siódmym odcinku programu powróci akcja #jembozdrowe. Tym razem Ewa Drzyzga i pięcioro dzieci z programu „Żółty Talerz” wzięło udział w grze terenowej. Jednak zabawa to nie wszystko – trzy doświadczone dietetyczki opowiedziały w programie jakie napoje nie nadają się dla dzieci, a jakie powinniśmy im podawać. Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie w najnowszym odcinku programu. Oglądajcie 36,6°C już w najbliższą sobotę, 19 października, o godzinie 18.00, na antenie stacji TVN!
Jak leczy się raka piersi?
Diagnoza: guz w piersi. Wskazanie: do wycięcia. Czas zabiegu: kilka minut! Nieprawdopodobne, ale prawdziwe. Dzięki biopsji mammotomicznej możliwe jest usunięcie nawet dwucentymetrowego guza w mniej niż kwadrans. Bez znieczulenia, bez leżenia na oddziale onkologicznym, chirurgicznym, ani jakimkolwiek innym. Tuż po zabiegu pacjentka może iść do domu, a do tego jej pierś nie jest zdeformowana i nie ma szpecących blizn. Rozmowę ze specjalistą zajmującym się małoinwazyjnymi metodami leczenia i badania piersi a także historie kobiet, które poddały się temu rodzajowi biopsji, usłyszycie w programie.
Zobacz zapowiedź siódmego odcinka programu 36,6°C!
Endoproteza - jak wygląda zabieg jej wszczepienia?
Co roku, kilkadziesiąt tysięcy osób w Polsce przechodzi operację wszczepienia endoprotezy stawu biodrowego. Jest to inwazyjna operacja, w trakcie której często usuwa się znaczą część kości udowej. Efekt zabiegu leży w rękach lekarza, ale też – rehabilitanta. Wiele zależy też od samego pacjenta, który musi bezwzględnie stosować się do zaleceń i w odpowiedni sposób na co dzień wstawać, siadać czy chodzić. Co zrobić, żeby utrzymać stawy biodrowe w dobrej formie? Czy możliwe jest uniknięcie operacji? Jeśli chcecie poznać odpowiedzi na te i inne pytania oglądajcie program 36,6°C, 19 października, o godzinie 18.00!
Jak pozbyć się problemów z zatokami?
Wiele schorzeń zatok, na przykład torbiele, polipy, czy zrosty mogą być wyleczone tylko drogą operacyjną. Operacje takie często wykonywane są w pełnej narkozie, z użyciem wielu instrumentów chirurgicznych, niejednokrotnie przy sporym krwawieniu. Na szczęście postęp technologiczny nie omija i tej dziedziny medycyny. Operacje zatok są obecnie wykonywane za pomocą wielofunkcyjnych, nowoczesnych narzędzi, które minimalizują efekty uboczne zabiegu i powikłania. W efekcie, zabiegi takie są możliwe tylko w znieczuleniu miejscowym a pacjenci opuszczają szpital już tego samego dnia. Jak wyglądają operacje zatok? Kto może z nich skorzystać? Dowiecie się tego z najnowszego odcinka programu 36,6°C!