Czy pobyt w saunie leczy kaca? Chcecie poznać odpowiedź? Oglądajcie program 36,6°C!

Fot: 36,6

Czy sauna pomaga pozbyć się kaca? Jak wygląda nowoczesna metoda leczenia raka piersi? Co zrobić, kiedy zatoki bolą? To tylko część tematów, które zostaną poruszone w siódmym odcinku programu 36,6°C. O czym jeszcze będzie mowa w programie?

Ewa Drzyzga i prof. Krzysztof Łabuzek od 2017 roku edukują Polaków w kwestii zdrowia. Poruszają tematy trudne, wstydliwe, o których pacjencji często wstydzą się mówić. W siódmym odcinku programu 36,6°C przyjrzą się nowoczesnym metodą leczenia raka piersi, a także sprawdzą, jak korzystanie z sauny wpływa na organizm człowieka. O czym jeszcze będzie mowa w programie?

Czy warto korzystać z sauny?

Co się dzieje z organizmem człowieka, kiedy wchodzi do sauny? Która sauna jest zdrowsza- sucha czy parowa? Twórcy programu 36,6°C postanowili to sprawdzić i przeprowadzili eksperyment. Jego wyniki wyjaśni profesor Krzysztof Łabuzek. Z najnowszego odcinka programu 36,6°C dowiecie się, czy dzięki saunie można podnieść odporność, a także czy sauna pomaga leczyć trądzik i kaca!

Jakie napoje można podawać dzieciom?

W siódmym odcinku programu powróci akcja #jembozdrowe. Tym razem Ewa Drzyzga i pięcioro dzieci z programu „Żółty Talerz” wzięło udział w grze terenowej. Jednak zabawa to nie wszystko – trzy doświadczone dietetyczki opowiedziały w programie jakie napoje nie nadają się dla dzieci, a jakie powinniśmy im podawać. Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie w najnowszym odcinku programu. Oglądajcie 36,6°C już w najbliższą sobotę, 19 października, o godzinie 18.00, na antenie stacji TVN!

Jak leczy się raka piersi?

Diagnoza: guz w piersi. Wskazanie: do wycięcia. Czas zabiegu: kilka minut! Nieprawdopodobne, ale prawdziwe. Dzięki biopsji mammotomicznej możliwe jest usunięcie nawet dwucentymetrowego guza w mniej niż kwadrans. Bez znieczulenia, bez leżenia na oddziale onkologicznym, chirurgicznym, ani jakimkolwiek innym. Tuż po zabiegu pacjentka może iść do domu, a do tego jej pierś nie jest zdeformowana i nie ma szpecących blizn. Rozmowę ze specjalistą zajmującym się małoinwazyjnymi metodami leczenia i badania piersi a także historie kobiet, które poddały się temu rodzajowi biopsji, usłyszycie w programie.

Zobacz zapowiedź siódmego odcinka programu 36,6°C!

Zobacz film: O czym będzie mowa w 7. odcinku programu 36,6? Źródło: 36,6

Endoproteza - jak wygląda zabieg jej wszczepienia?

Co roku, kilkadziesiąt tysięcy osób w Polsce przechodzi operację wszczepienia endoprotezy stawu biodrowego. Jest to inwazyjna operacja, w trakcie której często usuwa się znaczą część kości udowej. Efekt zabiegu leży w rękach lekarza, ale też – rehabilitanta. Wiele zależy też od samego pacjenta, który musi bezwzględnie stosować się do zaleceń i w odpowiedni sposób na co dzień wstawać, siadać czy chodzić. Co zrobić, żeby utrzymać stawy biodrowe w dobrej formie? Czy możliwe jest uniknięcie operacji? Jeśli chcecie poznać odpowiedzi na te i inne pytania oglądajcie program 36,6°C, 19 października, o godzinie 18.00! 

Jak pozbyć się problemów z zatokami? 

Wiele schorzeń zatok, na przykład torbiele, polipy, czy zrosty mogą być wyleczone tylko drogą operacyjną. Operacje takie często wykonywane są w pełnej narkozie, z użyciem wielu instrumentów chirurgicznych, niejednokrotnie przy sporym krwawieniu. Na szczęście postęp technologiczny nie omija i tej dziedziny medycyny. Operacje zatok są obecnie wykonywane za pomocą wielofunkcyjnych, nowoczesnych narzędzi, które minimalizują efekty uboczne zabiegu i powikłania. W efekcie, zabiegi takie są możliwe tylko w znieczuleniu miejscowym a pacjenci opuszczają szpital już tego samego dnia. Jak wyglądają operacje zatok? Kto może z nich skorzystać? Dowiecie się tego z najnowszego odcinka programu 36,6°C!

Data aktualizacji: 18.10.2019,
Opublikowano: 16.10.2019 r.

Komentarze (0)

Trwa dodawanie...
Komentarz dodany!
Komentarz nie mógł zostać dodany
Alzheimerem można się zarazić? Niepokojące odkrycie badaczy

Priony to groźne białka, które przyczyniają się do rozwoju choroby Creutzfeldta-Jakoba. Najnowsze badania sugerują, że związki te mają swój udział w powstawaniu zmian w mózgu typowych dla schorzeń otępiennych, w tym alzheimera. Jak to możliwe?  

Czytaj więcej
Te objawy mogą wskazywać na cukrzycę, można je łatwo rozpoznać 

Cukrzyca to poważna choroba, z którą zmaga się coraz więcej osób. Jej najbardziej charakterystycznym objawem jest wysoki poziom glukozy we krwi. Co może o nim świadczyć? 

Czytaj więcej
Rak szyjki macicy, jak się przed nim chronić? W Polsce kobiety umierają z jego powodu codziennie

Rak szyjki macicy to choroba, którą w wielu krajach udało się niemal całkowicie wyeliminować. Niestety Polska znajduje się w grupie państw, w których nowotwór wciąż stanowi poważny problem.  

Czytaj więcej
Kiedy zaszczepić dziecko na odrę? WHO alarmuje, niepokojący wzrost zachorowań

W minionym roku odnotowano aż 45-krotny wzrost zachorowań na odrę. W ocenie WHO ten skok spowodowany jest mniejszą liczbą szczepień ochronnych wykonanych w czasie pandemii COVID-19. Czy grozi nam powrót tej niebezpiecznej choroby? 

Czytaj więcej
Sanepid apeluje: Ruszyły sczepienia przeciw odrze, uzupełnijmy zaległości 

Odra to wyjątkowo niebezpieczna i trochę zapomniana choroba. Niestety rezygnacja ze szczepień ochronnych może sprawić, że choroba wróci. Jak bardzo jest groźna?  

Czytaj więcej
W tym wieku przestań pić alkohol, aby uniknąć demencji. Lekarze potwierdzają

Picie alkoholu jest groźne dla zdrowia. Badacze przekonują, że w pewnym wieku sięganie po napoje wyskokowe staje się wyjątkowo niebezpieczne. Kiedy należy go zupełnie odstawić? 

Czytaj więcej
Nowe objawy COVID-19. To już nie utrata węchu i słuchu. Nowy wariant koronawirusa

Mimo że pandemii już nie ma, to koronawirus SARS-CoV-2 nie zniknął. Wirus mutuje i cały czas stanowi zagrożenie dla naszego zdrowia. Od pewnego czasu najbardziej aktywny jest wariant JN.1. Co o nim wiadomo? Jak bardzo jest niebezpieczny?  

Czytaj więcej
Alkohol na mrozie? To może być śmiertelnie niebezpieczne połączenie 

Wiele osób uważa, że nic tak nie rozgrzewa w zimie, jak alkohol. Tymczasem sięganie po tego rodzaju trunki, gdy przebywamy na mrozie może być bardzo niebezpieczne. Dlaczego i jakie mogą być tego konsekwencje? 

Czytaj więcej
Wirus RSV dominuje w polskich gabinetach, szaleje wśród dzieci i dorosłych 

Przybywa małych pacjentów zakażonych wirus RSV. Co gorsza, infekcja bywa na tyle niebezpieczne, że część dzieci wymaga hospitalizacji. Co warto wiedzieć o tym patogenie? Jak rozpoznać, że to właśnie on stoi za chorobą dziecka?  

Czytaj więcej
Niedobór witaminy B12, może doprowadzić do poważnych konsekwencji 

Witamina B 12 to jedna z ważniejszych substancji, bez których organizm człowieka nie może się obejść. Co może przemawiać za jej niedoborem? 

Czytaj więcej