Czy łokieć tenisisty ma coś wspólnego z graniem w tenisa? Dowiecie się tego z najnowszego odcinka programu 36,6°C

Fot: 36,6

Czy łokieć tenisisty to przypadłość, na którą chorują tylko zawodowi tenisiści? Jak leczy się chorych na stwardnienie rozsiane? To tylko część tematów, które zostaną poruszone w trzecim odcinku 36,6°C. O czym jeszcze będzie mowa w programie?

Ewa Drzyzga i prof. Krzysztof Łabuzek od przeszło trzech lat dbają o zdrowie Polaków. Zachęcają do zmiany złych nawyków i większej dbałości o własne zdrowie. W prostych słowach opowiadają o skomplikowanych procesach, które zachodzą w ludzkim organizmie, a także tłumaczą mechanizmy rozwoju różnych chorób. Nie inaczej będzie i tym razem! Jakie tematy zostaną poruszone już w najbliższą sobotę, 19 września, o godzinie 18.00?

Na czym polega badanie PET i kiedy się wykonuje?

Oczekiwanie na wynik badania onkologicznego to największy koszmar pacjenta. Na szczęście istnieje badanie, które skraca ten czas do minimum. PET, czyli pozytonowa tomografia emisyjna to kilkuminutowe badanie, które jest w stanie wykryć praktycznie wszystkie zmiany nowotworowe w naszym ciele! Jak się na nie dostać? Kiedy jest wykonywane? Dowiecie się tego już w sobotę, 19 września, o godzinie 18.00! Ale to nie wszystko! Ewa Drzyzga porozmawia także z twórcami polskiego odpowiednika PET!

Stwardnienie rozsiane - jak można je leczyć?

Nieostre widzenie, zaburzenia równowagi, zawroty głowy, zaburzenia czucia, częste oddawanie moczu. To mogą być pierwsze objawy stwardnienia rozsianego. Szacuje się, że w Polsce na SM choruje 45 tysięcy osób. Mimo że choroba jest nieuleczalna, to dzięki odpowiedniemu leczeniu można nie tylko zahamować, ale całkowicie zatrzymać jej rozwój. Jak to możliwe? Odpowiedź znajdziecie w najnowszym odcinku programu 36,6 °C!

Zobacz film i dowiedz się o czym będzie mowa w najnowszym odcinku programu 36,6°C:

Zobacz film: O czym będzie mowa w 3. odcinku programu 36,6? Źródło: 36,6

Małgorzata Rozenek-Majdan szczerze o in vitro

In vitro to powszechna metoda leczenia niepłodności, jednak sama procedura nie jest prosta. O swoich doświadczeniach z in vitro w intymnej rozmowie z Ewą Drzyzgą opowie Małgorzata Rozenek-Majdan, która dzięki tej metodzie niedawno po raz 3 została mamą. Nie wszyscy wiedzą, że in vitro to nie tylko metoda leczenia niepłodności, ale dzięki niej pary, które nie mają problemu z zajściem w ciąże, a są obciążone chorobą genetyczną, mają możliwość urodzenia zdrowego dziecka! Jak to możliwe? W najbliższą sobotę poznacie wzruszającą historię Natalii i Kacpra, których dwójka pierwszych dzieci urodziła się ze śmiertelną wadą genetyczną, a metoda in vitro dała im szansę na zdrowe dzieci.

Skąd się bierze łokieć tenisisty?

Jesteś informatykiem, pracownikiem biurowym, a może mechanikiem, czy budowlańcem? Jeżeli tak, to właśnie Ciebie może dotknąć choroba nazywana łokciem tenisisty! Nazwa może być myląca, gdyż jednie 10 proc. z osób, które cierpią na tą przypadłość to tenisiści! Dolegliwość ta przeszkadza w codziennym życiu powodując bolesne bóle nadgarstka. Jak ją rozpoznać i leczyć? Dowiecie się już w najbliższą sobotę oglądając 36,6 °C! Startujemy o 18.00!

Data aktualizacji: 16.09.2020,
Opublikowano: 16.09.2020 r.

Polecamy

Komentarze (0)

Trwa dodawanie...
Komentarz dodany!
Komentarz nie mógł zostać dodany
Alzheimerem można się zarazić? Niepokojące odkrycie badaczy

Priony to groźne białka, które przyczyniają się do rozwoju choroby Creutzfeldta-Jakoba. Najnowsze badania sugerują, że związki te mają swój udział w powstawaniu zmian w mózgu typowych dla schorzeń otępiennych, w tym alzheimera. Jak to możliwe?  

Czytaj więcej
Te objawy mogą wskazywać na cukrzycę, można je łatwo rozpoznać 

Cukrzyca to poważna choroba, z którą zmaga się coraz więcej osób. Jej najbardziej charakterystycznym objawem jest wysoki poziom glukozy we krwi. Co może o nim świadczyć? 

Czytaj więcej
Rak szyjki macicy, jak się przed nim chronić? W Polsce kobiety umierają z jego powodu codziennie

Rak szyjki macicy to choroba, którą w wielu krajach udało się niemal całkowicie wyeliminować. Niestety Polska znajduje się w grupie państw, w których nowotwór wciąż stanowi poważny problem.  

Czytaj więcej
Kiedy zaszczepić dziecko na odrę? WHO alarmuje, niepokojący wzrost zachorowań

W minionym roku odnotowano aż 45-krotny wzrost zachorowań na odrę. W ocenie WHO ten skok spowodowany jest mniejszą liczbą szczepień ochronnych wykonanych w czasie pandemii COVID-19. Czy grozi nam powrót tej niebezpiecznej choroby? 

Czytaj więcej
Sanepid apeluje: Ruszyły sczepienia przeciw odrze, uzupełnijmy zaległości 

Odra to wyjątkowo niebezpieczna i trochę zapomniana choroba. Niestety rezygnacja ze szczepień ochronnych może sprawić, że choroba wróci. Jak bardzo jest groźna?  

Czytaj więcej
W tym wieku przestań pić alkohol, aby uniknąć demencji. Lekarze potwierdzają

Picie alkoholu jest groźne dla zdrowia. Badacze przekonują, że w pewnym wieku sięganie po napoje wyskokowe staje się wyjątkowo niebezpieczne. Kiedy należy go zupełnie odstawić? 

Czytaj więcej
Nowe objawy COVID-19. To już nie utrata węchu i słuchu. Nowy wariant koronawirusa

Mimo że pandemii już nie ma, to koronawirus SARS-CoV-2 nie zniknął. Wirus mutuje i cały czas stanowi zagrożenie dla naszego zdrowia. Od pewnego czasu najbardziej aktywny jest wariant JN.1. Co o nim wiadomo? Jak bardzo jest niebezpieczny?  

Czytaj więcej
Alkohol na mrozie? To może być śmiertelnie niebezpieczne połączenie 

Wiele osób uważa, że nic tak nie rozgrzewa w zimie, jak alkohol. Tymczasem sięganie po tego rodzaju trunki, gdy przebywamy na mrozie może być bardzo niebezpieczne. Dlaczego i jakie mogą być tego konsekwencje? 

Czytaj więcej
Wirus RSV dominuje w polskich gabinetach, szaleje wśród dzieci i dorosłych 

Przybywa małych pacjentów zakażonych wirus RSV. Co gorsza, infekcja bywa na tyle niebezpieczne, że część dzieci wymaga hospitalizacji. Co warto wiedzieć o tym patogenie? Jak rozpoznać, że to właśnie on stoi za chorobą dziecka?  

Czytaj więcej
Niedobór witaminy B12, może doprowadzić do poważnych konsekwencji 

Witamina B 12 to jedna z ważniejszych substancji, bez których organizm człowieka nie może się obejść. Co może przemawiać za jej niedoborem? 

Czytaj więcej