Ewa Drzyzga i prof. Krzysztof Łabuzek od przeszło trzech lat dbają o zdrowie Polaków. Zachęcają do zmiany złych nawyków i większej dbałości o własne zdrowie. W prostych słowach opowiadają o skomplikowanych procesach, które zachodzą w ludzkim organizmie, a także tłumaczą mechanizmy rozwoju różnych chorób. Nie inaczej będzie i tym razem! Jakie tematy zostaną poruszone już w najbliższą sobotę, 19 września, o godzinie 18.00?
Na czym polega badanie PET i kiedy się wykonuje?
Oczekiwanie na wynik badania onkologicznego to największy koszmar pacjenta. Na szczęście istnieje badanie, które skraca ten czas do minimum. PET, czyli pozytonowa tomografia emisyjna to kilkuminutowe badanie, które jest w stanie wykryć praktycznie wszystkie zmiany nowotworowe w naszym ciele! Jak się na nie dostać? Kiedy jest wykonywane? Dowiecie się tego już w sobotę, 19 września, o godzinie 18.00! Ale to nie wszystko! Ewa Drzyzga porozmawia także z twórcami polskiego odpowiednika PET!
Stwardnienie rozsiane - jak można je leczyć?
Nieostre widzenie, zaburzenia równowagi, zawroty głowy, zaburzenia czucia, częste oddawanie moczu. To mogą być pierwsze objawy stwardnienia rozsianego. Szacuje się, że w Polsce na SM choruje 45 tysięcy osób. Mimo że choroba jest nieuleczalna, to dzięki odpowiedniemu leczeniu można nie tylko zahamować, ale całkowicie zatrzymać jej rozwój. Jak to możliwe? Odpowiedź znajdziecie w najnowszym odcinku programu 36,6 °C!
Zobacz film i dowiedz się o czym będzie mowa w najnowszym odcinku programu 36,6°C:
Małgorzata Rozenek-Majdan szczerze o in vitro
In vitro to powszechna metoda leczenia niepłodności, jednak sama procedura nie jest prosta. O swoich doświadczeniach z in vitro w intymnej rozmowie z Ewą Drzyzgą opowie Małgorzata Rozenek-Majdan, która dzięki tej metodzie niedawno po raz 3 została mamą. Nie wszyscy wiedzą, że in vitro to nie tylko metoda leczenia niepłodności, ale dzięki niej pary, które nie mają problemu z zajściem w ciąże, a są obciążone chorobą genetyczną, mają możliwość urodzenia zdrowego dziecka! Jak to możliwe? W najbliższą sobotę poznacie wzruszającą historię Natalii i Kacpra, których dwójka pierwszych dzieci urodziła się ze śmiertelną wadą genetyczną, a metoda in vitro dała im szansę na zdrowe dzieci.
Skąd się bierze łokieć tenisisty?
Jesteś informatykiem, pracownikiem biurowym, a może mechanikiem, czy budowlańcem? Jeżeli tak, to właśnie Ciebie może dotknąć choroba nazywana łokciem tenisisty! Nazwa może być myląca, gdyż jednie 10 proc. z osób, które cierpią na tą przypadłość to tenisiści! Dolegliwość ta przeszkadza w codziennym życiu powodując bolesne bóle nadgarstka. Jak ją rozpoznać i leczyć? Dowiecie się już w najbliższą sobotę oglądając 36,6 °C! Startujemy o 18.00!