Czy do tarczycy można się dostać przez brodawkę sutkową? Jeśli chcecie poznać odpowiedź, oglądajcie program 36,6°C!

Fot: 36,6 (2)

Jak zapanować nad tarczycą? Czy zespół policystycznych jajników można wyleczyć? Czy jedzenie z grilla może być zdrowe i smaczne? To tylko niektóre tematy, które zostaną poruszone w czwartym odcinku programu 36,6°C. O czym jeszcze będzie mowa w programie?

Ew Drzyzga i prof. Krzysztof Łabuzek w czwartym odcinku programu 36,6°C skupią się na kobietach. Prowadzący wezmą pod lupę choroby tarczycy oraz zespół policystycznych jajników. Ewa Drzyzga zapoczątkuje akcję, która będzie zachęcała kobiety do regularnego badania piersi. O czym jeszcze będzie mowa w odcinku?

#badampiersi

Każdego dnia 50 Polek dowiaduje się, że ma raka piersi, wiele z nich dowiaduje się o tym zbyt późno i tym samym odbiera sobie szansę na pełne wyleczenie i długie życie. Aby zachęcić kobiety do większej dbałości o swoje zdrowie Ewa Drzyzga powołała akcję #badampiersi. Prowadząca program 36,6°C wybrała się na badanie mammograficzne, a w apelu o to, żeby wszystkie Polki badały się regularnie wsparło ją kilkadziesiąt kobiet ze świata show-biznesu, w tym Magda Gessler, Monika Olejnik, czy Kayah. A jakie są nowoczesne metody badania piersi? Dowiecie się tego już w najbliższą sobotę, 28 września, o godzinie 18.00 na antenie TVN!

PCOS, czyli co?

Modelka Sandra Kubicka wyznała niedawno, że zdiagnozowano u niej PCOS, czyli zespół policystycznych jajników, który powoduje problemy z zajściem w ciążę. Z tym problemem zmaga się co najmniej 10 proc. kobiet w wieku rozrodczym. Ewa Drzyzga odwiedziła Sandrę Kubicką, która w intymnej rozmowie opowiedziała o swojej walce z chorobą.

Guzki tarczycy – jak je leczyć?

Guzki na tarczycy niejednokrotnie wymagają wycięcia. Profesor Krzysztof Łabuzek opowie o tym, jakimi drogami chirurdzy docierają do tarczycy, żeby je usunąć nie pozostawiając blizny. Jedną z takich dróg jest popularny wśród azjatyckich lekarzy dostęp do tarczycy przez brodawkę sutkową! Jak wygląda taka operacja? Dowiecie się tego już w sobotę!

Zobacz zapowiedź czwartego odcinka programu 36,6°C !

Zobacz film: Zapowiedź czwartego odcinka 36,6. O czym będzie mowa w programie? Źródło: 36,6

Czy potrawy z grilla mogą być zdrowe?

W czwartym odcinku programu 36,6°C powróci akcja #jembozdrowe. Gościem Ewy Drzyzgi będzie znany kucharz Jan Kuroń, który udowodni, że potrawy z grilla mogą być naprawdę zdrowe i smaczne. Czy uda się przekonać dzieci do zdrowszej alternatywy klasycznych kiełbasek czy grillowanej karkówki? Odpowiedź poznacie już w sobotę, 28 września, o godzinie 18.00!

Czy miód z miejskiej pasieki jest zdrowy?

Ewa odwiedziła też nietypową pasiekę - na dachu krakowskiej Akademii Górniczo-Hutniczej. Miejskich pasiek powstaje coraz więcej, miód wciąż jest w cenie, uważa się go za wyjątkowo zdrowy i wartościowy produkt. Okazuje się jednak, że nie jest tak słodko jak by się wydawało - miód nie jest polecany każdemu i nie można go jeść za dużo! O plusach i minusach miodu i innych produktów pszczelich, a także o tym, czy kit pszczeli może leczyć raka mózgu dowiecie się oglądając 36,6°C w sobotę o 18.00!

Data aktualizacji: 25.09.2019,
Opublikowano: 24.09.2019 r.

Polecamy

Komentarze (0)

Trwa dodawanie...
Komentarz dodany!
Komentarz nie mógł zostać dodany
Alzheimerem można się zarazić? Niepokojące odkrycie badaczy

Priony to groźne białka, które przyczyniają się do rozwoju choroby Creutzfeldta-Jakoba. Najnowsze badania sugerują, że związki te mają swój udział w powstawaniu zmian w mózgu typowych dla schorzeń otępiennych, w tym alzheimera. Jak to możliwe?  

Czytaj więcej
Te objawy mogą wskazywać na cukrzycę, można je łatwo rozpoznać 

Cukrzyca to poważna choroba, z którą zmaga się coraz więcej osób. Jej najbardziej charakterystycznym objawem jest wysoki poziom glukozy we krwi. Co może o nim świadczyć? 

Czytaj więcej
Rak szyjki macicy, jak się przed nim chronić? W Polsce kobiety umierają z jego powodu codziennie

Rak szyjki macicy to choroba, którą w wielu krajach udało się niemal całkowicie wyeliminować. Niestety Polska znajduje się w grupie państw, w których nowotwór wciąż stanowi poważny problem.  

Czytaj więcej
Kiedy zaszczepić dziecko na odrę? WHO alarmuje, niepokojący wzrost zachorowań

W minionym roku odnotowano aż 45-krotny wzrost zachorowań na odrę. W ocenie WHO ten skok spowodowany jest mniejszą liczbą szczepień ochronnych wykonanych w czasie pandemii COVID-19. Czy grozi nam powrót tej niebezpiecznej choroby? 

Czytaj więcej
Sanepid apeluje: Ruszyły sczepienia przeciw odrze, uzupełnijmy zaległości 

Odra to wyjątkowo niebezpieczna i trochę zapomniana choroba. Niestety rezygnacja ze szczepień ochronnych może sprawić, że choroba wróci. Jak bardzo jest groźna?  

Czytaj więcej
W tym wieku przestań pić alkohol, aby uniknąć demencji. Lekarze potwierdzają

Picie alkoholu jest groźne dla zdrowia. Badacze przekonują, że w pewnym wieku sięganie po napoje wyskokowe staje się wyjątkowo niebezpieczne. Kiedy należy go zupełnie odstawić? 

Czytaj więcej
Nowe objawy COVID-19. To już nie utrata węchu i słuchu. Nowy wariant koronawirusa

Mimo że pandemii już nie ma, to koronawirus SARS-CoV-2 nie zniknął. Wirus mutuje i cały czas stanowi zagrożenie dla naszego zdrowia. Od pewnego czasu najbardziej aktywny jest wariant JN.1. Co o nim wiadomo? Jak bardzo jest niebezpieczny?  

Czytaj więcej
Alkohol na mrozie? To może być śmiertelnie niebezpieczne połączenie 

Wiele osób uważa, że nic tak nie rozgrzewa w zimie, jak alkohol. Tymczasem sięganie po tego rodzaju trunki, gdy przebywamy na mrozie może być bardzo niebezpieczne. Dlaczego i jakie mogą być tego konsekwencje? 

Czytaj więcej
Wirus RSV dominuje w polskich gabinetach, szaleje wśród dzieci i dorosłych 

Przybywa małych pacjentów zakażonych wirus RSV. Co gorsza, infekcja bywa na tyle niebezpieczne, że część dzieci wymaga hospitalizacji. Co warto wiedzieć o tym patogenie? Jak rozpoznać, że to właśnie on stoi za chorobą dziecka?  

Czytaj więcej
Niedobór witaminy B12, może doprowadzić do poważnych konsekwencji 

Witamina B 12 to jedna z ważniejszych substancji, bez których organizm człowieka nie może się obejść. Co może przemawiać za jej niedoborem? 

Czytaj więcej