Czy burak leczy raka? Chcecie poznać odpowiedź? Oglądajcie program 36,6°C!

Fot: 36,6

Jakie wartości odżywcze ma burak i czy może wyleczyć raka? Na czym polegają badania kliniczne i kto może z nich skorzystać? To tylko część tematów, które zostaną poruszone w ostatnim - w tym sezonie - odcinku programu 36,6°C. O czym jeszcze Ewa Drzyzga będzie rozmawiała z zaproszonymi do studia specjalistami? 

Ewa Drzyzga i prof. Krzysztof Łabuzek od 2017 roku prowadzą najzdrowszy program w telewizji. W każdym odcinku opowiadają o nowinkach ze świata medycyny, tłumaczą najbardziej zawiłe procedury, ale przede wszystkim zachęcają Polaków do większej dbałości o własne zdrowie. W ostatnim odcinku szóstego sezonu wezmą pod lupę buraki, które wspomagają leczenie anemii. Zdaniem niektórych mogą nawet zniszczyć raka. Jaka jest prawda? Dowiecie się tego już w sobotę, 23 listopada, o godzinie 18.00! O czym jeszcze będzie mowa w odcinku?

Badania kliniczne - co warto o nich wiedzieć?

Badania kliniczne wzbudzają sporo kontrowersji. W najnowszym odcinku programu 36,6°C Ewa Drzyzga przyjrzy się im dokładniej. Porozmawia z pacjentkami, którzy biorą w nich udział, ale przede wszystkim sprawdzi czy takie badania są bezpieczne. Wszystkiego o badaniach klinicznych dowiecie się z najnowszego odcinka programu 36,6°C! 

Czy burak może wyleczyć raka?

Ma piękny rubinowy kolor. Jemy go na surowo, gotowanego, ale też kisimy. Burak, bo o nim mowa, to stały bywalec naszych stołów, ale nie tylko! Prof. Krzysztof Łabuzek postanowił przyjrzeć się mu bliżej i sprawdzić, jak jedzenie buraków wpływa na zdrowie. Czy burak może leczyć raka? Czy pomaga pozbyć się anemii? Czy sok z buraka działa jak naturalny dopalacz? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie w najnowszym odcinku programu 36,6°C!

Na czym polega protonoterapia?

Wśród metod terapeutycznego naświetlania nowotworów, obok standardowej radioterapii coraz częściej wymienia się terapię protonami, czyli protonoterapię. Jest to najnowocześniejsza i najmniej inwazyjna metoda niszczenia drogą naświetlania komórek nowotworu, a jednocześnie oszczędzająca okoliczne tkanki i narządy. Kto może z niej skorzystać? Dowiecie się tego już w najbliższą sobotę, 23 listopada, o godzinie 18.00!

O czym będzie mowa w najnowszym odcinku programu 36,6°C? Dowiecie się tego z filmu:

Zobacz film: O czym będzie mowa w najnowszym odcinku programu 36,6? Źródło: 36,6

Jak działa joga?

Większość z nas kojarzy jogę z ćwiczeniami, ale jej odmian jest znacznie więcej. Coraz częściej prowadzone są zajęcia z jogi twarzy czy śmiechu. Pierwsza z nich ma pomagać zlikwidować zmarszczki, druga zredukować stres i poprawić ogólny stan zdrowia. Czy faktycznie tak jest? Ewa Drzyzga - wraz z ekspertami - postanowiła to sprawdzić. Co udało się jej  ustalić? Dowiecie się tego już w najbliższą sobotę, 23 listopada, o godzinie 18.00!   

Jak działa CUD? 

CUD, czyli Centrum Urazowego dla Dzieci to wydzielone w szpitalach oddziały i pracownie diagnostyczne, w których leczone są dzieci z najcięższymi wielonarządowymi urazami – zwykle ofiary wypadków samochodowych. Takich centrów jest w całej Polsce tylko 7. Jak działają te placówki i czym różnią się od zwykłych oddziałów ratunkowych? Odpowiedź poznacie już w sobotę o 18.00! 

Data aktualizacji: 19.11.2019,
Opublikowano: 19.11.2019 r.

Komentarze (0)

Trwa dodawanie...
Komentarz dodany!
Komentarz nie mógł zostać dodany
Alzheimerem można się zarazić? Niepokojące odkrycie badaczy

Priony to groźne białka, które przyczyniają się do rozwoju choroby Creutzfeldta-Jakoba. Najnowsze badania sugerują, że związki te mają swój udział w powstawaniu zmian w mózgu typowych dla schorzeń otępiennych, w tym alzheimera. Jak to możliwe?  

Czytaj więcej
Te objawy mogą wskazywać na cukrzycę, można je łatwo rozpoznać 

Cukrzyca to poważna choroba, z którą zmaga się coraz więcej osób. Jej najbardziej charakterystycznym objawem jest wysoki poziom glukozy we krwi. Co może o nim świadczyć? 

Czytaj więcej
Rak szyjki macicy, jak się przed nim chronić? W Polsce kobiety umierają z jego powodu codziennie

Rak szyjki macicy to choroba, którą w wielu krajach udało się niemal całkowicie wyeliminować. Niestety Polska znajduje się w grupie państw, w których nowotwór wciąż stanowi poważny problem.  

Czytaj więcej
Kiedy zaszczepić dziecko na odrę? WHO alarmuje, niepokojący wzrost zachorowań

W minionym roku odnotowano aż 45-krotny wzrost zachorowań na odrę. W ocenie WHO ten skok spowodowany jest mniejszą liczbą szczepień ochronnych wykonanych w czasie pandemii COVID-19. Czy grozi nam powrót tej niebezpiecznej choroby? 

Czytaj więcej
Sanepid apeluje: Ruszyły sczepienia przeciw odrze, uzupełnijmy zaległości 

Odra to wyjątkowo niebezpieczna i trochę zapomniana choroba. Niestety rezygnacja ze szczepień ochronnych może sprawić, że choroba wróci. Jak bardzo jest groźna?  

Czytaj więcej
W tym wieku przestań pić alkohol, aby uniknąć demencji. Lekarze potwierdzają

Picie alkoholu jest groźne dla zdrowia. Badacze przekonują, że w pewnym wieku sięganie po napoje wyskokowe staje się wyjątkowo niebezpieczne. Kiedy należy go zupełnie odstawić? 

Czytaj więcej
Nowe objawy COVID-19. To już nie utrata węchu i słuchu. Nowy wariant koronawirusa

Mimo że pandemii już nie ma, to koronawirus SARS-CoV-2 nie zniknął. Wirus mutuje i cały czas stanowi zagrożenie dla naszego zdrowia. Od pewnego czasu najbardziej aktywny jest wariant JN.1. Co o nim wiadomo? Jak bardzo jest niebezpieczny?  

Czytaj więcej
Alkohol na mrozie? To może być śmiertelnie niebezpieczne połączenie 

Wiele osób uważa, że nic tak nie rozgrzewa w zimie, jak alkohol. Tymczasem sięganie po tego rodzaju trunki, gdy przebywamy na mrozie może być bardzo niebezpieczne. Dlaczego i jakie mogą być tego konsekwencje? 

Czytaj więcej
Wirus RSV dominuje w polskich gabinetach, szaleje wśród dzieci i dorosłych 

Przybywa małych pacjentów zakażonych wirus RSV. Co gorsza, infekcja bywa na tyle niebezpieczne, że część dzieci wymaga hospitalizacji. Co warto wiedzieć o tym patogenie? Jak rozpoznać, że to właśnie on stoi za chorobą dziecka?  

Czytaj więcej
Niedobór witaminy B12, może doprowadzić do poważnych konsekwencji 

Witamina B 12 to jedna z ważniejszych substancji, bez których organizm człowieka nie może się obejść. Co może przemawiać za jej niedoborem? 

Czytaj więcej