Cała prawda o wodzie. Która jest najlepsza dla naszego zdrowia?
Fot: TVN
Organizm człowieka do prawidłowego funkcjonowania potrzebuje wody. Zdaniem specjalistów powinniśmy - w ciągu dnia - wypić ok. 8 szklanek wody. Tylko, którą wodę wybrać? Niegazowaną, gazowaną, a może równie wartościowa jest zwykła "kranówka"? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w trzecim odcinku programu Cała prawda!
Na początek Karolina Głowacka, prowadząca program, wybierze się na zakupy, aby przyjrzeć się ofercie sklepów. To, że woda jest butelkowana, wcale nie znaczy, że jest mineralna i warto ją kupić. Wraz z dietetyczką przeanalizuje etykiety, zastanowi się, jaka woda będzie najlepsza na co dzień. Dowiecie się też czego szukać w wodzie, aby mieć pewność, że pijemy tę najbardziej wartościową.
Co siedzi w wodzie?
Prowadząca zaniesie wodę butelkowaną do laboratorium, aby przekonać się czy nie ma w niej konserwantów. Z programu dowiecie się także, jak długo można trzymać otwartą butelkę wody oraz czy nie rozwijają się w niej szkodliwe drobnoustroje?
Pić kranówkę?
Karolina zabierze was do Grubej Kaśki, słynnego ujęcia wody dla stolicy. To największa tego typu studnia w Europie. Prowadząca zajrzy do jej serca, pozna zaskakujących pracowników, takich jak... małże i bakterie. Wreszcie, sprawdzi jakość kranówki w starej warszawskiej kamienicy. Bo... może to całe noszenie butelek z wodą ze sklepu do domu jest bez sensu?
Program Cała prawda możecie oglądać w soboty na antenie stacji TVN Style.
Czy picie wody może być szkodliwe? Dowiesz się tego z filmu:
Zobacz film: Czy picie wody może być szkodliwe? Źródło: Zdrowie
Autor:
Katarzyna Oleksik
Data aktualizacji: 18.04.2020,
Opublikowano: 18.04.2020 r.
Zdrowie uchodzi za najważniejszą wartość. Mimo to z dbaniem o nie mamy spore problemy. Doskonale pokazuje to badanie przeprowadzone wśród mam. Wynika z niego, że kobiety przedkładają dziecko i obowiązki domowe nad swoje samopoczucie i kondycję.
Zmiana czasu z letniego na zimowy odbywa się zawsze w ostatni weekend października - w 2023 r. dzień zmiany czasu wypada z soboty 28.10 na niedzielę 29.10. W nocy przesuwamy zegarki o godzinę do tyłu, czyli z 3.00 na 2.00. Zmiana czasu ma wielu zwolenników, ale są i przeciwnicy, którzy podkreślają, że jest niekorzystna dla zdrowia.
Na zdrowie kobiecych części intymnych wpływa wiele czynników. Wśród nich są nie tylko właściwa higiena, czy dieta, ale także odpowiednio dobrana bielizna. Jaka jest najbezpieczniejsza?
Każda kobieta, która nie jest zadowolona ze swojego biustu może poddać go operacji. Jednak tylko te panie, którym on utrudnia życie mogą wykonać zabieg na NFZ. Jakie trzeba spełniać warunki, aby za operację zapłacił fundusz? Jak przygotować się do zabiegu i o czym trzeba pamiętać przed i po zabiegu?
Objawy zawału serca u kobiet mogą różnić się od ogólnie uznawanych, typowych symptomów zawału mięśnia sercowego. Częściej pojawiają się objawy nieswoiste zawału serca w postaci duszności, uczucia pieczenia w klatce piersiowej, bólu ramion czy po prostu osłabienia.
Higiena intymna ma ogromne znaczenie dla naszego zdrowia. Zarówno zbyt częste, jak i za rzadkie mycie części intymnych może być szkodliwe. Zatem, o czym pamiętać i jakich błędów nie popełniać?
Problem występowania pierwszych mdłości w ciąży jest często bagatelizowany. Wiele osób uważa je za „obowiązkowe” dolegliwości w ciąży, o których nie warto nawet informować swojego lekarza. Z tego względu niektóre ciężarne podczas wizyty pomijają temat mdłości i wymiotów w ciąży. To błąd – te objawy mogą niekorzystnie wpłynąć na komfort życia oraz mieć poważne konsekwencje dla zdrowia mamy i maluszka.
Brak snu jest dość powszechnym problemem, z niektórych szacunków wynika, że dotyczy nawet co trzeciego dorosłego człowieka. Jego skutki mogą być bardzo poważne, zarówno dla zdrowia fizycznego, jak i psychicznego. Przeprowadzone na zwierzętach eksperymenty wykazały, że bezsenność prowadzi do śmierci.