Arielle Charnas to amerykańska influencerka, którą na Instagramie obserwuje 1,3 miliona osób. Blogerka zachorowała na COVID-19. Obecnie jest już zdrowa. Swoją historię Arielle opisała w mediach społecznościowych.
Influencerka pokonała COVID-19
Arielle Charnas to znana influencerka z Nowego Jorku, która chętnie dzieli się swoim codziennym życiem na Instagramie.
18 marca blogerka opublikowała post, w którym zdradziła, że jest chora na COVID-19. Arielle dokuczało początkowo drapanie w gardle i postępująca gorączka. Charnas straciła też powonienie i smak. Wynik testu na obecność koronawirusa był pozytywny. Zachorował również jej mąż. Arielle najbardziej obawiała się o zdrowie ich dwóch córeczek (1,5 roku i 4 lata). Dziewczynki nie zachorowały. Charnas każdego dnia publikowała na Instagramie nagranie, w którym opisywała swoje zmieniające się samopoczucie. Odpowiadała też na bieżąco na pytania obserwatorów. Jakie były pierwsze u niej objawy choroby, jak udało jej się wykonać testy (co w Nowym Jorku nie jest takie proste), którego dnia poczuła się już lepiej.
Arielle Charnas postanowiła wykorzystać swoją popularność w mediach społecznościowych i zaapelowała do swoich obserwatorów, by stosowali się do narzuconej społecznej izolacji i pozostali w domu. Ona sama nie wie, od kogo się zaraziła, ponieważ kontaktowała się z wieloma osobami. Ku zaskoczeniu blogerki w odzewie na jej apel obserwatorzy zaczęli zarzucać jej, że na swojej chorobie próbuje się wypromować i zarobić. Co poniektórzy pisali nawet, że Amerykanka symulowała chorobę. Charnas odniosła się do tych zarzutów w jednym ze swoich instastory, w którym tłumaczyła, że nigdy nie posunęłaby się do czegoś tak podłego, jak symulowanie ciężkiej choroby.
Po 14 dniach kwarantanny, które Arielle spędziła z rodziną w swoim nowojorskim apartamencie, wszyscy przenieśli się do domu pod miastem, gdzie zamierzają przeczekać do końca pandemii.
Priony to groźne białka, które przyczyniają się do rozwoju choroby Creutzfeldta-Jakoba. Najnowsze badania sugerują, że związki te mają swój udział w powstawaniu zmian w mózgu typowych dla schorzeń otępiennych, w tym alzheimera. Jak to możliwe?
Cukrzyca to poważna choroba, z którą zmaga się coraz więcej osób. Jej najbardziej charakterystycznym objawem jest wysoki poziom glukozy we krwi. Co może o nim świadczyć?
Rak szyjki macicy to choroba, którą w wielu krajach udało się niemal całkowicie wyeliminować. Niestety Polska znajduje się w grupie państw, w których nowotwór wciąż stanowi poważny problem.
W minionym roku odnotowano aż 45-krotny wzrost zachorowań na odrę. W ocenie WHO ten skok spowodowany jest mniejszą liczbą szczepień ochronnych wykonanych w czasie pandemii COVID-19. Czy grozi nam powrót tej niebezpiecznej choroby?
Odra to wyjątkowo niebezpieczna i trochę zapomniana choroba. Niestety rezygnacja ze szczepień ochronnych może sprawić, że choroba wróci. Jak bardzo jest groźna?
Picie alkoholu jest groźne dla zdrowia. Badacze przekonują, że w pewnym wieku sięganie po napoje wyskokowe staje się wyjątkowo niebezpieczne. Kiedy należy go zupełnie odstawić?
Mimo że pandemii już nie ma, to koronawirus SARS-CoV-2 nie zniknął. Wirus mutuje i cały czas stanowi zagrożenie dla naszego zdrowia. Od pewnego czasu najbardziej aktywny jest wariant JN.1. Co o nim wiadomo? Jak bardzo jest niebezpieczny?
Wiele osób uważa, że nic tak nie rozgrzewa w zimie, jak alkohol. Tymczasem sięganie po tego rodzaju trunki, gdy przebywamy na mrozie może być bardzo niebezpieczne. Dlaczego i jakie mogą być tego konsekwencje?
Przybywa małych pacjentów zakażonych wirus RSV. Co gorsza, infekcja bywa na tyle niebezpieczne, że część dzieci wymaga hospitalizacji. Co warto wiedzieć o tym patogenie? Jak rozpoznać, że to właśnie on stoi za chorobą dziecka?